Filmowe romanse ze świętami w tle - sześć produkcji do zaliczenia w tym tygodniu (Pędź do wypożyczalni!)

Zorganizuj je sobie szybko na święta!
Filmowe romanse ze świętami w tle - sześć produkcji do zaliczenia w tym tygodniu (Pędź do wypożyczalni!)
23.12.2012

Magiczny nastrój, rodzina, spokój, miłość – to kwintesencja Bożego Narodzenia. W takich chwilach chce się jak najwięcej czasu spędzać z najbliższymi. Przyjemne staje się chociażby wspólne oglądanie dobrego filmu. Jakiego najlepiej? Oczywiście tego o miłości, lekko zabarwionego humorem i koniecznie z Bożym Narodzeniem w tle.

Takich produkcji jest całe mnóstwo. My wybraliśmy dla Was te najciekawsze. Miłego oglądania!

listy do m

Listy to M., reż. Mitja Okorn

To film, w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość! W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant i Katarzyna Zielińska pokażą jak kochać, w najbardziej romantycznym polskim przeboju.

holiday

Holiday, reż. Nancy Meyers

Iris (Kate Winslet) i Amanda (Cameron Diaz) mieszkają po drugiej stronie kuli ziemskiej i nigdy się nie spotkały. Za pośrednictwem witryny internetowej dokonują zamiany domów na okres świąt. Obie kobiety cierpią z powodu zawodu miłosnego – Amanda była zdradzana przez swojego chłopaka, a ukochany Iris żeni się z inną. Jednak w nowym otoczeniu szybko zapomną o swoich problemach, gdyż na ich drodze pojawią się nowi mężczyźni – Gragman (Jude Law) i Miles (Jack Black).

to wlasnie milosc

To właśnie miłość, reż. Richard Curtis

Film składa się z 10 historii i każda z nich pokazuje różne oblicza miłości. Zobaczymy tu między innymi zakochanego premiera Wielkiej Brytanii, biurowy romans, uczucie rodzące się pomiędzy dwójką statystów scen erotycznych, a także pierwszą miłość ucznia podstawówki. Wszystko to oczywiście w zimowej, bożonarodzeniowej atmosferze, ze świątecznymi przebojami w tle i plejadą gwiazd.

cztery gwiazdki

Cztery gwiazdki, reż. Seth Gordon

„Cztery gwiazdki” opowiada historię pewnej pary – Brada (Vince Vaughn) i Kate (Reese Witherspoon), którzy w ciągu jednego wieczory wigilijnego planują odwiedzić swoje rodziny. Jednak ze względu na to, że rodzice obojga z nich są rozwiedzeni, będą musieli odwiedzić aż cztery domy i przetrwać tytułowe „cztery gwiazdki”. Zaistniały stan rzeczy rodzi wiele zabawnych sytuacji, a także skłania dwójkę bohaterów do refleksji nad przyszłością własnego związku.

family man

Family Man, reż. Brett Ratner

Jack Campbell ma wszystko. A przynajmniej tak mu się wydaje. Jest prezesem jednej z największych firm na Wall Street, ubiera się tylko w najdroższe garnitury, jeździ sportowym ferrari...i jest samotny (nie licząc oczywiście pięknych kobiet, które przewijają się przez jego sypialnię). Czasami wspomina swoją ex-narzeczoną, z która rozstał się 13 lat wcześniej, wybierając drogę kariery. I oto nagle, w wigilię Bożego Narodzenia Jack zasypia w swoim ekskluzywnym apartamencie, aby obudzić się jako mąż Kate, ojciec dwójki dzieci i sprzedawca opon samochodowych na przedmieściach New Jersey...posmakuje życia, które byłoby jego udziałem, gdyby na pewnym etapie nie wybrał inaczej.

zakochac sie

Zakochać się, reż. Ulu Grosbard

Jeden z najpiękniejszych melodramatów świata. Mężczyzna spotyka kobietę w drzwiach księgarni, w której oboje kupują bożonarodzeniowe prezenty dla swoich partnerów. Zderzają się, przypadkowo zamieniają paczkami i... rozchodzą każde w swoją stronę. Spotykają się wkrótce znów w pociągu, którym codziennie jeżdżą do pracy. Spostrzegają, jak bardzo są do siebie podobni i jak bardzo im na sobie zależy oraz jednocześnie: co mogą stracić, gdy poddadzą się temu uczuciu. Ona - stabilny związek z długoletnim partnerem, on - życie rodzinne z żoną i dwójką dzieci. Wbrew pozorom film nie jest gorzki i daje nadzieję na istnienie prawdziwej miłości. Ponadto – bezkonkurencyjni Robert de Niro i Meryl Streep w rolach głównych.

Polecane wideo

Komentarze (10)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.12.2012 17:59
Kiedy będzie leciał"Family Man"?:)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2012 21:40
A gdzie Bridget Jones ?
odpowiedz
magda (Ocena: 5) 23.12.2012 21:10
listy do m a nie listy to m...boze
odpowiedz
kayamoko (Ocena: 5) 23.12.2012 17:16
Najlepsze to Holiday i Wesołych Świąt! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 23.12.2012 16:24
Świąteczne zaręczyny świetny film, to samo można powiedzieć o Świątecznym pocałunku w sam raz na romantyczne wieczory :) W trochę innej kategorii niż romantyczne to na pewno Wesołych Świąt z Danny DeVito. Pamiętam też fajną wersję Wigilijnej opowieści naszych czasów w roli głównej z Tori Spelling.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie