Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Żegnaj blondyneczko, Francuski numer, Wszystko o mojej matce)

Oto nasze propozycje filmowe na dzisiejszy wieczór.
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Żegnaj blondyneczko, Francuski numer, Wszystko o mojej matce)
10.06.2013

TVN, 20:05, Na Wspólnej, odc. 1776

Andrzej usiłuje spokojnie porozmawiać z Basią o rozstaniu, lecz żona nie zgadza się na rozwód bez orzekania o winie. Wyrzuca mężowi, że ją zdradził. Andrzej nie pozostaje jej dłużny. Przypomina, że od dziewięciu lat wychowuje Kubusia, który nie jest jego synem. Marta nie potrafi poradzić sobie z faktem, że Pawłowi przeszczepiono serce Janusza. Kiedy Konarska znika z domu, Paweł obawia się, że ukochana odeszła od niego.

ale kino+ HD, 18:00, Wszystko o mojej matce, dramat obyczajowy

Manuela, przełożona pielęgniarek w Instytucie Transplantologii w Madrycie, samotnie wychowuje syna Estebana. W dniu jego 17. urodzin matka zabiera go do teatru. Po spektaklu stara się zdobyć autograf słynnej aktorki, Humy Rojo. Artystka jednak szybko wsiada do taksówki. Esteban usiłując ją dogonić, wpada pod koła samochodu. Po jego śmierci zrozpaczona Manuela postanawia pojechać do Barcelony, którą opuściła przed 17 laty, będąc w ciąży, i odnaleźć ojca Estebana, aby mu opowiedzieć o synu, którego nie zdążył poznać.

Polsat, 20:00, Bank, thriller

Agent Interpolu Louis Salinger wraz z asystentką prokuratora generalnego Eleanor Whitman starają się zdobyć dowody świadczące o przestępczej działalności przedstawicieli jednego z najpotężniejszych banków na świecie. Okazuje się, że władze instytucji brały udział w praniu brudnych pieniędzy, handlu bronią, a także próbowały destabilizować pracę rządów. Śledztwo prowadzi Salingera i Whitman do Berlina, Mediolanu, Nowego Jorku oraz Stambułu. Oboje ryzykują życie, ponieważ podejrzani zrobią wszystko, aby prawda nie wyszła na jaw.

Mała podroż do nieba

CANAL+, 20:00, Żegnaj blondyneczko, komediodramat

Gloria jest zbuntowaną artystką z Nancy, bez stałej pracy, rodziny i domu. Najchętniej przesiaduje w rockandrollowym barze, sącząc piwo w towarzystwie przyjaciół. Frances to gwiazda telewizyjnego show. Mieszka razem z mężem, odnoszącym sukcesy pisarzem Claudem, w apartamencie w centrum Paryża. Ich związek to fikcja stworzona na potrzeby mediów, bo Frances i Claude są homoseksualni. Podczas służbowej wizyty w Nancy Frances postanawia odwiedzić Glorię. Nie widziały się ponad 20 lat - od czasu, gdy łączyły je romans i miłość do punk rocka.

CANAL+ Film, 20:00, Biała noc , thriller

Vincent, paryski policjant, wraz z kolegą z pracy organizują napad na kurierów przewożących torbę pełną kokainy. Udaje im się przejąć towar, ale ginie jeden z kurierów, a sam Vincent zostaje rozpoznany. Akcja rozwściecza szefa lokalnej mafii, który porywa syna policjanta i żąda zwrotu narkotyków. Policjant niesie torbę z kokainą do prowadzonego przez mafię klubu nocnego. Pada tam ofiarą skomplikowanej intrygi, w której udział biorą członkowie konkurencyjnych gangów i skorumpowani koledzy Vincenta z policji.

TVP Kultura, 20:05, Mała podróż do nieba, thriller

W tragicznym wypadku samochodowym ginie mężczyzna. Pieniądze z polisy na życie opiewającej na sumę miliona dolarów ma otrzymać siostra zmarłego, Isold, która mieszka z mężem i synem w przyczepie kempingowej w bardzo złych warunkach. Ponieważ firma ubezpieczeniowa ma pewne podejrzenia, więc wysyła na miejsce inspektora Abe Holta w celu zbadania sprawy. Wkrótce Abe odkrywa oszustwo. Jednak współczując rodzinie, zastanawia się, czy wyjawić prawdę.

francuski numer

HBO Comedy, 20:10, Jak kochać to we dwoje, komedia romantyczna

Michel i Vincent przyjaźnią się od lat. Każdy z nich reprezentuje odmienne podejście do kobiet, miłości i związków. Michel to romantyk. Jest przekonany, że będzie szczęśliwy tylko z kobietą, w której zakocha się od pierwszego wejrzenia. Wziętego prawnika Vincenta interesuje tylko seks. W końcu Michel bierze ślub. Związek nie trwa długo i kończy się rozwodem, co przygnębia Michela. Aby pomóc przyjacielowi, Vincent bierze sprawy w swoje ręce. W życiu przyjaciół pojawiają się Angele i Nathalie, które zmieniają postawy obu mężczyzn.

HBO 2, 20:15, Nie takie łatwe pieniądze, film kryminalny

Brian, do niedawna odnoszący sukcesy biznesmen, przeżywa złą passę. Właśnie stracił pracę w czołowym funduszu inwestycyjnym i rozpamiętuje porażkę w barze prowadzonym przez Jimmy`ego. Otrzymuje propozycję nie do odrzucenia, dzięki której może bardzo szybko się wzbogacić. Musi zająć się pieniędzmi pochodzącymi z handlu narkotykami. Gotówka zostaje niespodziewanie skradziona przez Jessego i Sama - dwóch nastolatków specjalizujących się w okradaniu samochodów. Brian musi jak najszybciej odzyskać pieniądze.

TVP 1, 20:20, Francuski numer, komedia

Biznesmen Kurowski, właściciel skradzionego, zdezelowanego mercedesa, wysyła na poszukiwanie auta dwóch pracowników - Leona i Chwastka. Pojazd trafia do komisu i ma się stać własnością Magdy. Nie mając pieniędzy, kobieta zamieszcza w gazecie ogłoszenie z propozycją zabrania 4 osób do Paryża za stosowną opłatą. Na anons odpowiadają 50-letni Stefan i jego syn Janek, czarnoskóry student Machu oraz Ormianin Siergiej. Za autem i pięcioma podróżnymi podążają Leon i Chwastek, gotowi za wszelką cenę odzyskać skradziony samochód.

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo