Co dziś warto obejrzeć w telewizji? (Matrix Rewolucje, Wszystko jest iluminacją, Najlepszy ojciec świata)

Masz ochotę na relaks przed telewizorem? Sprawdź co możesz obejrzeć dziś wieczorem.
Co dziś warto obejrzeć w telewizji? (Matrix Rewolucje, Wszystko jest iluminacją, Najlepszy ojciec świata)
16.05.2013

TVP 1, 16:25, Moda na sukces, odc. 5834

Nick i Jackie towarzyszą Bridget podczas badania USG. Bardzo się cieszą, że z dzieckiem wszystko w porządku. Nick nieoczekiwanie musi wyjść. Po chwili zjawia się Owen. Jackie powtarza, że nie można powiedzieć Nickowi prawdy o dziecku. Stephanie zwierza się Thorne`owi, że martwi się dziwnym zachowaniem Pam. Boi się, iż ktoś może ją skrzywdzić.

TVP 1, 17:55, Klan, odc. 2447

W pracy Antek żali się, że straci Renatę. Jerzy z niecierpliwością oświadcza, że ostatni raz interweniował w jego sprawach rodzinnych. Kinga i Mariusz planują wspólne wakacje w tym samym pensjonacie. Jacek informuje Agatę, iż postara się o zwiększenie kredytu i będą w stanie kupić wynajmowane mieszkanie. Hałas przerywa ich rozmowę. Straż pożarna nieoczekiwanie zarządza ewakuację budynku.

TVP 2, 20:05, Barwy Szczęścia, odc. 944

Mimo iż Robert powiedział Paulinie, że poprzednia noc była błędem, dziewczyna w dalszym ciągu go uwodzi i prowokuje. Chowański prosi Martę o pilne spotkanie. W szkole Anna ma problem ze znalezieniem funduszy na monitoring. Jest zmuszona zwrócić się o pomoc do przewodniczącej komitetu rodzicielskiego, Violetty Kurzajczyk, która złożyła na nią skargę w kuratorium. Asia pojawia się w klubie fitness. Mówi Bartkowi, że za nim tęskni, chce do niego wrócić. Chłopak ma problem z zespołem striptizerów - musi zastąpić jednego z tancerzy.

Przyjaciółki

TVN, 20:05, Na Wspólnej, odc. 1763

Błażej prosi Agnieszkę o radę, jak pomóc Emilce. Olszewska pyta go, czy wróci do dziewczyny. Chłopak się waha. Komisarz z wydziału kryminalnego przychodzi do Izy i Jerzego. Jest pod wrażeniem nowej powieści Dudka. Chce wiedzieć, skąd pisarz miał tak szczegółowe informacje o prowadzonym przed laty śledztwie w sprawie śmierci Wiktora Brzozowskiego. Pod pretekstem spotkania z ciocią Renatą Kasia odwiedza Dominika. Młodzi szybko znajdują porozumienie. Umawiają się do kina.

Polsat, 21:00, Przyjaciółki, sezon 2, odc. 12

Inga umawia się z Edytą w domu pracodawczyni. Zamierza oznajmić, że chce się zwolnić z pracy. Gruszewska przychodzi za wcześnie, postanawia więc zaczekać przed domem. Nagle zza drzwi słyszy płacz Dawidka. Zuza odwiedza Wojtka w pracy. Proponuje mu, aby towarzyszył jej podczas ślubu Patrycji i Michała. Krzysztof składa Ance niezapowiedzianą wizytę. Strzelecka oznajmia, że nie powinni się spotykać. Przyjaciółki przygotowują dla Patrycji wieczór panieński. Paweł umawia się z Sylwią. Kobieta zaprasza go do domu.

TCM, 21:00, Wszystko jest iluminacją, komediodramat

Amerykanin żydowskiego pochodzenia udaje się w podróż na Ukrainę. Chce odnaleźć kobietę, która w czasie II wojny światowej ocaliła życie jego dziadka. Jonathan zabiera ze sobą tylko starą fotografię. W wyprawie towarzyszą mu niekompetentny tłumacz i starzec, którego dręczą wojenne wspomnienia. Powrót do zamierzchłych czasów okazuje się dużo bardziej skomplikowany, niż Jonathan początkowo zakładał. Czeka go konfrontacja z innym światem, obcą kulturą i ludźmi, którzy niechętnie wracają pamięcią do Holocaustu.

Matrix Rewolucje

TVP 2, 22:35, Wyśnione życie aniołów, dramat psychologiczny

Opowieść o przyjaźni dwóch 20-letnich dziewczyn, reprezentujących odmienne typy osobowości i inne podejście do życia. Isa żyje z dnia na dzień, jest ciągle w drodze, jej dobytek mieści się w starym plecaku. Kolejnym miastem na trasie jej podróży jest Lille, leżące na północy Francji. Dziewczyna znajduje pracę w miejscowej szwalni, w której zawiera znajomość z Marie. Ta ostatnia opiekuje się mieszkaniem pani Val i jej córki, przebywających w szpitalu w stanie śpiączki. Chętnie udziela gościny nowej przyjaciółce.

TVN, 22:35, Matrix Rewolucje, film SF 

Neo jest uwięziony w tajemniczej stacji, znajdującej się na ziemi niczyjej pomiędzy światem maszyn a Matriksem. Oba światy są celem niszczycielskich planów agenta Smitha. W tym czasie mieszkańcy Zionu, ostatniej enklawy ludzkości, przygotowują się do obrony. Armia maszyn jest już bardzo blisko i za kilkanaście godzin zaatakuje miasto. Po długich negocjacjach z rządem Trinity i Morfeusz dostają zgodę, żeby uwolnić Neo. Neo wierzy, że jest w stanie ocalić Zion przed zagładą.

Polsat, 23:00, Najlepszy ojciec świata, komediodramat

Lance Clayton jest niespełnionym pisarzem. Pracuje jako nauczyciel w szkole średniej i samotnie wychowuje szesnastoletniego syna, Kyle`a, uzależnionego od masturbacji. Mężczyzna romansuje z koleżanką z pracy, która nie chce angażować się w stały związek. Pewnego dnia Lance znajduje Kyle`a martwego. Chłopak zmarł wskutek niebezpiecznego aktu autoerotyzmu. Aby oszczędzić dziecku pośmiertnej kompromitacji, Lance pozoruje samobójstwo. Sfałszowany list pożegnalny zostaje opublikowany w szkolnej gazetce. Lance postanawia wykorzystać ten sukces.

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
x (Ocena: 5) 16.05.2013 12:47
Z jakiego filmu to zdjęcie na pierwszej stronie? ;)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2013 10:32
polecam" Wszystko jest iluminacją", kapitalny film, smutny ale z piękną muzyką i krajobrazami
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 16.05.2013 07:28
Kochani módlcie się Różańcem, Matka Boża będzie mieć Was zawsze w swojej opiece!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo