Filmowy przewodnik weekendowy (Moneyball, Poznaj moich rodziców, 21 gramów)

W sobotę i niedzielę mnóstwo hitów – nie przegap!
Filmowy przewodnik weekendowy (Moneyball, Poznaj moich rodziców, 21 gramów)
23.02.2013

Sobota, TVN, 21:30, Poznaj moich rodziców, komedia

Greg Focker, który zdobył przychylność ojca narzeczonej, Pam Byrnes, musi zdać pomyślnie jeszcze jeden egzamin. Rodzice Pam, były agent CIA Jack i jego zakochana w etykiecie żona Dina, mają poznać państwa Fockerów i spędzić z nimi weekend. Pełni obaw narzeczeni zabierają Jacka i Dinę do rezydencji Fockerów. Niestety, przyszli teściowie nie robią najlepszego wrażenia. Rozalin i Bernie to byli hipisi z nietypowymi pasjami. Trudno więc podejrzewać, że zasadniczy państwo Byrnesowie polubią przyszłych teściów córki.

Sobota, Polsat, 20:00, Sahara, film przygodowy

Tajny agent, podróżnik i odkrywca Dirk Pitt oraz jego towarzysz Al Giordino wędrują wzdłuż Nilu, by odnaleźć „statek śmierci” - okręt konfederatów, który w czasach wojny secesyjnej przewoził bezcenny ładunek. Dirk nie tylko szuka przygód, ale próbuje też pomóc atrakcyjnej doktor Evie Rojas, która z ramienia Światowej Organizacji Zdrowia prowadzi śledztwo w sprawie skażenia środowiska i dziesiątkującej ludność epidemii. Okazuje się, że zaraza ma związek z interesami, w które zamieszani są przemysłowiec Yves Massarde i afrykański dyktator.

Sobota, HBO, 19:50, Moneyball, film biograficzny

Billy Beane w młodości był wielką nadzieją baseballu. Zrezygnował ze stypendium sportowego na prestiżowej uczelni i postanowił zostać zawodowym graczem, ale nie sprawdził się w profesjonalnej lidze. Teraz, jako menedżer skromnej drużyny baseballowej, boryka się z licznymi trudnościami. Wszystko się zmienia, gdy z pomocą młodego ekonomisty, Petera Branda, opracowuje nowatorski program selekcji zawodników oparty na analizie matematycznej. Kompletuje drużynę, która mimo skromnego budżetu zaczyna odnosić sukcesy.

 21 gramów

Niedziela, TVP1, 21:20, Janosik. Prawdziwa historia, film przygodowy

Walczący w powstańczej armii Rakoczego młody góral Janosik zostaje schwytany przez żołnierzy cesarza Franciszka Józefa I i wcielony do jego armii. Pełniąc służbę w twierdzy w Bytczy, zaprzyjaźnia się z przywódcą bandy zbójnickiej Tomaszem Uhorczykiem, któremu pomaga w ucieczce. Ten zaś, wdzięczny za okazaną pomoc, daje ojcu Janosika pieniądze na wykup syna z cesarskiej armii. Po powrocie do rodzinnego domu młody góral przeżywa zawód miłosny i nie może znaleźć dla siebie miejsca. Wkrótce trafia do zbójnickiej bandy i zostaje jej hersztem.

Niedziela, TVP2, 20:05, Skarb narodow, film przygodowy

Od sześciu pokoleń rodzina Benjamina Franklina Gatesa wytrwale poszukuje skarbu templariuszy. Ben Gates trafia na pewien ślad. Otóż mapa prowadząca do skarbu została ukryta, jako niewidzialny zapis, na odwrocie Deklaracji Niepodległości. Nie tylko Gates jest w posiadaniu tej cennej informacji. Wie o niej również jego groźny przeciwnik, chciwy Ian Howe. Ben postanawia wykraść pilnie strzeżony dokument, a tym samym pokrzyżować plany rywala.

Niedziela, FilmBox, 21:15, 21 gramów, dramat psychologiczny

Trojga bohaterów filmu nic ze sobą nie łączy do chwili, kiedy nagłe zdarzenie zmienia na zawsze życie każdego z nich. Zresocjalizowany przestępca powoduje wypadek samochodowy, w którym giną mąż i dwójka dzieci byłej narkomanki. Śmiertelnie chory matematyk ma szansę na otrzymanie nowego serca, ponieważ właśnie znalazł się dawca. Losy Jacka, Christiny i Paula nierozerwalnie splatają się na drodze poszukiwania prawdy o życiu, śmierci, ofierze i przebaczeniu.

Polecane wideo

Komentarze (1)
Ocena: 5 / 5
Ja (Ocena: 5) 23.02.2013 18:59
21 gramów, polecam :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie