Filmowy przewodnik weekendowy (Oświadczyny po Irlandzku, Charlie St.Cloud, Polowanie na druhny)

Oto nasze propozycje na nadchodzący weekend.
Filmowy przewodnik weekendowy (Oświadczyny po Irlandzku, Charlie St.Cloud, Polowanie na druhny)
25.05.2013

Sobota, CANAL+ Film, 20:00, Połów szczęścia w Jemenie, komediodramat

Zamknięty w sobie dr Alfred Jones, który pracuje dla rządowego departamentu ds. rybołówstwa, zostaje zaangażowany w projekt introdukcji łososia do wód Jemenu. Naukowiec nie wierzy w powodzenie misji, ale sprawa przykuwa uwagę brytyjskich polityków, którzy szukają atrakcyjnej historii dla mediów. Jako pracownik budżetówki Alfred musi wziąć udział w przedsięwzięciu. Z pozoru nierealny i kosztowny plan szejka wprowadza w życie jego reprezentantka, Harriet. Zanim Alfred i Harriet zbliżą się do siebie, przejdą trudne początki znajomości.

Sobota, TV 4, 21:00, Confetti, komedia romantyczna

Trzy młode pary - Matt i Samantha, Mangan i Meredith oraz Michael i Joanna - walczą na śmierć i życie o przyznawany przez magazyn `Confetti` tytuł Najbardziej Oryginalnego Ślubu Roku. Stawką jest warty pół miliona funtów dom, zdjęcie na okładce czasopisma i przeżycie najwspanialszych dni życia. Problemem jest to, że jedna z par to naturyści.

Charlie St. Cloud

Sobota, Cinemax, 20:45, Charlie St. Cloud, melodramat

Utalentowany żeglarz Charlie St. Cloud otrzymuje stypendium na renomowanym uniwersytecie. Los krzyżuje plany młodzieńca. Jego młodszy brat, Sam, ginie w wypadku samochodowym. Czując się winny śmierci chłopca, Charlie odcina się od świata. Ponieważ obiecywał Samowi, że zawsze będą razem, próbuje dotrzymać słowa. Jest przekonany, że może komunikować się z duchem zmarłego. Powrót do miasta koleżanki ze szkoły sprawia, że w Charliem budzą się zapomniane uczucia. Jest rozdarty między obietnicą złożoną Samowi a fascynacją Tess.

Sobota, TVN, 22:40, Polowanie na druhny, komedia romantyczna

Bez względu na etniczny charakter wesela John i Jeremy przestrzegają sprawdzonego już zresztą wielokrotnie mechanizmu zostania gośćmi weselnymi, polegającego na poznaniu i poderwaniu kobiety podekscytowanej samą myślą o małżeństwie. U schyłku kolejnego udanego sezonu weselnego Jeremy dowiaduje się, że córka ministra skarbu ma wyjść za mąż, co zapewne stanie się wydarzeniem towarzyskim roku. John i Jeremy niezwłocznie gromadzą szczegółowe informacje oraz identyfikują druhny panny młodej, Claire i Glorię, które zamierzają uwieść.

 

Mój najlepszy przyjaciel

Niedziela, CANAL+, 20:00, Magiczne lato, komediodramat 

Niepełnosprawny pisarz Monte Wildhorn od lat niczego nie stworzył. Zmagający się z alkoholizmem zgorzkniały mężczyzna decyduje się na zmianę otoczenia i dotychczasowego trybu życia. Wynajmuje letni dom na malowniczej Belle Isle. Tam poznaje mieszkającą w pobliżu rodzinę - atrakcyjną samotną Charlotte O`Neil i jej trzy córki. Dzięki nim udaje mu się odnaleźć inspirację do pisania.

Niedziela, 21:05, TVP Kultura, Mój najlepszy przyjaciel, komedia

Catherine nie wierzy, że jej arogancki i zarozumiały wspólnik François umiałby się z kimkolwiek zaprzyjaźnić. Proponuje mu więc zakład. Jeśli w ciągu 10 dni znajdzie przyjaciela, zatrzyma kosztowną grecką wazę. Jeśli nie, będzie ją musiał zwrócić. François jest przekonany, że szybko upora się z zadaniem. Tymczasem okazuje się, że nikt go nie lubi. Kiedy gorączkowe poszukiwania przyjaciela nie przynoszą żadnych rezultatów, mężczyzna zmuszony jest prosić o pomoc sympatycznego taksówkarza, który udziela mu kilku lekcji nawiązywania przyjaźni.

Oświadczyny po Irlandzku

Niedziela, TVP 1, 21:20, Oświadczyny po irlandzku, komedia romantyczna

Amerykanka irlandzkiego pochodzenia, Anna Brady, wybiera się do Dublina, by oświadczyć się chłopakowi, Jerry`emu. Dziewczyna chce zrobić to 29 lutego, ponieważ irlandzka tradycja głosi, iż tego dnia mężczyzna musi przyjąć propozycję małżeństwa. Z powodu burzy samolot, którym Anna leci do Dublina, zostaje skierowany do Cardiff. Zdeterminowana dziewczyna nie rezygnuje z planu, a poznany barman Declan O`Callaghan zobowiązuje się pomóc jej w dotarciu do celu. Podczas podróży po Zielonej Wyspie rodzi się między nimi wzajemna fascynacja.

Niedziela, TVN, 21:45, Norbit, komedia romantyczna

Norbit Albert Rice wychowywał się w domu dziecka zarządzanym przez pana Wonga. Tu zaprzyjaźnił się z Kate Thomas, która wkrótce została adoptowana, a Norbit padł ofiarą prześladowań ze strony rówieśników. Z pomocą przyszła mu silna i wielka Rasputia Latimore. Dorosły Norbit i jego obrończyni pobierają się. Rasputia maltretuje męża i zdradza go z nauczycielem tańca. Pewnego dnia do miasta powraca Kate. Kobieta chce kupić sierociniec pana Wonga. Niebawem wychodzi na jaw, że bracia Rasputii również mają plany związane z placówką.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Julia (Ocena: 5) 25.05.2013 14:41
Połów szczęścia w Niemenie jest boski;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2013 11:44
charlie st cloud- polecam, piękny film
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2013 00:30
Polecam film "Oświadczyny po irlandzku" - bardzo przyjemny. :D (No i te krajobrazy Irlandii, poezja. :D)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo