Filmowy przewodnik weekendowy (P.S. Kocham cię, Co gryzie Gilberta Grape`a)

Marzy ci się chwila relaksu przed telewizorem? Oto co w swojej ofercie przewidziały na ten weekend stacje telewizyjne!
Filmowy przewodnik weekendowy (P.S. Kocham cię, Co gryzie Gilberta Grape`a)
20.04.2013

Sobota, TVP 1, 21:25 Piraci z Karaibów: Na krańcu świata, film przygodowy

Aby uratować kapitana Jacka Sparrowa, przebywającego w niewoli u Davy`ego Jonesa, Will i Elizabeth muszą zjednoczyć się z kapitanem Barbossą. Przed nimi długa podróż. Jones zapanował nad morzami i oceanami, siejąc postrach wśród piratów. Will i Barbossa muszą dotrzeć do Singapuru i odbić Elizabeth z rąk bezwzględnego chińskiego korsarza Sao Fenga. Podczas długiej żeglugi po niebezpiecznych wodach czeka ich starcie z lordem Cutlerem Beckettem i Jamesem Norringtonem, którzy sprzymierzyli się przeciw pirackiemu światu.

Sobota, TVN, 21:45, P.S. Kocham Cię, melodramat

Śmierć Gerry`ego kładzie kres idealnemu małżeństwu Kennedych. Holly, zrozpaczona wdowa, wpada w depresję. W dniu trzydziestych urodzin kobieta otrzymuje zagadkową przesyłkę, której nadawcą jest zmarły mąż. Okazuje się, że przed śmiercią mężczyzna napisał do żony serię listów. Zachęca w nich Holly do podejmowania najróżniejszych wyzwań. Dzięki nim pogrążona w rozpaczy kobieta przeżywa niecodzienną terapię, która koi rany po bolesnej stracie i pozwala odrodzić się do nowego życia. 

Grindhouse: Death proof

Sobota,  TV Puls, 22:05, Grindhouse: Death Proof, thriller

Trzy przyjaciółki: Jungle Julia, Shanna i Arlene, uwielbiają nocne eskapady i zabawę bez ograniczeń. Podobne zamiłowania ma były kaskader Mike, który lubi alkohol, szybką jazdę samochodem ze wzmocnioną karoserią i przygodny seks. Z blizną na twarzy i złowieszczym błyskiem w oku, nie ma problemów z podrywaniem kobiet. Mike ma jeszcze jedną pasję - oglądanie roztrzaskanych samochodów z martwymi dziewczynami w środku. Pewnego dnia mężczyzna spotyka kobiety, które, tak samo jak on, lubią szybką jazdę.

Sobota, TVP 2, 23:15, Mgła, horror

Miasteczko w stanie Maine. Po gwałtownej nawałnicy miejscowy supermarket przeżywa oblężenie. Mieszkańcy muszą kupić artykuły potrzebne do naprawy uszkodzonych domów i uzupełnić zapasy. Miasto spowija gęsta mgła. Niektórzy łączą to zjawisko z eksperymentami przeprowadzanymi w położonej nieopodal bazie wojskowej. Niebawem okazuje się, że we mgle czają się potwory. Ludzie uwięzieni w sklepie wpadają w panikę, którą podsyca wieszcząca apokalipsę fanatyczka, pani Carmody. Artysta David Drayton postanawia zorganizować obronę przed bestiami.

 

Serenity

Niedziela, TVP 1 21:20, Święty związek, komedia sensacyjna

Havana pragnie zdobyć pieniądze na wyjazd do Hollywood. Wraz ze swym chłopakiem okrada kasę wesołego miasteczka. Poszukiwani przez policję uciekają do Kanady. Udając małżeństwo, ukrywają się w kolonii anabaptystów, wśród których Peter się wychowywał. Jednak Havana nie zamierza pędzić ascetycznego życia, poddawać się rygorystycznym nakazom. Nie zamierza też odejść bez pieniędzy, które `mąż` przed nią ukrył. Tymczasem Peter ginie w wypadku samochodowym. Havana decyduje się pozostać w obcej sobie społeczności do czasu odnalezienia pieniędzy.

Niedziela, TVP 2, 20:10, Serenity, film science-fiction

Kosmos za 500 lat. Malcolm Reynolds, weteran galaktycznej wojny, utrzymuje się z wynajmowania statku `Serenity`. Wraz z wierną załogą żyją na obrzeżach galaktyki, trzymając się z dala od polityki mocarstw. Pewnego dnia kapitan przyjmuje na pokład poszukiwanych listem gończym młodego lekarza i jego siostrę, telepatkę River. Tych dwoje poznało tajemnice wszechwładnego Sojuszu. Z powodu River Malcolm i jego załoga znajdują się w epicentrum walk pomiędzy armią galaktycznych aliantów a oddziałami Łupieżców.

 

Co gryzie Gilberta Grape`a

Niedziela, TVN, 21:00, Przepis na życie, sezon 4, odc. 9

Anka jest zachwycona pobytem we Włoszech. Kontaktuje się z Manią za pomocą komputera i kamerki internetowej. Podczas rozmowy Anka dostrzega za plecami Mani Kajtka, owiniętego jedynie w prześcieradło. Wandzie i Stefanowi zależy na tym, by Irena pojawiła się na próbie tańca. Karol zaprasza Ritę do kina. Robi na niej dobre wrażenie. Kobieta przyznaje, że imponuje jej mundur. Podobają jej się zainteresowania Karola. Anka próbuje skontaktować się z Jerzym, ale on po rozmowie z Dorotą nie zamierza odebrać telefonu.

niedziela, TV 4, 22:15, Co gryzie Gilberta Grape`a, komediodramat

20-letni Gilbert mieszka wraz z rodziną na głębokiej prowincji. Po samobójstwie ojca stał się jedynym żywicielem i opiekunem rodziny. Chorobliwie otyła matka od siedmiu lat nie opuszcza domu. Młodszy brat Arnie jest opóźniony w rozwoju. Jego ciągle zawstydzona siostra Ellen kończy właśnie kłopotliwy wiek dojrzewania. Amy myśli tylko o makijażu, chłopakach i Jezusie. Pewnego dnia w miasteczku zatrzymują się dwie turystki, które na zawsze odmienią los Gilberta.

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2013 10:22
ps.i love you - cudowny film!!!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 20.04.2013 09:48
Grindhouse!! ^^
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo