Filmowy przewodnik weekendowy

W sobotę i niedzielę warto zaprosić na seans filmowy zarówno przyjaciółkę, jak i ukochanego – każdy znajdzie coś dla siebie!
Filmowy przewodnik weekendowy
fot. selfservicemagazine.com
29.12.2012

Sobota, TVP 1, 20:15, Agent XXL II, komedia sensacyjna

Malcolm Turner, który jako "Mamuśka" rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne, zatrudnia się w charakterze niani i gosposi w domu Toma Fullera. Podejrzewa go o zaprojektowanie wirusa komputerowego otwierającego dostęp do tajnych akt rządowych. "Mamuśka" roztacza troskliwą opiekę nad żoną oraz trójką dzieci Toma. Jako gosposia ma pełne ręce roboty - sprząta, gotuje i dba, by rodzeństwo nie zapominało o licznych obowiązkach. Oprócz tego śledzi poczynania pana domu.

Sobota, TVP 2, 22:05, Szklanką po łapkach, komedia

Victoria Dahl ginie podczas interwencji skierowanej przeciwko sadystycznemu generałowi Rancorowi. Po piętnastu latach od tamtej tragedii do akcji wkracza piękna i dzielna córka Victorii, agentka Barbara Dahl. Zostaje jednak porwana przez Rancora, który, jak się okazuje, ocalał. Teraz zamierza przejąć władzę nad światem. Szaleńca może powstrzymać tylko były tajny agent WD-40, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Sobota, TVN, 20:00, Bardzo Dziki Zachód, western

Prezydent Stanów Zjednoczonych wybiera dwóch nieznających się agentów rządowych. Ich zadaniem będzie ochrona głowy państwa przed zamachem ze strony szalonego dr. Lovelessa. Człowiek ten był niegdyś powszechnie szanowanym naukowcem i wojskowym, ale w wyniku wypadku został trwale okaleczony. Nieszczęście stało się przyczyną obłędu, a ten zrodził plan zamordowania prezydenta za pomocą mechanicznej tarantuli. Agenci przyjmują zlecenie i, wraz z asystentką, podejmują próbę odnalezienia i unieszkodliwienia naukowca.

TV

fot. selfservicemagazine.com

Sobota, TVN 7, 21:35, Totalna magia, komedia

Sally i Gillian wcześnie straciły rodziców. Ich wychowaniem zajęły się ciotki, Jet i Frances. Od najmłodszych lat dziewczynki zdawały sobie sprawę, że różnią się od rówieśników. Ciotki je rozpieszczały i pozwalały im uprawiać magię, która w rodzinie przekazywana była z pokolenia na pokolenie. Nie wiedziały jednak, że kobiety z rodu Owensów nie mogą nigdy się zakochać, gdyż grozi im wtedy śmiertelne niebezpieczeństwo. Sally chce zerwać z rodzinną tradycją i żyć jak zwykła dziewczyna, a Gillian chętnie korzysta z czarów.

Niedziela, TVP 1, 20:20, Nad rozlewiskiem, odc. 5

Róża i ksiądz Karol postanawiają powierzyć Wrońskiemu wyrzeźbienie stacji Drogi Krzyżowej. Kuba i Marysia nie potrafią się porozumieć. Konrad dostaje propozycję wejścia do zarządu firmy. Na wieść o zleceniu Wrońskiego Orest przeżywa kryzys twórczy. Ordon wpada ma nowy pomysł biznesu. Tomasz i Basia wracają z podróży do Peru. Dowiadują się o strzelaninie między Kubą a Krzysztofem. Marysia odwiedza adwokata, by zapytać o możliwości rozwodu. Podczas przygotowywania obiadu Małgosia słabnie. Konrad decyduje się rzucić pracę i wyjechać do ukochanej.

Niedziela, TVP 1, 21:20, Wciąż ją kocham, melodramat

John jest młodym żołnierzem elitarnej jednostki wojskowej. W czasie przepustki odwiedza ojca, który mieszka w malowniczej miejscowości w Karolinie Południowej. Tam poznaje Savannah, wychowaną w zamożnej, konserwatywnej rodzinie studentkę college`u. Między pochodzącymi z różnych światów bohaterami nawiązuje się sympatia, która szybko przeradza się w miłość. Nieubłaganie zbliża się moment wyjazdu Johna z zagraniczną misją.

TV

fot. selfservicemagazine.com

Niedziela, Polsat, 20:05, Stój, bo mamuśka strzela, komedia sensacyjna

Joe Bomowski jest sierżantem policji w Los Angeles. Wydaje mu się, że wreszcie znalazł spokój w życiu. Od ukochanej, lecz nadopiekuńczej mamy dzieli go 3000 mil. Tutti Bomowski zawsze wie, co jest najlepsze dla syna. Zarówno jeśli chodzi o jego osobiste, jak i zawodowe życie. Natomiast Joe nie potrafi niczego odmówić mamusi. Kiedy Tutti przyjeżdża z nieproszoną wizytą, staje się świadkiem zbrodni i zostaje wmieszana w policyjne śledztwo.

Niedziela, Polsat, 19:30, Chłopaki do wzięcia, serial fabularno-dokumentalny

Historia osadzona w realiach prowincjonalnej Polski, pełnej biedy, nudy i beznadzei. Młodzi mieszkańcy małych miasteczek i wsi poszukują partnerek na całe życie. Są w trudnej sytuacji, bo większość dziewcząt, które znali ze szkół, wyjechała do pracy do większych miast. Chłopcy poszukują kandydatek na żony dyskretnie, aby nie narazić się na śmieszność i kpiny. Na ogół są bez grosza i nie mają pomysłu na lepsze życie. Nie mają czym zaimponować dziewczętom.

Niedziela, TVN 7, 13:20, Kłamstwo ma krótkie nogi, komedia

14-latek Jason Shepherd uwielbia zmyślać i robi to z dużym wdziękiem. Pewnego dnia, gdy nie odrobił zadania, został przyłapany na kłamstwie. Nauczycielka daje chłopcu ostatnią szansę - ma w ciągu trzech godzin napisać pracę, która przesądzi o jego promocji. Jason tworzy opowiadanie "Kłamstwo ma krótkie nogi". Gdy próbuje dostarczyć esej, trafia do limuzyny hollywoodzkiego producenta Marty`ego Wolfa i zostawia w niej dzieło. Producent, znalazłszy je, stwierdza, że jest dobrym materiałem na film. Wkrótce Jason ogląda jego zapowiedź.

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
freak (Ocena: 5) 29.12.2012 20:42
Samotny mężczyzna na TVP Kultura dziś o 20.20 - rewelacja !
odpowiedz
pocahontas (Ocena: 5) 29.12.2012 00:59
Nie wypisaliście moim zdaniem najlepszego w ten weekend filmu, który będzie leciał na tv4 o 20:00 w sobotę "Dom dusz". Powalająca obsada: Meryl Streep, Antonio Banderas, Winona Ryder, Glenn Close, Jeremy Irons.. To piękna, długa, wzruszająca opowieść o losach pewnej rodziny. Wspaniałe kino, szczerze polecam! Zapraszam na najlepsze filmy na cały tydzień na moim blogu co tydzień, wpiszcie w google: pocahontas recenzuje. Miłego weekendu!
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo