Co dziś warto obejrzeć w telewizji? (`Oczy anioła`, `Siostry`, `Musimy porozmawiać o Kevinie`)

Ulubiony serial, dramat, a może komedia romantyczna – co masz ochotę obejrzeć dzisiaj?
Co dziś warto obejrzeć w telewizji? (`Oczy anioła`, `Siostry`, `Musimy porozmawiać o Kevinie`)
10.01.2013

TVP 1, 17:50, Klan, odc. 2382

Od pewnego czasu Ola obserwuje dziwne zachowanie Norberta i podejrzewa zbliżający się atak choroby. Zwierza się siostrze, że mimo uczucia, które łączy ją z chłopakiem, nie wie, jak długo będzie w stanie to znosić. Po pracy zdenerwowana i przygotowana na najgorsze wraca do domu i zastaje Norberta w normalnym stanie. Wyniki badań genetycznych potwierdzają, że ojcem Pedra nie jest ani Jacek, ani Rafalski. Arkadiusz odwiedza Grażynkę. Zachęcony miłą, rodzinną atmosferą zostaje na kolacji.

TVP 2, 20:05, Barwy szczęścia, odc. 859

Po powrocie ze szpitala Stefan popada w apatię. Dopiero szczera rozmowa z Saszką sprawia, że Stefan zaczyna z optymizmem patrzeć w przyszłość. W telewizji zostaje wyemitowany wywiad z Maćkiem i Władkiem. Okazuje się, że wypowiedzi mężczyzn zostały wyrwane z kontekstu. Ich bliscy są zszokowani tym, co usłyszeli w programie. Ślub Malwiny i Przemka zostaje zakłócony przez pojawienie się Jarka, byłego męża Malwiny.

TVP 2, 20:40, Dr House, odc. 141 (sezon 7)

Jadący z córką do zoo muzyk rockowy ratuje epileptyczkę, która upadła na tory przed nadjeżdżającym pociągiem metra. Chwilę później mężczyzna traci przytomność. W szpitalu pojawiają się u niego dziwne objawy. Masters upiera się, że to infekcja. House twierdzi, że nagły przypływ heroizmu jest objawem chorobowym. Doktor próbuje się wymówić z kolacji urodzinowej z matką Cuddy, a zarazem ze spotkania z Wilsonem. Taub trafia na plakaty jako wizytówka szpitala. Żona zaczyna okazywać mu względy.

TVP 2, 22:30, Motyl i skafander, film biograficzny

43-letni Jean-Dominique Bauby, uwielbiany przez kobiety redaktor naczelny francuskiego pisma Elle, na skutek wylewu krwi do mózgu zostaje sparaliżowany. Może jedynie poruszać lewą powieką, która pozwala mu utrzymywać szczątkowy kontakt ze światem. Jean-Dominique jest świadomy swojego stanu. Czuje się jak motyl zamknięty w szczelnym skafandrze, z którego już nigdy się nie wydostanie. Mimo tego decyduje się przełamać samotność: posługując się powieką, mrugając na wybraną literę alfabetu, pisze poruszającą książkę o sensie życia.

TV 4, 20:00, Oczy anioła, thriller

Inteligentna i ambitna policjantka Sharon Pogue jest bezgranicznie oddana służbie. Intensywna praca staje się dla niej ucieczką od problemów osobistych. W głębi serca młoda kobieta marzy o prawdziwym uczuciu. Podczas pościgu za uzbrojonym bandytą nieznajomy mężczyzna ratuje Sharon od pewnej śmieci. Gdy poznają się bliżej, rodzi się między nimi uczucie. Ale Catch broni się przed zwierzeniami. Skrywa tajemnicę z przeszłości, która wywołuje bolesne wspomnienia. Sharon powoli zdobywa zaufanie mężczyzny, pomaga mu otrząsnąć się z tragedii.

siostry

TVN, 20:05, Na Wspólnej, odc. 1692

Maja dzwoni do Igora z informacją, że zostawił u niej teczkę z dokumentami. Nowak obiecuje, że po nią przyjdzie. Wkrótce dowiaduje się, że wraz z Magdą są zaproszeni na obiad do Zuzy i Kamila. Mama przyjeżdża do Żanety. Zamierza kupić dla siebie pierścionek, ponieważ wraz z mężem planują odnowić przysięgę małżeńską. Weronika wychodzi ze szpitala. Kiedy Bożena czeka na córkę w domu, Ada przychodzi po pieniądze.

Polsat, 18:00, Pierwsza miłość, odc. 1621

Mirosława z dużym oddaniem opiekuje się Radkiem, Patrycją i Kaśką. Gdy przyjęto ją do pracy we Wrocławiu, zdecydowała się na stałe zamieszkać z dziećmi. Marysia i Hubert niepokoją się nagłym zniknięciem Sandry, która z nikim się nie skontaktowała od czasu wyjazdu. Hubert domyśla się, że była żona mogła uciec za granicę.

Polsat, 20:00, Siostry, komediodramat

Maggie i Rose są siostrami. Pierwsza - zgrabna i atrakcyjna, lubi się bawić i niczym się nie przejmuje. Z trudem ukończyła szkołę średnią, nie ma stałej pracy ani mieszkania. Druga walczy z nadwagą, unika imprez, a wolny czas spędza samotnie. Ambitna i pracowita, robi karierę w kancelarii prawniczej. Pewnego dnia Maggie wprowadza się do siostry, lecz ta, po kolejnej awanturze, wyrzuca ją z domu. Dziewczyna wyjeżdża do babci, na Florydę. Jej przybycie wprowadza poruszenie w życie starszej pani. Tymczasem Rose postanawia zmienić swoje otoczenie.

Polsat Film, 21:00, Szkoła uwodzenia III, thriller

Po sukcesie perfidnego zakładu dotyczącego uwiedzenia i porzucenia dwóch ufnych i niewinnych koleżanek ze szkoły Jason Argyle i Patrick Bales, zepsuci i niemoralni studenci Prestridge College, kierują zainteresowanie w stronę Cassie Marteuil. Jest to kobieta tak zimna i wyrachowana, że wynosi pojęcie seksualnej manipulacji na nowe poziomy.

HBO, 20:10, Faceci w wielkim mieście II, komedia

Günther, Jerome, Roland, Philipp, Niklas i Bruce to młodzi mieszkańcy Berlina. Łączą ich wspólne wyprawy na siłownię, ulubiona muzyka i rozmowy o perypetiach uczuciowych. Nade wszystko marzą jednak o spotkaniu kobiet, z którymi mogliby stworzyć szczęśliwe związki.

musimy porozmawiać o kevinie

Ale kino+, 20:10, The Doors, film biograficzny

Opowieść o błyskotliwej karierze Jima Morrisona - poety, wokalisty, charyzmatycznego lidera zespołu The Doors. Akcja obejmuje ostatni okres w krótkim życiu Morrisona - od założenia The Doors do śmierci muzyka, który w wieku 27 lat zmarł na atak serca. To opowieść o wspaniałej, błyskawicznej karierze kalifornijskiego poety, który w ciągu kilku lat stał się idolem tłumów. Reżyser przedstawił Morrisona jako natchnionego artystę, ale zarazem człowieka zafascynowanego śmiercią, niszczącego najbliższych, zapatrzonego w siebie egocentryka.

HBO 2, 17:25, Przyjaciele z kasą, komedia

Historia czterech najlepszych przyjaciółek z Los Angeles. Trzy z nich są mężatkami i prowadzą spokojne i komfortowe życie. Zajmują się głównie projektowaniem ubrań, bywaniem na przyjęciach charytatywnych, a także wychowywaniem dzieci. Tylko Olivia wciąż szuka tego jedynego, bacznie obserwując przyjaciółki i ich relacje z mężami. Niestety, czas biegnie nieubłaganie i wszystkie cztery, lada moment, wkroczą w wiek średni, pełen niespodzianek i nieprzewidzianych zdarzeń.

HBO 2, 20:30, Singielka z L.A., komedia romantyczna

Dale Squire to samotna mieszkanka Los Angeles. Dziewczyna pracuje w firmie produkującej programy telewizyjne i pasjonuje się fotografią. Jej największym marzeniem jest związanie się z właściwym mężczyzną. Po rozstaniach z byłymi partnerami Dale ma coraz większe obawy, czy prawdziwa miłość rzeczywiście istnieje. Pewnego dnia spotyka dawnego przyjaciela - Zacha.

FilmBox, 19:25, Dziewczyna z pomarańczami, dramat obyczajowy

Pewnego razu Jan spotyka dziewczynę niosącą torbę pomarańczy. Staje się ona miłością jego życia. Zafascynowany pięknem i delikatnym uśmiechem nieznajomej, chłopak przez następne tygodnie bez powodzenia próbuje ją odnaleźć. Dziewczyna z pomarańczami nie opuszcza jego myśli już do końca życia. Wiele lat później, nastoletni syn Jana wybiera się na wycieczkę w góry. Zabiera ze sobą list, który ojciec wysłał do niego przed śmiercią. Chłopak czyta w nim o historii miłości Jana do nieznajomej dziewczyny.

CANAL+ Film, 21:30, Musimy porozmawiać o Kevinie, thriller

Syn Evy i Franklina od pierwszych dni życia wystawia cierpliwość matki na najcięższe próby. Jako niemowlę jest nadpobudliwy i płaczliwy. Jako przedszkolak - złośliwy i niegrzeczny. Późniejsze zachowania chłopca coraz trudniej zrzucić na karb wieku. Niemal każdy jego postępek jest wymierzony w Evę. Pewnego dnia wyprowadzona z równowagi kobieta łamie synowi rękę. Poczucie winy matki jest tym, co chłopak chciał osiągnąć. W wieku 15 lat Kevin posuwa się jeszcze dalej. Dopuszcza się czynu, którego Eva nie przewidziała.

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2013 15:44
Motyl i Skafander- polecam! wzruszający, akcja nie jest może dynamiczna, ale film na pewno zapada w pamięć.
odpowiedz
She (Ocena: 5) 10.01.2013 00:52
musimy porozmawiać o Kevinie - Świetny film !
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie