Filmowy przewodnik weekendowy (Jak stracić chłopaka w 10 dni, Nędznicy, Bękarty wojny)

Sprawdź, co warto obejrzeć w telewizji w sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy (Jak stracić chłopaka w 10 dni, Nędznicy, Bękarty wojny)
02.03.2013

Sobota, TVP2, 22:10, Tożsamość Bourne`a, film sensacyjny

Niedaleko wybrzeży Marsylii załoga kutra rybackiego wyławia z morza nieprzytomnego mężczyznę. W jego ciele tkwią dwa pociski oraz implant z wyświetlanym kodem cyfrowym - numerem konta bankowego. Okazuje się, że ranny nie zna swojej tożsamości. Wysadzony na brzeg wyrusza do Szwajcarii. W skrytce bankowej znajduje kilka paszportów z własnym zdjęciem, wystawionych na różne nazwiska, broń i znaczną ilość gotówki. Orientuje się, że jest śledzony. Stopniowo odkrywa, że prawdopodobnie nazywa się Jason Bourne i jest pracującym dla CIA płatnym zabójcą.

Sobota, TVN, 21:30, Jak stracić chłopaka w 10 dni , komedia romantyczna

Janowłosa Andy pracuje w jednym z kobiecych pism i jest dziennikarką z ambicjami, która chciałaby realizować się w tematach społeczno-politycznych i nie uśmiecha jej się pisanie o balsamach do ciała i rozstępach. Żeby dostać swoją szansę zobowiązuje się napisać artykuł pt. „Jak stracić chłopaka w 10 dni”, a co istotniejsze, zebrać do niego materiał. W ciągu 10 dni Andy musi uwieść faceta i doprowadzić do tego, żeby ją porzucił. Jej przypadkowo upolowaną ofiarą będzie pracujący w agencji reklamowej Ben Barry. A żeby było jeszcze zabawniej okazuje się, że Ben, aby dostać wymarzony kontrakt, również założył się ze swoim szefem, że rozkocha w sobie pierwszą napotkaną kobietę w 10 dni.

Nigdy nie będę twoja

Sobota, TVN7, 19:30, Nigdy nie będę twoja, komedia romantyczna

Scenarzystka telewizyjna Rosie skończyła właśnie czterdzieści lat i z niepokojem patrzy w przyszłość. Samotnie wychowuje dorastającą córkę Izzie, która pragnie się uniezależnić od matki. Obie nie mogą się ze sobą porozumieć. Na domiar złego oglądalność programu Rosie drastycznie spada. Wygląda na to, że szczęście opuściło ją na dobre. Tymczasem pewnego dnia Rosie zakochuje się w dużo młodszym od siebie Adamie. Z czasem różnica wieku daje o sobie znać, a ich uczucie zostaje wystawione na ciężką próbę.

Sobota, CBS Europa, 20:00, Nędznicy, dramat obyczajowy

Początki XIX w., Francja. Jean Valjean zostaje skazany na 5 lat więzienia za kradzież bochenka chleba. Kilkakrotnie próbuje uciec, za co spędza na galerach 19 lat. Po wyjściu na wolność mężczyzna kradnie srebra biskupowi, który udzielił mu schronienia. Niechybnie znów trafiłby za kraty, lecz hierarcha zeznaje, że srebra zostały mu podarowane. Gest staje się dla Valjeana impulsem do zmiany postępowania. Zostaje dobrym człowiekiem i szanowanym obywatelem. Wciąż jednak prześladuje go inspektor policji Javert, który nie wierzy w jego przemianę.

bękarty wojny

Niedziela, TVP1, 21:15, Nigdy w życiu, komedia

Po kilkunastu latach zgodnego pożycia mąż oznajmia Judycie Kozłowskiej, że odchodzi do innej. Kobieta musi zacząć życie od nowa. Nie jest to łatwe, ponieważ współpracując z popularnym pismem kobiecym, w którym odpowiada na listy czytelniczek, nigdy nie zarabiała dużych pieniędzy. Judyta wraz z dorastającą córką Tosią przeprowadza się pod Warszawę. Postanawia zbudować własny dom. Parę miesięcy później urządza parapetówkę. Na przyjęciu pojawia się towarzyszący koleżance przystojny Adam.

Niedziela, TVP2, 20:05, Bękarty wojny, film wojenny

Sadystyczny pułkownik SS Hans Landa morduje ostatnią ukrywającą się w okolicy rodzinę Żydów. W tym samym czasie w USA porucznik Aldo Raine otrzymuje rozkaz sformowania specjalnej jednostki do walki z hitlerowcami. Są do niej rekrutowani wysoko wykwalifikowani żołnierze o żydowskich korzeniach, którzy mają za zadanie z jak największą pasją i żądzą zemsty dziesiątkować szeregi nazistowskich wojsk. Oddział, wykorzystując najokrutniejsze i najbardziej wyrafinowane metody, szybko staje się koszmarem Niemców, którzy nazywają ich „bękartami”.

przepis na życie

Niedziela, TVN, 21:30, Przepis na życie, odc. 2 (sezon 4)

Uraz głowy spowodował u Jerzego utratę pamięci krótkotrwałej. Jego wspomnienia zatrzymały się na etapie małżeństwa z Elką i prowadzenia restauracji w Berlinie. Anka zamierza walczyć o ukochanego. Za namową Poli próbuje porozmawiać z Elką, która nie kryje zadowolenia z sytuacji. Zośka odrzuca zaloty Kapota. Mania uważa, że przyjaciółka nie powinna oceniać chłopaka po wyglądzie. Beata odbiera Andrzeja ze szpitala, a później wybiera się na lekcję golfa. Pola rezygnuje z pracy. Tadeusz jest zaskoczony jej nowym pomysłem na życie.

Niedziela, FilmBox, 21:15, Trefny towar, thriller

Dwudziestoparoletnia Sage Rion uchodzi za jedną z najsprytniejszych złodziejek samochodów. Jej tropem bezskutecznie podąża policja w osobach Eddie Rindall i jej partnera, detektywa Olivera Fitzgeralda. Seksowna blondynka otrzymuje kolejne zlecenie od gangstera Mitcha Murraya. Ma ukraść klasyczny model dodge`a chargera z lat 60. Niebawem okazuje się, że auto, które pada jej łupem, należy do mordercy. Wkrótce Sage musi uciekać nie tylko przed policją, ale także przed żądnym zemsty psychopatą. Niespodziewanie Fitzgerald przychodzi jej z pomocą.

  

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 02.03.2013 10:49
Bękarty!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo