Filmowy przewodnik weekendowy (Wybuchowa para, Idy marcowe, Wyspa)

W ten weekend w telewizji same hity! Warto je zobaczyć, jeśli nie miałaś okazji zrobić tego wcześniej!
Filmowy przewodnik weekendowy (Wybuchowa para, Idy marcowe, Wyspa)
09.02.2013

Sobota, TVP 1, 20:25, Wybuchowa para, komedia sensacyjna

Tajny agent Roy Miller czeka na samolot do Bostonu. Na lotnisku wpada mu w oko atrakcyjna blondynka June Havens. Mężczyzna postanawia zawrzeć z nią znajomość. Przy wejściu na pokład okazuje się, że June nie może lecieć tym rejsem. Zostaje odesłana do poczekalni. Każdy ruch Millera i jasnowłosej kobiety śledzi oficer FBI, który sądzi, że June współpracuje z agentem. Funkcjonariusz zezwala pasażerce wejść na pokład. Gdy podczas lotu June udaje się do toalety, Roy zostaje zaatakowany przez pasażerów i załogę.

Sobota, TVN 2, 22:15, Gran Torino, dramat obyczajowy

Weteran wojny w Korei Walt Kowalski jest orędownikiem starego porządku; wierzy, że ciężka praca, honor i miłość do ojczyzny to podstawowe atrybuty prawego obywatela. Mężczyźnie ciężko pogodzić się z faktem, że w dzielnicy mieszka tak wielu obcokrajowców. Jego zdaniem nie mają oni szacunku dla kultury i historii Ameryki. Wszystko zmienia się za sprawą samochodu marki Ford Gran Torino, dzięki któremu Kowalski niespodziewanie nawiązuje kontakt z pochodzącymi z Azji sąsiadami.

Sobota, Polsat, 20:00, Witajcie w dżungli, komedia

Beck, człowiek do specjalnych poruczeń, na zlecenie potężnego mafiosa udaje się do amazońskiej puszczy, by odszukać tam jego syna, Travisa. Zadanie okazuje się trudniejsze, niż sądził. Młodzieniec wcale nie ma zamiaru wracać do domu. Po pierwsze dlatego, że zakochał się w miejscowej piękności Marianie, a drugie dlatego, że wie, gdzie ukryty jest bezcenny złoty posążek. Sytuację komplikuje obecność Hatchera, szalonego tyrana, który wybudował w dżungli prywatną kopalnię złota.

Sobota, TVN 7, 21:40, Czego pragną kobiety, komedia

Nick Marshall jest typowym kobieciarzem, a z zawodu specjalistą od reklamy i - wydawałoby się - wybitnym pracownikiem, który wejdzie na sam szczyt. Przeszkodą okazuje się pewna kobieta imieniem Darcy, która otrzymuje stanowisko, o którym marzył. Nick jest nieźle wkurzony i to nie tylko na nią, ale na wszystkie kobiety jakie chodzą po naszej planecie. Pewnego dnia ulega jednak wypadkowi, wskutek którego nie umiera, ale doznaje wstrząsu, po którym słyszy myśli kobiet.

frantic

Sobota, Polsat Film, 21:00, Aniołki Charliego, komedia sensacyjna

Trzy agentki: Natalie, Dylan i Alen, stanowią zespół, któremu tajemniczy szef Charlie zleca kolejne zadanie. Muszą uwolnić z rąk porywaczy genialnego elektronika Erika Knoksa i uniemożliwić im skorzystanie z jego najnowszego wynalazku. Trop wiedzie do rywala Erika, cynicznego i bezwzględnego Rogera Corwina stojącego na czele największej satelitarnej sieci telekomunikacyjnej. Kiedy trzy dzielne kobiety uwalniają Knoksa, a Corwin wkrótce ginie, sytuacja mocno się komplikuje.

Sobota, HBO 2, 21:30, Niegrzeczna dziewczyna, komedia

Rok 1987. Danielle jest sprawiającą problemy, rozbudzoną seksualnie nastolatką z miasteczka Norman w stanie Oklahoma. Dziewczyna przeżywa właśnie ciężkie chwile. Jej matka ma powtórnie wyjść za mąż, z czym Danielle nie umie się pogodzić. Pewnego dnia spotyka Clarkea - nieśmiałego i otyłego geja, z którym niespodziewanie znajduje porozumienie. Oboje postanawiają wyruszyć w podróż do odległej Kalifornii. Ona chce odnaleźć biologicznego ojca, on natomiast pragnie uciec od nadopiekuńczych rodziców.

Sobota, TCM, 21:00, Frantic, thriller

Amerykański kardiochirurg Richard Walker przyjeżdża ze swoją żoną Sondrą do Paryża. W hotelu okazuje się, że na lotnisku zamieniono jedną z walizek Sondry. Wkrótce pani Walker znika. Richard wszczyna własne śledztwo.

wyspa

Sobota, FilmBox, 18:45, Autor widmo, thriller

Wydawnictwo zleca napisanie biografii byłego premiera Wielkiej Brytanii Adama Langa. Osoba, która się tego podejmuje, dowiaduje się, że poprzedni zleceniobiorca zginął w tajemniczych okolicznościach. W rezydencji premiera pisarz poznaje jego sekretarkę oraz małżonkę. Kobiety wyraźnie rywalizują o względy polityka. Wkrótce wybucha skandal - były premier zostaje oskarżony o zezwolenie na przekazanie do USA i torturowanie osób podejrzanych o terroryzm. Pisarz znajduje kopertę zawierającą informacje dotyczące przeszłości Langa. Rozpoczyna śledztwo.

Niedziela, TVP 1, 21:20, Do diabła z miłością, komedia romantyczna

Początkująca pisarka, Barbara Novak, przyjeżdża z prowincji do Nowego Jorku. W wydawnictwie „Banner House” podpisuje umowę na publikację dzieła lansującego tezę, że kobiety będą w pełni szczęśliwe dopiero wtedy, gdy skupią się na karierach zawodowych i zrezygnują z miłości. As dziennikarstwa ma przeprowadzić wywiad z Barbarą, ale przedkłada flirty ze stewardesami nad towarzystwo debiutujących pisarek. Gdy książka podbija świat, Catcher poświęca uwagę autorce. Postanawia ośmieszyć teorię, sprawiając, że panna Novak się w nim zakocha.

Niedziela, TVP 2, 20:05, Nic do stracenia, komedia sensacyjna

Nick Beam wraca wcześniej do domu. Odkrywa, że żona go zdradza. Z pozostawionej na stoliku wizytówki wynika, że owym mężczyzną jest jego szef, Phillip Barrow. Nick przeżywa szok. Nie żądając żadnych wyjaśnień, wybiega z domu. Krąży po mieście samochodem, gdy niespodziewanie dopada go drobny złodziejaszek, T. Paul, mierząc do niego z broni. Zdesperowany mężczyzna porywa napastnika, wywożąc go za miasto.

Niedziela, TVN 7, 20:00, Wyspa, film sensacyjny

Połowa XXI wieku. Dwójka głównych bohaterów, Lincoln Six-Echo i Jordan Two-Delta, którzy są jednymi z wielu mieszkańców zamkniętego ośrodka, myśli wciąż o tytułowej Wyspie - jedynym nie zanieczyszczonym skrawku ziemi. Lincolna dręczą koszmary, z ich powodu zaczyna wątpić w istnienie Wyspy. Jego wielka ciekawość w końcu doprowadza do odkrycia. Wszyscy mieszkańcy ośrodka są oszukiwani, a ich życie nie jest cenne. Z tego powodu Lincoln wraz z Jordan postanawiają uciec w nieznane.

idy marcowe

Niedziela, HBO, 21:35, Zła kobieta, komedia

Elizabeth Halsey jest myślącą tylko o sobie dziewczyną, która przez przypadek została nauczycielką. Kobieta nie stroni od używek, klnie, a uczniowie jej nie obchodzą. Marzy tylko o tym, żeby poślubić swojego bogatego chłopaka i rzucić pracę. Kiedy narzeczony z nią zrywa, szybko zaczyna rozglądać się za kolejnym kandydatem na męża. Wkrótce los się do niej uśmiecha. W szkole pojawia się nowy pracownik - przystojny i bogaty Scott. Niestety, jest pewien problem. Mężczyźnie podobają się kobiety z dużymi piersiami, a Elizabeth do takich nie należy.

Niedziela, TCM, 21:00, Blow, film sensacyjny

George Jung, syn robotnika z Massachusetts, pod koniec lat 60. XX w. przyjeżdża do Kalifornii. Żeby zarobić kilka dolarów, handluje marihuaną. Wkrótce przenosi się na drugi koniec kraju. Mija rok. Jung staje się hurtownikiem. Wraz z przyjaciółką buduje sieć i wkrótce dostarcza marihuanę całemu wschodniemu wybrzeżu. Prawdziwe pieniądze to kokaina. Wkrótce staje się największym dostawcą narkotyków w USA. Imprezy, drogie samochody, rezydencje i kokaina nie mogą jednak zagłuszyć coraz większej pustki, jaka wytwarza się wokół Junga.

Niedziela, Canal+, 18:00, Idy marcowe, dramat obyczajowy

Gubernator Pensylwanii Mike Morris ubiega się o nominację na kandydata w wyborach prezydenckich z ramienia Partii Demokratycznej. Szefem jego sztabu wyborczego jest Paul Zara, a rzecznikiem prasowym Stephen Meyers, idealista zapatrzony w charyzmatycznego szefa. Na każde potknięcie gubernatora czyhają rywal - senator Pullman, i dziennikarze, na czele z cyniczną reporterką z New York Timesa Idą Horowicz. Ustalone na 15 marca prawybory w Ohio mają decydujące znaczenie. Tymczasem sytuacja Morrisa komplikuje się.

Niedziela, Canal+, 20:00, Pokaż kotku co masz w środku, komedia

38-letni kawaler Andrzej Zientara razem z owdowiałym ojcem, Stanisławem, prowadzą gospodarstwo rolne. Brat Andrzeja, Zygmunt, jest komendantem komisariatu. Jego 18-letnia córka przygotowuje się do matury, a w tajemnicy spotyka się z Jackiem Paluchem, z którym zachodzi w nieplanowaną ciążę. Stanisław Zientara zamierza się ożenić. Senior rodu podejmuje wszystkie oszczędności i jedzie z Andrzejem do Warszawy, gdzie traci pieniądze. Zygmunt potrąca samochodem Jacka Palucha. Ucieka z miejsca wypadku. Podwładny komendanta wszczyna dochodzenie.

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
ADA (Ocena: 5) 09.02.2013 12:09
Nie wiem z której strony ten Ryan G. jest piękny...
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie