Filmowy przewodnik weekendowy (Wielki Mike, Grindhouse: Planet terror, Hulk)

Czeka cię weekend z pilotem w ręku? Oto co stacje telewizyjne przygotowały na taką okazję:
Filmowy przewodnik weekendowy (Wielki Mike, Grindhouse: Planet terror, Hulk)
27.04.2013

Sobota, TVN, 21:45, Wielki Mike

Mike Oher, pochodzący z nizin społecznych afroamerykański futbolista, karierę zawdzięcza przybranej matce. Jako syn narkomanki, dzieciństwo spędził na ulicy. Przypadek sprawił, że o jego losie dowiedziała się zamożna Leigh Anne Tuohy. Kobieta, wspierana przez męża i dzieci, postanawia mu pomóc i przyjąć go pod swój dach. Dzięki jej determinacji i bezinteresowności chłopiec nie tylko kończy szkołę, ale i zostaje jednym z najlepszych graczy w futbol amerykański. 

Sobota, TVN 7, 21:35, Maverick, western

Bret Maverick jest wyjątkowym graczem, a przy tym czarującym oszustem. Stroni od mocnych trunków, unika rozwiązywania konfliktów siłą, wierząc, że z każdym można się porozumieć. Chce wziąć udział w turnieju pokera, lecz wadium przerasta jego możliwości: wynosi 2,5 tys. dolarów. Oszukany przez dłużników, w poszukiwaniu pieniędzy trafia do małego miasteczka, gdzie poznaje Annabelle Bransford, która również chce spróbować sił w turnieju. Na ich drodze pojawia się kolejny gracz, sprawujący również obowiązki szeryfa Zane Cooper.

Grindhouse: Planet terror

Sobota, TV Puls, 22:25, Grindhouse: Planet Terror, horror

Teksas, USA. W bazie wojskowej w wyniku wypadku do powietrza dostaje się gaz zmieniający ludzi w krwiożercze mutanty. Zielona chmura zakrywa niewielkie miasteczko. Pracujący w tutejszym szpitalu państwo Blockowie obserwują napływ pacjentów z dziwnymi objawami. Wkrótce gaz rozprzestrzenia się na całą okolicę, zmieniając większość mieszkańców w potwory. Niewielka grupka ludzi, która wykazuje odporność na trującą substancję, próbuje wydostać się z oblężenia. Drużyna składa się między innymi ze striptizerki Cherry, mechanika Wraya i szeryfa.

Sobota, TVP 2, 22:40, Czas zabijania, dramat kryminalny

Missisipi. Dwóch białych mężczyzn gwałci dziesięcioletnią Murzynkę. Jej ojciec, Carl Lee Hailey, postanawia wymierzyć sprawiedliwość i zabija napastników. Ambitny prawnik, Jake Brigance, podejmuje się jego obrony przed sądem. Sprzymierzeńcami Jake`a zostają: były mentor Lucien Wilbanks, koleżanka po fachu Ellen Roark i przyjaciel Harry Rex Vonner. Brat jednego z zabitych gwałcicieli mobilizuje członków Ku-Klux-Klanu. Dochodzi do zamieszek i aktów wandalizmu, wzmagają się uprzedzenia rasowe. Lecz prawnicy nie rezygnują ze sprawy.

Kochankowie

Niedziela, 21:00, Przepis na życie, sezon 4, odc. 10

Po powrocie z Toskanii Anka jest szczęśliwa, gdyż są z nią Mania i Gniewko. Restauratorka wytrwale próbuje skontaktować się z Jerzym. Anka wraz z Polą odbierają Tadeusza ze szpitala. Pediatra nie wygląda zbyt dobrze. W tajemnicy przed Polą wyznaje Ance, że jego stan jest zły i nie da się tego zmienić. Prosi Ankę o dyskrecję. Jerzy odwiedza Ankę. Zachowuje się z dystansem, czym gasi jej radość ze spotkania. Zarzuca Ance romans z Antoinem. Anka jest bezradna wobec jego zarzutów. Tadeusz znajduje testy ciążowe Poli.

Niedziela, TVP 1 21:20, Kochankowie, melodramat

Leonard Kraditor jest człowiekiem wewnętrznie zagubionym. Mieszka na Brooklynie u rodziców, którzy martwią się o jego kondycję emocjonalną. Leonard pomaga w prowadzeniu rodzinnej pralni, w wolnych chwilach oddaje się pasji fotograficznej. Pewnego dnia Kraditorowie zapraszają na kolację zaprzyjaźnione małżeństwo z córką Sandrą. Kilka dni później mężczyzna poznaje nową sąsiadkę, Michelle, z którą się zaprzyjaźnia. Gdy okazuje się, że Michelle jest w skomplikowanej relacji z żonatym mężczyzną, rozczarowany Leonard angażuje się w związek z Sandrą.

Hulk

Niedziela, TVP 1, 23:20, Człowiek, który wiedział za mało; komedia sensacyjna

Amerykanin Wallace Ritchie po raz pierwszy w życiu przyjeżdża do Anglii, gdzie mieszka jego brat, bogaty bankowiec. Ten próbuje się go pozbyć, gdyż jego niespodziewana wizyta jest mu nie na rękę. Wręcza Wallace`owi bilet uprawniający do udziału w modnym przedstawieniu `Teatr życia`, którego uczestnicy zostają aktorami w specyficznej grze. Pierwsze dyspozycje dostają przez telefon. Zafascynowany nowym wyzwaniem Wallace przypadkowo odbiera wiadomość, która nie jest przeznaczona dla niego, i wplątuje się w niebezpieczną historię.

Niedziela, TVN 7, 20:00, film sensacyjny, Hulk

Bruce Banner pracuje nad modyfikacją ludzkiego DNA. Podczas jednego z eksperymentów naukowiec przyjmuje śmiertelną dawkę promieniowania gamma. Choć wydaje się, że wyszedł z tego bez szwanku, wkrótce zaczyna tracić świadomość i odczuwać czyjąś obecność we własnym ciele. Tym kimś jest nadludzko silny Hulk - monstrum, w które co pewien czas Bruce się przeistacza. Stwór niszczy laboratorium i dom Bruce`a, pustoszy okolicę. Wojsko zostaje zaangażowane w poskromienie potwora. Jedynie była dziewczyna naukowca domyśla się, kim jest Hulk.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 28.04.2013 18:15
Polecam "Kochankowie", jeden z moich ulubionych filmów ze świetnym Joaquinem Phoenixem, recenzja Pocahontas Recenzuje
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2013 11:38
Wielki Mike, również polecam! wspaniały film
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2013 08:38
Film "wielki Mike polecam"
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo