Ulubione książki Polek (Znamy tytuły!)

Na szczycie rankingu znalazła się oczywiście erotyczna powieść E.L. James.
Ulubione książki Polek (Znamy tytuły!)
17.03.2013

Najnowsze badania stanu czytelnictwa w Polsce, przeprowadzone przez Bibliotekę Narodową we współpracy z TNS, nie napawają optymizmem. Wynika z nich mianowicie, że ponad 60 proc. mieszkańców nie miało w 2012 roku styczności z żadną książką. Do nieczytania nie wstydzili się przy tym przyznać nawet ludzie po studiach.

Na tle tej ankiety ciekawie wypada sondaż zrealizowany w drugiej połowie stycznia 2013 roku w ramach badania „Porozmawiajmy o jakości”. - Bestsellerami ostatniego kwartału, jak wskazują dane sprzedażowe Virtualo, są tytuły wpisujące się w nowy trend książki kobiecej - mianowicie literatura erotyczna – podaje serwis dziennik.pl.

Mowa tutaj oczywiście o trylogii „50 twarzy Greya”, serii „Osiemdziesiąt dni” z doświadczeniami seksualnymi atrakcyjnej skrzypaczki oraz powieściach autorstwa Sylwii Day. Równie chętnie czytane są przez Polki także historie i pamiętniki kobiet z innych kultur („Dziewczyna z Bagdadu”, „W kraju niewidzialnych kobiet”), książki o macierzyństwie („Język dwulatka”, „Projekt matka” i „Macierzyństwo non-fiction”) oraz wiecznie żywa klasyka, jak „Anna Karenina” Tołstoja czy „Uwodziciel. Bel ami” Maupassanta.

Czy na podstawie tego, po jakie książki najczęściej sięgają mieszkanki naszego kraju, można wysnuć wnioski o ich potrzebach? - Kobiety być może odrobinę nudzą się w swoich związkach i chciałyby wypróbować wielu nowych rzeczy - nie tylko w dziedzinie zmysłowości, ale i podróży, idei zaczerpniętych z różnych kultur – podsumowuje serwis.

A Wy jaką książkę czytałyście ostatnio, Papilotki?

Komentarze (186)

Ocena: 5 / 5
Kinga (Ocena: 5) 17.04.2013 09:31
"Arabska żona" i kolejne...Polecam!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 30.03.2013 23:00
Alibi na szczęście-mistrzostwo świata!!!
odpowiedz
Anna (Ocena: 5) 22.03.2013 08:51
Duma i uprzedzenie - niesamowita książka !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 21.03.2013 19:14
polecam "Arabską żonę" bestseller Tanyi Valko i zaręczam że po przeczytaniu pierwszego tomu przeczytacie kolejne! strasznie wciąga
odpowiedz
Karola (Ocena: 5) 19.03.2013 18:19
Polecam trylogię "Delirium" Lauren Oliver.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo