Filmowy przewodnik weekendowy (Maczeta, Rzeź, Nietykalni)

Oto najciekawsze propozycje filmowe na sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy (Maczeta, Rzeź, Nietykalni)
13.04.2013

Sobota, TVP 1, 21:25, Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka, film przygodowy

Awanturnik Jack Sparrow musi spłacić dług zaciągnięty przed laty u straszliwego Davy`ego Jonesa, kapitana widmowego Latającego Holendra. Davy żąda, aby Jack odnalazł tajemniczą Skrzynię Umarlaka. Jeśli tego nie zrobi, zostanie skazany na wieczne potępienie. Sparrow musi ratować własną duszę. Wraz z dwójką przyjaciół, Willem i Elizabeth, którzy także znaleźli się w niebezpieczeństwie, wyrusza na poszukiwania skarbu.

Sobota, TVN 7, 19:30, Rewolwer i melonik, film sensacyjny

Seria anomalii pogodowych dezorganizuje życie londyńczyków. Źródłem niepokojących zjawisk wydaje się być działanie jakiejś grupy terrorystycznej. Zaniepokojone tym stanem rzeczy władze nakazują wszczęcie śledztwa. Do akcji wkraczają brytyjscy tajni agenci, John Steed i piękna, ale wyjątkowo niebezpieczna Emma Peel, naukowiec i meteorolog, dla której wschodnie sztuki walki nie mają tajemnic.

 

nietykalni

Sobota, TV Puls, 22:00, Maczeta, film sensacyjny

Meksyk. Były policjant i mistrz w walce bronią sieczną, Machete Cortez, odmawia podporządkowania się szefowi kartelu narkotykowego. Przypłaca to utratą żony i córki. Po trzech latach w Teksasie odbywa się kampania wyborcza senatora Johna McLaughlina, wroga meksykańskich imigrantów. Miejscowy biznesmen Michael Booth zleca Cortezowi zabicie polityka. W trakcie próby zamachu Cortez zostaje postrzelony przez ludzi Bootha. Ranny znajduje wsparcie u przywódczyni ruchu oporu. Jego tropem podążają policja, ludzie Bootha i agentka urzędu imigracyjnego.

Sobota, CANAL+, 20:00, Nietykalni, komediodramat

Wychowany na paryskich przedmieściach imigrant z Senegalu - drobny złodziejaszek Driss - wychodzi z więzienia. Aby uzyskać prawo do zasiłku, musi odwiedzić kilku pracodawców. Trafia do sparaliżowanego Philippe`a. Swoją bezpośredniością wzbudza zainteresowanie milionera. Zgorzkniały mężczyzna proponuje mu zatrudnienie na okres próbny. Wkrótce okazuje się, że nienawykły do pracy Driss nadspodziewanie dobrze radzi sobie w roli pielęgniarza. Z czasem między niewykształconym chłopakiem i bogaczem arystokratycznego pochodzenia rodzi się przyjaźń.

 

grobowiec cesarza smoka

Niedziela, TVP 1, 21:20, Za jakie grzechy, komedia romantyczna

Ambitna i pełna energii Lucy Hill uwielbia życie na pełnych obrotach i nie wyobraża sobie funkcjonowania dającej jej wiele satysfakcji pracy w Miami. Bardziej niż na przyjaźniach zależy jej na posiadaniu luksusowego samochodu i szafy pełnej butów. Kolejne zlecenie służbowe zmusza ją do przeniesienia się z ukochanej Florydy do cichego miasteczka w Minnesocie. Kiedy nawiązuje kontakty z jego mieszkańcami, odkrywa, że w życiu są ważniejsze rzeczy od kariery zawodowej i zarabiania pieniędzy. Wkrótce poznaje przystojnego Teda Mitchella.

Niedziela, TVP 2, 20:10, Grobowiec cesarza Smoka, film sensacyjny

Rick O`Connell i jego małżonka mają przewieźć do Chin klejnot. Na miejscu okazuje się, że ich syn Alex, zamiast uczyć się w bibliotece, prowadzi wykopaliska archeologiczne. Chłopak odkrywa grobowiec pierwszego władcy Chin. Przed ponad 2 tys. lat cesarz Han, zwany Smokiem, chciał stać się nieśmiertelny. Sprowadził czarownicę, która rzuciła na niego klątwę i zmieniła go wraz z armią w posągi. Zaklęcie traci moc w 1946 r. pod wpływem wydarzeń, w które zamieszany jest Alex wraz z rodzicami i wujem. Tylko oni mogą ochronić ludzkość przed cesarzem.

 

przepis na życie

Niedziela, TVN, 21:00, Przepis na życie, sezon 4, oc. 8 

Anka wyjaśnia Jerzemu, że był zazdrosny o Antoinea, chociaż nie miał powodu. Jerzy przyjmuje jej słowa ze spokojem. Producenci są niezadowoleni z nagrania, dlatego para ponownie ma się zjawić w telewizji. Beata jest mile zaskoczona, gdy okazuje się, że Andrzej zarezerwował stolik w restauracji. Podoba jej się zdecydowane zachowanie męża. W centrum handlowym Jerzy i Anka pomagają Mańce wybrać strój na egzamin maturalny. W sklepie spotykają Dorotę, która zachęca Jerzego do podjęcia terapii. Mania namawia Ankę na wyjazd do Toskanii.

Niedziela, CANAL+Film, 21:35, Rzeź, komediodramat

Nowy Jork. Na placu zabaw w Brooklyn Bridge Park dochodzi do bójki 11-latków, podczas której Zachary Cowan uderza rówieśnika. Ethan Longstreet traci przedni ząb, drugi jest uszkodzony. Matka pobitego chłopca, Penelope, i jego ojciec Michael zapraszają do siebie rodziców agresora, Nancy i Alana Cowanów, aby polubownie rozwiązać sprawę. Obie pary są przyjaźnie nastawione. Spisują porozumienie. Wydaje się, że obowiązek został spełniony. Gdy Penelope domaga się przeprosin, kulturalna atmosfera znika, narasta wzajemna wrogość.

 

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2013 21:46
polecam NIETYKALNI
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2013 19:57
samolubnaxxx. blog. pl Dziewczyny prosze wejdzcie, przeczytajcie moja historie i pomozcie....
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2013 13:40
Nietykalni to najlepzy film EVER !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2013 12:02
Nietykalni ♥
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.04.2013 00:26
Nietykalni to boski film. :D Polecam. :)
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo