Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Zróbmy sobie wnuka, Pięknotki na wojnie, Lockout)

Oto, co na poniedziałkowy wieczór przygotowały poszczególne stacje telewizyjne.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Zróbmy sobie wnuka, Pięknotki na wojnie, Lockout)
01.07.2013

HBO 2, 18:00, Droga życia, dramat obyczajowy

Tom niedawno stracił syna, Daniela, który zginął w Pirenejach podczas pieszej pielgrzymki szlakiem św. Jakuba. Mężczyzna jedzie do Europy po prochy dziecka. Kiedy przybywa na miejsce, postanawia wyruszyć w góry. Chce przejść trasę, którą zamierzał pokonać Daniel, a tym samym uczcić jego pamięć. Nie będzie to łatwe, zwłaszcza że Tom nie ma żadnego doświadczenia trekkingowego. W drodze towarzyszą mu: Holender Joost, Kanadyjka Sarah oraz Irlandczyk Jack. Każde z nich znalazło się na życiowym zakręcie i poszukuje nowego pomysłu na siebie.

HBO, 18:35, Przygody Tomka Sawyera, film przygodowy

Tomek Sawyer mieszka razem z ciotką w małym miasteczku w stanie Missisipi. Razem z przyjacielem, Huckleberry Finnem, bawią się w piratów i poszukiwaczy skarbów. Marzą o przeżyciu wielkiej przygody. Wspólne zabawy pozwalają zapomnieć im o nudzie mieszkania w małym miasteczku. Pewnego dnia życie chłopców się odmienia. Przypadkowo wpadają oni na ślad tajemnicy związanej z mroczną zbrodnią.

FilmBox HD, 19:30, Pięknotki na wojnie, komedia

Górne Charmoussey to świetnie prosperujący kurort narciarski. Nieopodal, u podnóża gór, znajduje się miejscowość Charmoussey, która z powodu położenia, braku śniegu oraz panującej w kraju recesji przędzie coraz gorzej. Mieszkańcy sąsiednich miasteczek od lat rywalizują ze sobą. Wzajemna niechęć sięga zenitu podczas dorocznych wyborów miss regionu. Dotychczas odbyły się 22 edycje konkursu, za każdym razem koronę najpiękniejszej zdobywała dziewczyna z Górnego Charmoussey.

Najwyższy wyrok

TVN 7, 20:00, Zabójca znad Green River, film sensacyjny

Na początku lat 80. XX w. Stanami Zjednoczonymi wstrząsnęła seria morderstw dokonanych na kilkudziesięciu kobietach. Sprawca, którego ochrzczono mianem Zabójcy znad Green River, przez wiele lat pozostawał nieuchwytny. Oparta na książce szeryfa Davida Reicherta opowieść przedstawia szczegóły śledztwa i historię Helen Remus, którą los zetknął z mordercą.

CANAL+, 20:00, Najwyższy wyrok, film sensacyjny

Dwaj byli komandosi, wytrawny strateg Tom Steele oraz specjalista od broni Manning, biorą udział w eskorcie więźniów przewożonych z zamykanego więzienia wojskowego. Wśród osadzonych znajdują się dwie kobiety - Samantha i Charlotte. Niespodziewanie więzienie zostaje zaatakowane przez grupę wyszkolonych najemników dowodzonych przez bezwzględnego Chrisa Blake`a. Napastnicy starają się porwać Samanthę. Gdy wychodzi na jaw przeszłość więźniarek, Steele i Manning muszą odeprzeć atak.

CANAL+ Film, 20:00, A na morzu spokój, dramat wojenny

Październik 1941 roku w okupowanej Francji. W Nantes bojówka francuskiego ruchu oporu przeprowadza udany zamach na oficera Wehrmachtu. W odwecie dowódca sił okupacyjnych w Paryżu otrzymuje od Hitlera rozkaz zabicia 150 Francuzów. Rozpoczynają się negocjacje z okupantem, w wyniku których liczba skazanych zostaje zmniejszona do 50. Obowiązek wytypowania ofiar spada na francuskich żandarmów. Wśród oczekujących na egzekucję znajduje się 17-letni Guy Moquet. Chłopak pisze list, który po latach staje się lekturą obowiązkową we francuskich szkołach.

Lockout

HBO Comedy 20:10, SuperClásico, komedia

Christian, właściciel małego sklepiku z winami w Kopenhadze, z trudem radzi sobie z prowadzeniem firmy. Dodatkowym ciężarem jest dla niego samotność. Christian tęskni za żoną, która kilkanaście miesięcy wcześniej porzuciła go, aby związać się argentyńskim gwiazdorem futbolu w Buenos Aires. Pewnego dnia Christian podejmuje męską decyzję i wraz z synem wyrusza do Ameryki Południowej, aby odzyskać względy Amy.

HBO, 20:25, Lockout, film sensacyjny

Rok 2079. Emilie Warnock, piękna i inteligentna córka prezydenta USA, jest szefową dużej fundacji dobroczynnej. Postanawia odbyć podróż do położonego na orbicie więzienia MS One, gdzie przebywa 500 niebezpiecznych więźniów. Wyprawa przybiera niespodziewany obrót. Na miejscu wybucha bunt, a Emilie zostaje wzięta jako zakładniczka. Jedyną osobą, która może jej pomóc, jest tajny agent Snow, podejrzewany przez CIA o zdradę.

TVP 1, 20:25, Zróbmy sobie wnuka, komedia

W centrum jednego z wielkich miast wśród biurowców stoi domek otoczony ogródkiem. Jego mieszkańcy, Maniek i Gienia Koselowie, nie marzą o przeprowadzce do nowoczesnych apartamentowców. Mańkowi sen z powiek spędza los dwójki dorosłych dzieci - Zosi i Janka. Żadne z nich nie wstąpiło jeszcze w związek małżeński. Słynący z licznych romansów Janek jest wziętym ginekologiem, a inteligentna, ale raczej zasadnicza Zosia pracuje jako specjalistka od public relations. Kosela stawia więc sobie za punkt honoru doprowadzenie dzieci do ołtarza.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo