Co dziś warto obejrzeć w telewizji? (33 sceny z życia, Pora umierać, Pożegnalne przyjęcie)

Komedia, dramat, a może ulubiony serial – co dzisiaj obejrzysz najchętniej?
Co dziś warto obejrzeć w telewizji? (33 sceny z życia, Pora umierać, Pożegnalne przyjęcie)
05.03.2013

TVP1, 16:25, Moda na sukces, odc. 5788

Bridget poddaje się badaniom kontrolnym. Okazuje się, że w ostatnich tygodniach zapomniała o przyjmowaniu pigułek antykoncepcyjnych. W jej umyśle rodzi się podejrzenie, iż mogła zajść w ciążę z Owenem. W tajemnicy przed Erykiem Stephanie i Thorne przygotowują uroczystość podsumowującą jego dokonania zawodowe.

TVP1, 17:55, Klan, odc. 2410

Arkadiusz pokazuje Grażynce pogniecioną karoserię samochodu i opowiada, w jakich okolicznościach poznał Pawła. Żona Nowika narzeka, że użyczyła auta, a teraz ma kłopot. Surmaczowa postanawia ofiarować Pawełkowi pieska i szuka stosownego ogłoszenia. Tadeusz jest przeciwny tego rodzaju prezentom. Chce uprzedzić Lubicza o zamiarach żony. Arkadiusz odwozi Maćka na próbę spektaklu. Wdzięczna Grażynka zaprasza sąsiada na kolację i serwuje ostrygi. Rafalski telefonicznie rozmawia z Barbarą. Dowiaduje się, że Pedro otrzymał olbrzymi spadek po ojcu.

TVP1, 22:10, 33 sceny z życia, komediodramat

Julia Szczęsna jest fotografikiem, odnosi pierwsze międzynarodowe sukcesy. Pochodzi z rodziny krakowskich inteligentów. Matka, Basia, autorka kryminałów, planuje wyjazd do Toronto. Ojciec, Jerzy, jest cenionym reżyserem filmów dokumentalnych, byłym opozycjonistą. Mąż Julii, kompozytor Piotr, pracuje w Niemczech nad prawykonaniem utworu symfonicznego. Bliskim przyjacielem rodziny jest Adrian. Gdy matka Julii umiera na raka, a wkrótce po niej odchodzi Jerzy, Julia musi zweryfikować dotychczasowe widzenie świata.

na wspólnej

TVP2, 20:05, Barwy szczęścia, odc. 893

Marta i Robert są wstrząśnięci włamaniem. Okazuje się, że z mieszkania nie zginęły żadne wartościowe rzeczy, skradziono jedynie komputery, na dyskach których były materiały do książki Walawskiej. Oksana prosi Dimitra, by zostawił ją w spokoju. Mężczyzna zjawia się pod szkołą Saszki. Chłopiec rozpoznaje ojca, rzuca mu się w ramiona. Stefan nie potrafi wybaczyć Oksanie kłamstwa, małżonkowie prawie ze sobą nie rozmawiają. Załamana kobieta decyduje się wrócić na Ukrainę. Profesor Sadkowski jest zaskoczony decyzją Władka o odejściu z instytutu.

TVP2, 20:40, M jak miłość, odc. 972

Marta jest zaskoczona nerwową reakcją Andrzeja, gdy spotykają Holtza. Prawnik sugeruje, że Budzyński musi poprowadzić nową sprawę Wojdasa. Janusz informuje Edytę, że wyjeżdża do Stanów. Nie chce utrzymywać kontaktu z Piotrkiem. Iza krytykuje Pawła za źle napisany raport. Mirka prosi ojca o kolejną pożyczkę. Zapłakana Helena przychodzi do Mirki, oskarża ją, że zniszczyła jej związek z Rafałem. Filarska wyznaje córce, że Marszałek ją uderzył. Magda nie wierzy w jej wersję. Między przyjaciółkami dochodzi do kłótni.

TVN, 20:00, Na Wspólnej, odc. 1722

Basia martwi się, że Andrzej zbyt dużo czasu spędza w pracy. Brzozowski obiecuje żonie, że wróci wcześniej, ale nie dotrzymuje słowa. Daniel jest świadkiem spotkania ojca z Jagodą. Marta, przygnębiona po wizycie u Zuzy i Kamila, nie ma ochoty rozmawiać z Pawłem. Zaniepokojony Woliński przyjeżdża na Wspólną. Olivier zabiera Olę na koncert. Obiecuje Zimińskim, że zatroszczy się o ich córkę. Przed klubem Indiana częstuje znajomych ecstasy. Olivier denerwuje się, że Ola nie chce się wyluzować.

pora umierać

TVN, 21:30, Prawo Agaty, odc. 28

Dębski prowadzi sprawę alpinisty Szymona, któremu został postawiony zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Mężczyzna nie stosuje się do zaleceń Dębskiego i zarzuca mu brak kompetencji. Oskarżycielem w sprawie jest mecenas Czerska, dawna znajoma Dębskiego. Kobieta stara się odzyskać jego względy. Podczas rozprawy wychodzi na jaw, że Szymon zataił kilka ważnych faktów. Bartek reprezentuje w sądzie Jana Woźniaka, który chce uzyskać zgodę na wyrzucenie syna z mieszkania. Prawnik zaczyna mieć wątpliwości co do słuszności stawianych zarzutów.

Polsat, 18:00, Pierwsza miłość, odc. 1659

Seweryn znajduje dziwną sadzonkę. Dowiaduje się od naukowca, że to nowa odmiana mięty. Zanosi trochę ziół Aurelii, która chce wykorzystać je do ciasteczek pieczonych dla komendanta. Dochodzi do kłótni pomiędzy Karolem a Grzegorzem i Grażyną. Karol podejmuje decyzję o natychmiastowej wyprowadzce. Nikola wraca z Wrocławia. Radek prosi ją kolejny raz, by odeszła od Juliana i zamieszkała z nim. Dziewczyna odmawia. Radek zarzuca jej, że jest dziwką.

TVP Kultura, 20:20, Pora umierać, dramat obyczajowy

Świat 90-letniej pani Anieli kręci się wokół podniszczonej willi, z której właśnie pozbyła się ostatniego dokwaterowanego po wojnie lokatora. Dom wymaga remontu. Niestety, rodzinie nie podobają się plany staruszki o zamieszkaniu z nią w rodzinnym domu. Syn próbuje sprzedać budynek sąsiadowi, któremu willa psuje widok z okna. Aniela dochodzi do wniosku, że pora umierać. Odwołuje wizyty syna, wkłada czarną suknię, zapala świecę i z różańcem w dłoni układa się na łóżku, by czekać na śmierć. Szybko jednak zmienia zdanie. Postanawia działać.

CBS Europa, 20:00, Pożegnalne przyjęcie, dramat obyczajowy

Przystojny architekt Nick Stark, będący w udanym związku z reżyserem Brandonem Theisem, dowiaduje się, że jest zarażony wirusem HIV. Uczucie Nicka i Brandona nie przechodzi tej próby, Nick opuszcza partnera. Rok później jego stan gwałtownie się pogarsza. Mężczyzna postanawia popełnić samobójstwo. Wyprawia przyjęcie pożegnalne dla rodziny i przyjaciół. Spotkanie staje się okazją do wspomnień - zarówno tych miłych, jak i gorzkich, które rozdrapują niezabliźnione rany.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2013 17:08
jak mnie wkurw telewizja publiczna!! ciekawe, nagradzane filmy puszczają po 22 ( 33 sceny z życia, kiedyś dom zły też leciał po22, a ja np jestem śpiochem i ciężko mi wytrzymać gdzieś do północy żeby obejrzeć cały film) a szmirę taką jak mjm czy inne badziewia puszczają o 20. tvp kultura nie mam więc pora umierać też nie obejrzę :( dobrze że to tvp ledwo przędzie i nie dziwię się ludziom że nie płacą abonamentu!! )
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2013 07:18
"Pora umierać", świetny film i genialna Szaflarska.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo