Filmowy przewodnik weekendowy (`Masz wiadomość`, `Miłosne gierki`, `Senność`)

Sprawdź, co najpopularniejsze stacje telewizyjne proponują na sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy (`Masz wiadomość`, `Miłosne gierki`, `Senność`)
12.01.2013

Sobota, TVN, 20:00, Masz wiadomość, komedia romantyczna

Kathleen jest właścicielką księgarni. Mieszka z narzeczonym, ale gdy chce porozmawiać z kimś, kto dzieli jej upodobania, wymienia elektroniczną korespondencję z nieznajomym z Internetu. Tymczasem w okolicy powstaje salon wydawniczy Joe`go Foksa, który może zagrozić istnieniu księgarni Kathleen. Dziewczyna postanawia ratować sklepik, w czym utwierdza się zwłaszcza po nieprzyjemnym spotkaniu z samym Foksem. Gdy jednak jej wysiłki okazują się daremne, a narzeczony ją opuszcza, postanawia spotkać się z tajemniczym korespondentem.

Sobota, Polsat, 20:00, Aniołki Charliego, komedia sensacyjna

Trzy agentki: Natalie, Dylan i Alen, stanowią zespół, któremu tajemniczy szef Charlie zleca kolejne zadanie. Muszą uwolnić z rąk porywaczy genialnego elektronika Erika Knoksa i uniemożliwić im skorzystanie z jego najnowszego wynalazku. Trop wiedzie do rywala Erika, cynicznego i bezwzględnego Rogera Corwina stojącego na czele największej satelitarnej sieci telekomunikacyjnej. Kiedy trzy dzielne kobiety uwalniają Knoksa, a Corwin wkrótce ginie, sytuacja mocno się komplikuje.

Sobota, TVP 2, 22:10, Królowie nocy, film sensacyjny

Nowy Jork, jesień 1988 roku. Bobby Green pracuje jako menedżer w klubie nocnym El Caribe, znajdującym się na brooklyńskiej Brighton Beach. Lokal należy do rosyjskiego mafiosa Marata Bużajewa. Green to panieńskie nazwisko matki Bobby`ego. Naprawdę mężczyzna nazywa się Grusinsky, a jego brat i ojciec są oficerami nowojorskiej policji. Ci, dowiedziawszy się o gangu narkotykowym, który działa w El Caribe, próbują namówić Bobby`ego do współpracy. Wkrótce policja przeprowadza nalot na lokal. Gangsterzy planują zemstę.

Sobota, TVN 7, 19:30, To właśnie miłość, komedia romantyczna

10 historii miłosnych rozgrywających się w Londynie w okresie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Bohaterów łączą związki rodzinne i towarzyskie, a każdy wątek ukazuje inny odcień miłości. Karen i Harry są małżeństwem z kilkunastoletnim stażem. Pewnego dnia żona dowiaduje się, że w życiu męża jest inna kobieta. Odkrywszy zdradę małżeńską, autor kryminałów wyjeżdża do Francji, gdzie spotyka wielką miłość. Wdowiec usiłuje nawiązać kontakt z pasierbem. Pierwszego dnia urzędowania premier Wielkiej Brytanii zakochuje się w sekretarce.

wojna domowa

Sobota, TVP Kultura, 20:20, Wojna domowa, komedia romantyczna

Młody Anglik John Whittaker zakochuje się szaleńczo w seksownej Amerykance, którą wkrótce poślubia. Ona nie przypada do gustu jego konserwatywnej matce, która wolałaby mieć za synową dziewczynę z brytyjskiej arystokracji. Pewna siebie Larita nie zamierza jednak pozostać obojętna na uszczypliwe uwagi teściowej i odpłaca jej pięknym za nadobne. Na niełaskę żony naraża się także trzymający stronę atrakcyjnej synowej ojciec Johna. W posiadłości Whittakerów aż wrze od intryg.

Sobota, HBO 2, 18:20, Arthur, komedia romantyczna

Arthur jest przyzwyczajonym do życia w luksusie, beztroskim 30-latkiem. Słynie z zamiłowania do alkoholu, kobiet i dobrej zabawy. Niestety, jego radość pryska, gdy okazuje się, że aby odziedziczyć ogromną rodową fortunę, musi poślubić Susan, córkę bogatego przedsiębiorcy budowlanego. Niespodziewanie w jego życiu pojawia się inna kobieta. Zakochany Arthur postanawia zrobić wszystko, by zdobyć serce pięknej Naomi. Pomagają mu w tym ukochana niania, Hobson, i oddany szofer, Bitterman.

Sobota, CBS Europa, 20:00, Tylko miłość, komedia romantyczna

Opowieść o dwóch rywalizujących między sobą włoskich rodzinach z Bronxu w Nowym Jorku. Sytuacja komplikuje się, kiedy ich dzieci zakochują się w sobie. Współczesna, luźna adaptacja szekspirowskiego dramatu "Romeo i Julia".

Sobota, CANAL+, 20:00, Dziennik zakrapiany rumem, komediodramat

Przełom lat 50. i 60. XX w. Początkujący pisarz Paul Kemp porzuca Nowy Jork i wyjeżdża do Portoryko. W San Juan podejmuje pracę w podupadającej gazecie, a wolny czas spędza na pijacko-narkotykowych eskapadach, w których towarzyszą mu fotograf Bob Sala i dziennikarz Moberg. Wkrótce Kemp poznaje przedsiębiorcę Sandersona. Bogaty Jankes chce przejąć wyspę, gdzie ma stanąć kompleks hotelowy. Biznesmen nakłania Paula do reklamowania przedsięwzięcia w gazecie. Mężczyzna staje przed trudnym wyborem - ratowanie gazety, czy pieniądze i miłość.

miłosne gierki

Niedziela, TVP 1, 21:15, Miłosne gierki, komedia romantyczna

Lata 20. minionego stulecia w USA. Futbol amerykański dopiero raczkuje. Mimo tego odbywają się zawody, a drużyny równie szybko powstają, co się rozpadają. Jedną z takich ekip są Buldogi z Duluth. Na ich czele stoi Jimmy "Dodge" Connelly, który marzy o tym, aby futbol stał się popularnym sportem. Chciałby także doprowadzić drużynę na szczyt ligi. Los mu jednak nie sprzyja. Ostatnią deską ratunku jest ściągnięcie do drużyny kogoś sławnego i szanowanego. Wybór pada na bohatera I wojny światowej Cartera Rutherforda.

Niedziela, TVP 2, 20:15, Sądny dzień, komedia

Kevin jest złodziejem. Pewnej nocy, gdy wkrada się do willi milionera, zostaje złapany na gorącym uczynku. Bogacz okłamuje policjantów, że pierścień, który złodziej ma na palcu, jest również jego własnością. Wściekły i rozczarowany rabuś knuje podstępny plan zemsty i odzyskania cennego drobiazgu, który przynosił mu szczęście.

Niedziela, Polsat, 19:30, Chłopaki do wzięcia, serial fabularno-dokumentalny, odc. 6

Historia osadzona w realiach prowincjonalnej Polski, pełnej biedy, nudy i beznadzei. Młodzi mieszkańcy małych miasteczek i wsi poszukują partnerek na całe życie. Są w trudnej sytuacji, bo większość dziewcząt, które znali ze szkół, wyjechała do pracy do większych miast. Chłopcy poszukują kandydatek na żony dyskretnie, aby nie narazić się na śmieszność i kpiny. Na ogół są bez grosza i nie mają pomysłu na lepsze życie. Nie mają czym zaimponować dziewczętom.

Niedziela, TVN 7, 20:00, Wehikuł czasu, film SF

Nowy Jork, koniec XIX wieku. Naukowiec i wynalazca Alexander Hartdegen zamierza udowodnić, że podróż w czasie jest możliwa. Pragnienie staje się obsesją, gdy ginie jego narzeczona, Emma. Alexander chce wrócić do dnia tragedii i spróbować zmienić bieg wydarzeń. W wehikule własnej konstrukcji sprawdza prawdziwość swoich teorii i przenosi się 800 tysięcy lat w przyszłość. Trafia do epoki, w której po wielu wojnach ludzkość podzieliła się na dwa plemiona. Jedno z nich to Eloiowie, zbieracze i rolnicy, drugim są zamieszkujący podziemia Morlockowie.

senność

Niedziela, HBO, 20:10, Jack i Jill, komedia

Bliźniacze rodzeństwo, Jack i Jill, spotyka się z okazji Święta Dziękczynienia. Różni ich wszystko, z wyjątkiem wyglądu. Jack to stateczny ojciec rodziny z Los Angeles, nieobliczalna Jill wiedzie szalone życie na nowojorskim Bronksie. Od lat nie potrafią się ze sobą porozumieć. Podczas rodzinnego spotkania dochodzi do wielu konfliktowych sytuacji.

Niedziela, TVP Kultura, 20:10, Senność, dramat obyczajowy

Róża, niegdyś sławna aktorka, żona despotycznego karierowicza, cierpi na narkolepsję i całe dnie spędza w luksusowej samotni. Adam to młody, naznaczony piętnem prowincjonalnego wychowania lekarz, który dręczony poczuciem winy ukrywa przed rodzicami homoseksualizm. Rozgoryczony pisarz przeżywa kryzys twórczy, a do tego musi znosić histerie żony i jej destruktywnej rodziny. Zbieg okoliczności sprawia, że drogi trójki pogrążonych w emocjonalnym letargu bohaterów łączą się ze sobą, skłaniając ich do podjęcia próby wyjścia z życiowego impasu.

Niedziela, FilmBox, 19:00, Iluzjonista, thriller

Koniec XIX wieku. Syn stolarza od najmłodszych lat oczarowuje otoczenie kuglarskimi sztuczkami. Jego zdolności zwracają uwagę młodej księżniczki Taschen, ale rodzina zabrania dziewczynie przyjaźnić się z chłopcem z gminu. Małoletni magik wyrusza w świat, by zarabiać na życie jako iluzjonista. Zyskawszy sławę, przyjmuje pseudonim Eisenheim. Na jego występy ściągają prości ludzie i arystokracja. Gdy pojawia się w Wiedniu, pretendent do tronu, książę Leopold, postanawia go skompromitować i wtrącić do więzienia jako oszusta.

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.01.2013 21:23
To zdjęcie z 2 strony z jakiego filmu pochodzi?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2013 17:00
sennosc- jeden z lepszych polskich filmów
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2013 13:46
nie wiem jak wy ale ja dzisiaj oglądam naszych piłkarzy ręcznych bo zaczynają się mistrzostwa świata :) (tvp2, 20.00)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2013 11:32
Kurde, tyle fajnych filmów i wszystkie o 20.00 , szkoda :c
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.01.2013 10:53
"Masz wiadomość" - uwielbiam ten film! ;-)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie