Co dziś warto obejrzeć w telewizji? (`Nikomu ani słowa`, `Rzeź`, `Listy do M`)

Nie czekaj do wieczora i już teraz zajrzyj do naszego przewodnika!
Co dziś warto obejrzeć w telewizji? (`Nikomu ani słowa`, `Rzeź`, `Listy do M`)
08.01.2013

TVP 1, 17:50, Klan, odc. 2380

Obie babcie jednocześnie opiekują się Stefankiem, ale ich współpraca nie układa się zbyt dobrze. Po nieprzyjemnej rozmowie z byłą żoną Arkadiusz sięga po alkohol. Kiedy chwiejnym krokiem wraca do domu, spotyka Grażynkę. Michał rozmawia z ojcem - ma wątpliwości, czy firma powinna przyjąć zlecenie na budowę inwestycji przy El-Medzie. Ostatecznie awaria kanalizacji uniemożliwia rozpoczęcie prac. U Koziełłów narastają problemy związane z nowym lokatorem, pieskiem Florciem.

TVP 1, 21:20, Wszystko przed nami, odc. 53

Paweł odwiedza w więzieniu zabójcę ojca, Antoniego Starzaka, i przedstawia mu się jako jego nowy obrońca. Skazany z dużą nieufnością podchodzi do Mazura. Bezdomny mężczyzna przychodzi do "Dobrego Adresu", by oddać Izie jej torebkę, którą znalazł w krzakach. Szef kuchni jest zdenerwowany obecnością kloszarda i wyprasza go z restauracji. Klaudiusz przynosi Oli butelkę wina i prosi, by pomogła mu w napisaniu pilnego pozwu. Praca przeciąga się do późnych godzin nocnych. Wojtek niespodziewanie przyjeżdża do Warszawy.

TVP 2, 20:05, Barwy szczęścia, odc. 857

Stefan trafia do szpitala. Lekarze ustalają, że przyczyną jego dolegliwości jest migotanie przedsionków serca. Kasia i Oksana są zrozpaczone. Władek zgadza się na udział w wywiadzie telewizyjnym na temat wygranej w konkursie na związek partnerski. Zastrzega, że nie chce rozmawiać o życiu prywatnym. Iwona i Alek przeprowadzają się do mieszkania Antonii. Dziewczyna ma żal do męża, że podjął decyzję bez konsultacji z nią, uprzedza, że nie zamierza mu się podporządkowywać. Maria jest zaniepokojona nagłą decyzją o wyprowadzce.

TVP 2, 20:40, M jak miłość, odc. 958

Ewa i Marek spędzają czas na wycieczce rowerowej. Marek jedzie do Warszawy, by przygotować pokój Uli przed jej powrotem z kolonii. W trakcie rozmowy o swoich związkach Marek i Anna zaczynają się całować. Marcin i Grzegorz spotykają się u Agnieszki, która ma zalaną łazienkę. Marcin jest zazdrosny, Grzegorz martwi się o syna, gdy się domyśla, że podkochuje się on w Olszewskiej. Tomek jest sfrustrowany. Gdy Agnieszka przychodzi go odwiedzić, Gosia wyrzuca ją za drzwi. Jacek domaga się od Kolędy pieniędzy na spłacenie długów.

TVN, 20:05, Na Wspólnej, odc. 1690

Ewa jest przerażona informacją o próbie samobójczej Borysa. Jego stan jest poważny. Hofferowa pyta Agnieszkę, czy może odwiedzić Orłowa. Tymczasem Borys, korzystając z nieuwagi pilnujących go policjantów, ucieka ze szpitala. Honorata jest wściekła na Romana. Tak kłócących się zastają Kamil i Zuza, którzy przychodzą, by podzielić się nowiną o ciąży. Pod nieobecność Magdy Igor nocuje u Mai.

nikomu ani słowa

TVP 2, 22:50, Dzieci Hitlera, film dokumentalny

Izraelski dokumentalista rozmawia z potomkami nazistów o tym, jak radzą sobie ze świadomością zbrodni popełnionych przez przodków. Katrin Himmler jest stryjeczną wnuczką zwierzchnika SS i gestapo. Mieszka w RPA, wyszła za Izraelczyka. Stryjeczna wnuczka Hermanna Goeringa i jej brat poddali się sterylizacji, by na świat nie przyszli zbrodniarze. Syn generalnego gubernatora w Polsce, Hansa Franka, w szkołach czyta fragmenty książek, w których rozlicza się z rodzicami. Rainer Hoess jest wnukiem komendanta obozu w Auschwitz.

Polsat, 18:00, Pierwsza miłość, odc. 1619

Pod pozorem wieczornej telekonferencji Eryk zwabia Olę do firmy. Gdy dziewczyna przychodzi, zaczyna ją molestować. Fabian i Dominik idą na wagary. Chłopcy wykorzystują czas spędzony poza szkołą do przeprowadzenia męskiej rozmowy. Grzegorz prosi o Marka o radę w sprawie Grażyny. Potem ponownie wyznaje ukochanej, że zrobi wszystko, aby z nią być. Poruszona Grażyna postanawia mu zaufać. Fabian zaprasza Patrycję do kina.

Polsat, 20:00, Nikomu ani słowa, thriller

Nieznani sprawcy porywają córkę cenionego nowojorskiego psychiatry (Michael Douglas). W zamian za jej uwolnienie żądają, by wydobył on bezcenne dla nich informacje od jednej ze swoich pacjentek - pogrążonej w katatonii osiemnastoletniej dziewczyny, która zdaje się skrywać mroczną tajemnicę.

Polsat Film, 21:00, Borat: Podpatrzone w Ameryce..., komedia

Borat Sagdijew, dziennikarz telewizji kazachskiej, zostaje wydelegowany przez rząd do USA, by sprawdzić, na czym polega fenomen Stanów Zjednoczonych. Bohater trafia do kraju, w którym wszystko jest inne niż w rodzinnej wiosce. Amerykanie traktują go z przymrużeniem oka i, rezygnując z politycznej poprawności, śmiało wyrażają poglądy. Okazuje się, że chętnie karaliby homoseksualistów śmiercią i nie mieliby nic przeciwko przywróceniu niewolnictwa. Kazach chce połączyć narodową misję z prywatnym interesem.

listy do M

HBO, 20:00, Pęknięcia, dramat psychologiczny

Angielska szkoła z internatem, lata trzydzieste ubiegłego wieku. Piękna i obdarzona niezwykłą charyzmą nauczycielka wzbudza zachwyt wśród uczennic. Dziewczęta nazywają ją Miss G i nieustannie rywalizują o jej względy. Gdy w szkole pojawia się nowa uczennica, Hiszpanka Fiamma, Miss G skupia na niej całą uwagę. Uroda i dojrzałość dziewczyny robią na nauczycielce ogromne wrażenie. Pojawia się sympatia, która niebawem przerodzi się w obsesję.

TVP Kultura, 22:00, Rysa, dramat obyczajowy

Małżeństwo Joanny i Jana wydaje się być szczęśliwe. Po zakończonym przyjęciu urodzinowym Joanna rozpakowuje otrzymane prezenty. Jednym z nich jest kaseta wideo z nagraniem regionalnego programu telewizyjnego, podczas którego historyk Marczak opowiada o rozpoczętej jeszcze w latach 50. współpracy Jana z policją polityczną, polegającej na donoszeniu na ojca Joanny. Początkowo Joanna wierzy w niewinność męża, ale szybko nabiera podejrzeń i rozpoczyna prywatne śledztwo.

CANAL+, 22:50, Rzeź, komediodramat

Nowy Jork. Na placu zabaw w Brooklyn Bridge Park dochodzi do bójki 11-latków, podczas której Zachary Cowan uderza rówieśnika. Ethan Longstreet traci przedni ząb, drugi jest uszkodzony. Matka pobitego chłopca, Penelope, i jego ojciec Michael zapraszają do siebie rodziców agresora, Nancy i Alana Cowanów, aby polubownie rozwiązać sprawę. Obie pary są przyjaźnie nastawione. Spisują porozumienie. Wydaje się, że obowiązek został spełniony. Gdy Penelope domaga się przeprosin, kulturalna atmosfera znika, narasta wzajemna wrogość.

CANAL+ Film, 18:10, Listy do M, komedia

Prezenter radiowy Mikołaj samotnie wychowuje synka, który pragnie, by tata znów się zakochał. Dyrektorka radia, Małgorzata, wyznacza Mikołajowi dyżur w wigilijny wieczór. Jej małżeństwo jest pełne niewypowiedzianych trudnych emocji. Samotna siostra Małgorzaty oczekuje narodzin syna. Doris marzy o wielkiej miłości. Melchior romansuje z żoną negocjatora, Szczepana, który coraz gorzej znosi kolejne upokorzenia. Szef Doris szuka dziewczyny, z którą mógłby pokazać się u rodziców. Losy tych ludzi splatają się w Wigilię Bożego Narodzenia.

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.01.2013 09:40
smutne, że telewizja serwuje nam takie gnioty, kiedy jest tyle fantastycznych seriali i filmów. u nas wiecznie to samo. osobiście dlatego przestałam oglądać telewizję, a większość moich znajomych nie ma już nawet telewizorów w domach. po co oglądać tę papkę, kiedy można w internecie znaleźć DUŻO ciekawsze rzeczy (a seriale można oglądać na bierząco, nie 3 lata po zagranicznej premierze)
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo