Filmowy przewodnik weekendowy

W niedzielę komedia romantyczna `Zakochani` – nie przegap!
Filmowy przewodnik weekendowy
05.01.2013

Sobota, TVP2, 22:15, Apartament, thriller

Fotograf Matthew postanawia zdobyć serce pięknej dziewczyny dostrzeżonej przez okno sklepu. Dzięki pomocy niejakiej Alex, Matthew i Lisa zostają parą. Pewnego dnia dziewczyna znika. Mijają dwa lata. Matthew przeprowadza się z Chicago do Nowego Jorku. Ma nową pracę i dziewczynę Rebeccę. Jako pracownik banku ma odbyć podróż służbową do Chin. W przeddzień wyjazdu dostrzega na ulicy Lisę. Śledząc ją, trafia do pokoju w hotelu „Drake”. Tu odkrywa inne ślady dziewczyny, ale jej samej nie spotyka.

Sobota, TVN, 20:00, List w butelce, melodramat

Theresa, dziennikarka „Chicago Tribune”, odnajduje na plaży butelkę z listem w środku. Niewielka kartka papieru zawiera miłosne wyznanie mężczyzny tęskniącego za zmarłą żoną. Przejęta tonem listu próbuje odszukać człowieka, który potrafi tak wiernie i mocno kochać. Okazuje się nim Garret Blake, żeglarz zajmujący się renowacją łódek. Wspólna wyprawa jachtem stanie się początkiem znajomości, która przyniesie obojgu chwile szczęścia, ale i cierpienia.

Sobota, Polsat, 20:00, Rycerze z Szanghaju, komedia sensacyjna

XIX-wieczna Ameryka. Lin, siostra dawnego zabijaki obecnie piastującego stanowisko szeryfa, zawiadamia brata o tajemniczej śmierci ojca. Wang Chon, nie ufając wymiarowi sprawiedliwości, postanawia na własną rękę odnaleźć zabójcę. Razem z przyjacielem, Royem O`Bannonem, wyrusza do Anglii w poszukiwaniu mordercy i skradzionej pieczęci cesarskiej. Ryzykowna wyprawa zostaje zwieńczona sukcesem. Bohaterowie dostąpili też zaszczytu poznania królowej Wiktorii.

Apartament

Niedziela, TVP1, 21:15, Zakochani, komedia romantyczna

Zosia nie ma problemów ze zdobywaniem wielbicieli - natura obdarzyła ją umiejętnością łamania męskich serc, a dziewczyna skwapliwie z niej korzysta. Kolejną ofiarą uwodzicielki jest bogaty przedsiębiorca Alfred Bobicki. Choć ulega urokowi Zosi, ją coraz bardziej interesuje inny mężczyzna. Dziewczyna chce wybadać, czy nowy obiekt zainteresowania jest wystarczająco zamożny. Nie przypuszcza, że Mateusz jest jej męskim odpowiednikiem - bawidamkiem polującym na bogate, spragnione czułości kobiety.

Niedziela, TVP2, 20:05, Żołnierze kosmosu, film SF

W XXIV w. demokracja na świecie została zastąpiona przez wojskowy porządek. Ludzie żyją w dobrobycie i korzystają z dobrodziejstw nowoczesności, ale ludzkość dzieli się na dwie kasty: cywili, którzy mają ograniczone prawa, oraz obywateli, którzy służą lub służyli w wojsku. W Buenos Aires piątka licealistów - Johnny, Carmen, Dizzy, Carl i Ace - kończy szkołę i postanawia wstąpić w szeregi armii. Wszyscy odbywają mordercze szkolenie. Kiedy Ziemię atakują potężne, wyjątkowo okrutne i krwiożercze owady, niedawni licealiści ruszają do walki.

Niedziela, TVN, 20:00, Zabójcza broń IV, komedia sensacyjna

Riggs i Murtaugh, choć skuteczni jako stróże prawa, zwykle narażali miasto na ogromne wydatki związane z naprawą wyrządzonych szkód. Dlatego władze policji w Los Angeles powierzyły im stanowiska w administracji. Wkrótce jednak ich obecność w prawdziwym śledztwie okazała się niezbędna. Odnotowano kilka morderstw, których dokonano na ludziach powiązanych z azjatycką organizacją przestępczą. Początkujący detektyw Lee Butters został przydzielony do pomocy Riggsowi i Murtaugh. Miał pomagać im w pracy i udaremniać próby zdemolowania okolicy.

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Miki (Ocena: 5) 06.01.2013 10:18
Apartament bardzo dobry film , polecam obejrzeć :)
odpowiedz
kacha (Ocena: 5) 05.01.2013 16:46
a na tvp 1 będzie taki film "fish tank" świetny film nagrodzony na festiwalu, polecam.
odpowiedz
Kasia (Ocena: 5) 05.01.2013 11:08
ten apartament brzmi niezle . Trzeba bedzie obejrzec
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo