Filmowy przewodnik weekendowy (Sztuka zrywania, Hotel Marigold, Tajne przez poufne)

Nie masz planów na weekend? Włącz telewizor, będzie na co popatrzeć!
Filmowy przewodnik weekendowy (Sztuka zrywania, Hotel Marigold, Tajne przez poufne)
15.06.2013

Sobota, FilmBox Extra, 19:10, Aktorki, komediodramat

Utalentowana aktorka Marcelline wątpi w swoje możliwości pomimo bogatego dorobku. Właśnie przygotowuje się do roli Natalii Pietrowny w `Miesiącu na wsi` Turgieniewa. Postać, w którą ma się wcielić, jest podobna do niej - sfrustrowana i znerwicowana. Podobieństwo ułatwia oddanie się bez reszty roli, ale równocześnie wzbudza obsesję na punkcie bohaterki. Zbliżającą się do czterdziestki aktorkę gnębią niespełnione pragnienia o posiadaniu dzieci i odpowiedniego partnera. W życiu artystki zachodzi zmiana, gdy reżyser przedstawia jej asystentkę.

Sobota, TVN, 20:00, Sztuka zrywania, komedia romantyczna

Gary Grobowski jest Polakiem i choć nie mówi po polsku, dość mocno obnosi się z narodowością. Pracuje jako przewodnik i dzięki niecodziennemu poczuciu humoru radzi sobie w tej branży bardzo dobrze. Od kilku lat jest związany z Brooke Meyers, która pracuje w galerii. Nie stanowią dobrze dobranej pary. Pozornie niewielka sprzeczka wymyka się im spod kontroli i oboje stają przed wyborem - miłość, czy rozstanie. Brooke postanawia zerwać. Problem w tym, że żadne z nich nie ma zamiaru wyprowadzić się ze wspólnego mieszkania.

Hotel Marigold

Sobota, CANAL+ , 20:00, Hotel Marigold, komediodramat

Sonny, zarządca indyjskiego hotelu Marigold, marzy, aby zmienić chylący się ku upadkowi budynek w atrakcję turystyczną. Mimo iż działa chaotycznie, udaje mu się sprowadzić do hotelu zagranicznych klientów. Wśród gości są Douglas i Jean, którzy przeznaczyli oszczędności na podejrzany biznes córki. Jest też Muriel, służąca bogatej angielskiej rodziny, oraz Madge, szukająca bogatego męża. Przyjechali także: marzący o seksie w egzotycznym kraju Norman i Evelyn, sentymentalna wdowa, która sprzedała londyńskie mieszkanie, aby spłacić długi męża.

Sobota, TVN, 23:00, Miasto duchów, komedia romantyczna

Bertram Pincus, stomatolog z Manhattanu, unika ludzi. Pewnego dnia mężczyzna musi poddać się badaniu, podczas którego umiera, jednak po 7 minutach wraca do życia. Śmierć kliniczna sprawia, że lekarz zyskuje dar porozumiewania się z zaświatami. Od tej pory duchy nie dają mu spokoju, wciąż prosząc o różne przysługi. Najbardziej zdeterminowany jest Frank, który próbuje zmusić Bertrama, by nie dopuścił do ślubu żony z nowym partnerem, prawnikiem Richardem. Gwen jest sąsiadką Pincusa, która wielokrotnie doświadczała z jego strony nieuprzejmości.

Kochaj i tańcz

Niedziela, TVN, 20:00 Kochaj i tańcz, komedia

Hania to początkująca dziennikarka. Wiedzie spokojne życie i właśnie przygotowuje się do ślubu. Sytuacja zmienia się za sprawą powrotu do kraju znanego tancerza i choreografa - Jana Kettlera. To ojciec Hani, który przed laty porzucił jej matkę. Aby dowiedzieć się czegoś o tacie, dziewczyna zapisuje się na prowadzony przez niego kurs tańca. Tam poznaje Wojtka, marzącego o karierze na Broadwayu. Tych dwoje zakochuje się w sobie. Przed Hanią jednak pozostaje perspektywa zbliżającego się ślubu.

Niedziela, CANAL+, 20:00, Przyjaciel do końca świata, komedia romantyczna

Ogromna asteroida Matylda zmierza w kierunku Ziemi. Planeta zostanie zniszczona za trzy tygodnie. Na wieść o nieuchronnym końcu świata żona Dodge`a, agenta ubezpieczeniowego, opuszcza go bez słowa wyjaśnienia. Osamotniony mężczyzna stara się nie wpadać w panikę. W przeciwieństwie do ludzi z najbliższego otoczenia nie znajduje pocieszenia w oddawaniu się rozpuście. Zamiast tego podejmuje decyzję o naprawieniu błędów z przeszłości i spotkaniu z dawną szkolną sympatią - Oliwią.

Tajne przez poufne

Niedziela, TVP, 20:40, Tajne przez poufne, komedia kryminalna 

Tajny agent CIA Osbourne Cox zostaje wyrzucony z pracy. Postanawia zemścić się na byłej firmie, pisząc wspomnienia, które zdemaskują niecne działania agencji. Przez przypadek zapiski trafiają w ręce niegrzeszącej inteligencją Lindy Litzke, kochanki szeryfa w Ministerstwie Skarbu, i jej przyjaciela Chada. Para wpada na pomysł, by za ogromne pieniądze sprzedać Rosjanom notatki jako ściśle poufny materiał.

Niedziela, Polsat, 23:30, Grzechy ojca, dramat kryminalny

Rasista Bobby Frank Cherry był przed wielu laty oskarżony o zorganizowanie ataku bombowego na kościół czarnoskórej społeczności. Przed wyrokiem skazującym uratowały go zeznania syna, małego Toma, który dał ojcu alibi. Przyjazd Toma w rodzinne strony wzbudza ponowne zainteresowanie sprawą ze strony organów sprawiedliwości. Mężczyzna jest tym oburzony, ale powoli traci pewność, czy obraz przeszłości, który w sobie zachował, jest prawdziwy.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.06.2013 19:03
nie wiedzialam ze w sztuce zrywania gary jest polakiem. ale dzis chyba nie obejrzę, sesja..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie