Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Anioły i demony, W ciemności, Wszystko za życie)

Co proponują wybrane stacje telewizyjne na dzisiejszy wieczór?
Co dziś warto zobaczyć w telewizji? (Anioły i demony, W ciemności, Wszystko za życie)
20.05.2013

TVP 1, 17:55, Klan, odc. 2448

Po ewakuacji budynku Małgosia zamieszkuje z dziadkami na Sadybie, a Jacek z Agatą planują tymczasowo znaleźć schronienie w domu Moniki. Firma Jerzego otrzymuje coraz więcej zleceń i zmuszona jest organizować dodatkowe ekipy i sprzęt. Pochłonięty osobistymi kłopotami Antek nie potrafi cieszyć się z sukcesu. Kamila i Bożenka spotykają w pubie Norberta, który przyznaje się do rozstania z Olą. Kamila umawia się z chłopakiem na spotkanie.

TVP 2, 20:05, Barwy Szczęścia, odc.946

Zgodnie z wolą matki Irek rozpoczyna pracę w firmie ojca. Krzysztofowi się to nie podoba. Jego zdaniem syn powinien zająć się studiowaniem. Wściekła Zofia urządza jemu i Magdzie kolejną awanturę. Zwoleńska podejmuje decyzję o zwolnieniu się z pracy. Robert i Paulina kontynuują romans. Niewiele brakuje, by Marta przyłapała ich na pocałunkach w samochodzie męża. Sabina postanawia rozszerzyć działalność salonu fryzjerskiego o usługi kosmetyczne. Chce wynająć sąsiadujący z zakładem lokal. Władek i Maciek wracają z wyjazdu służbowego do Meksyku.

TVP 2, 20:40, M jak Miłość, odc.993

Iza zmusza Pawła, by przed sylwestrem wyjechał służbowo do Paryża. Zirytowany chłopak próbuje przenieść się do innego działu. Tuż przed końcem roku Zduński otrzymuje e-mail od byłej żony, Joanny, z życzeniami i propozycją spotkania. Piotrek namawia żonę, by spędzili sylwestra w klubie, jednak Kinga woli być tego wieczoru z Pawłem. Janka zdobywa pracę barmanki w klubie nocnym. Basia zagląda do bistro. Paweł obawia się, że dziewczynka jest zaniedbywana, chce porozmawiać z jej matką. Idzie z małą do jej domu. Poznaje Olgę - ciotkę dziewczynki.

Anioły i demony

TVN, 20:05, Na Wspólnej, odc. 1764

Dzieci Bogdana mają do niego żal, że je oszukiwał. Jarek oznajmia ojcu, że się wyprowadza, by być jak najdalej od niego i jego partnerki. Andrzej i Basia wracają z USA. Daniel z radością patrzy na rodziców, którzy entuzjastycznie dzielą się wrażeniami. W rocznicę śmierci Janusza Paweł zawozi Martę na cmentarz. Na tablicy nagrobnej zauważa datę śmierci Gajewskiego. Woliński uświadamia sobie, że jest to dzień, w którym otrzymał nowe serce.

TVN, 21:30, Lekarze, sezon 2, odc. 13

Maks Keller oraz pozostali lekarze bezpiecznie powrócili z Somalii. Przebywają w warszawskim szpitalu na obserwacji. Między Maksem i Olgą wytworzyła się szczególna więź emocjonalna. Florczyk uświadamia Ordzie, że nie ułatwi mu kariery w Warszawie. Daniel tęskni za Sylwią. Leonowi podoba się rola wykładowcy na uczelni medycznej w Bydgoszczy. Maks wraca do Torunia. Zostaje serdecznie powitany przez zespół. Michael zaprasza Alicję na półroczne szkolenie do Houston. Możliwe, że los ponownie rozdzieli

Polsat, 20:00, Anioły i demony, thriller

Profesor Robert Langdon musi zidentyfikować zagadkowy wzór wypalony na ciele zamordowanego w szwajcarskim laboratorium fizyka. Sprawcą okazuje się bractwo Iluminatów - potężna organizacja od wieków walcząca z Kościołem katolickim, która za wszelką cenę chce zniszczyć Watykan. Tymczasem w Stolicy Apostolskiej trwają przygotowania do wyboru nowego papieża. W tajemniczych okolicznościach znikają czterej główni kandydaci do papieskiego tronu. Profesor Langdon i córka fizyka, Vittoria, muszą odnaleźć siedzibę sekty i zapobiec tragedii.

W ciemności

TVN 7, 20:00, Wszystko za życie, film obyczajowy

Historia oparta na faktach. Dwudziestodwuletni Christopher właśnie ukończył prestiżowy uniwersytet. Zamiast podjąć dobrze płatną pracę, zrywa z dotychczasowym życiem, rozdaje oszczędności, porzuca auto, zmienia nawet imię, każe tytułować się Aleksandrem Supertrampem. Wkrótce wyrusza na Alaskę. Konfrontacja z dziką przyrodą i specyficzny stan `bycia w drodze` szybko uświadamiają bohaterowi, czym jest młodzieńczy bunt. Dla jednych etapem, z którego się wyrasta, dla innych - inspiracją do bezkompromisowego poszukiwania własnego miejsca.

TVP Kultura, 20:20, Blask, film obyczajowy

Kilkuletni David Helfgott jest utalentowanym pianistą. Niesłychanie zaborczy i ambitny ojciec popycha go do kariery. David odnosi coraz większe sukcesy, wygrywa kolejne konkursy. Jedną z nagród wręcza mu słynny amerykański skrzypek, Isaac Stern, który zachwycony jego występem zaprasza go do Ameryki. Ojciec, chorobliwie zazdrosny o syna, nie zgadza się na jego wyjazd. Przez lata David z pokorą przyjmuje los, ulega egoizmowi ojca. W końcu jednak odzywa się w nim młodzieńczy bunt.

CANAL+ FILM 2, 21:40, W ciemności, dramat wojenny

Leopold Socha jest kanalarzem. Do pensji dorabia kradzieżami; przed wojną siedział za to w więzieniu. W trakcie likwidacji lwowskiego getta mężczyzna spotyka poszukującą schronienia grupę Żydów. Są wśród nich ludzie o różnym statusie społecznym i majątkowym. Socha zgadza się pomóc im ukryć się w kanałach za 500 złotych dziennie. Od tej chwili dogląda uciekinierów, narażając na niebezpieczeństwo siebie, żonę i córkę. Ma świadomość, że w każdej chwili może wpaść w ręce Niemców lub Ukraińców. Z czasem pieniądze i kosztowności się kończą.

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 5 / 5
dd (Ocena: 5) 20.05.2013 18:01
into the wild świetny film, książka no i ścieżka dźwiękowa ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2013 12:17
INTO THE WIIIILD! :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2013 11:41
Wszystko za życie, co za tlumaczenie. Oryginalny tytul to into the wild, czyli "w dzicz" swietny film i muzyka eddiego veddera, trzeba obejrzeć
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.05.2013 11:17
Wszystko za życie, polecam. Szkoda że polscy tłumacze znów się nie popisali z tytułem, niemniej film koniecznie trzeba obejrzeć.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie