Książki Erica-Emmanuela Schmitta: Szalenie wciągające, dające do myślenia, świetne!

Zakochasz się w nich bez pamięci.
Książki Erica-Emmanuela Schmitta: Szalenie wciągające, dające do myślenia, świetne!
11.11.2012

Kto przeczyta chociaż jedną z jego książek, na pewno będzie chciał więcej. Powieści i dramaty Erica-Emmanuela Schmitta to prawdziwy pokarm dla duszy. Twórczość ta w niezwykły sposób otwiera nam umysł, skłania do głębszego przyjrzenia się własnej osobie. A wszystko dlatego, że ich autor jest nie tylko świetnym pisarzem, lecz także doskonałym psychologiem i filozofem.

Oto kilka pozycji, które możemy polecić Wam z czystym sumieniem!

książki

„Oskar i pani Róża”

Książka opowiada o chłopcu nieuleczalnie chorym na białaczkę. Każdego dnia odwiedza go stara Pani Róża, wolontariuszka, która za pomocą przedziwnych opowieści o legendarnych zapaśniczkach pomaga dziecku pogodzić się z nadchodzącą śmiercią. Wymyśla dla Oskara zadanie. Chłopiec ma przeżywać każdy kolejny dzień tak, jakby było to 10 lat.

Kobieta w lustrze

Życie to coś więcej. Więcej niż rola do odegrania. Niż religia i konwenanse. Więcej niż mąż i dziecko. Pieniądze i sława. Trzy kobiety. Gwiazda filmowa, mistyczka, arystokratka zafascynowana psychoanalizą. Na pozór dzieli je wszystko. Łączy obsesyjna myśl, że muszą porzucić swoje dotychczasowe życie i odnaleźć to, co naprawdę ważne.

książki

Trucicielka

Marie wyznaje na spowiedzi, że zamordowała swoich trzech mężów. Czy opisane przez nią zbrodnie to prawda, czy tylko perfidna gra, w której stawką jest dusza młodego księdza?  Obsesja towarzyszy wszystkim bohaterom opowiedzianych w Trucicielce historii.  Każe im walczyć – o rodzinę, sławę, miłość. Niszczy, ale czasem daje drugą szansę.

„Marzycielka z Ostendy”

Ona pamięta wszystko. Jego smak, zapach, miękki dotyk jego dłoni. Takiej miłości i namiętności nie przeżyła ani nigdy wcześniej, ani nigdy później. I nie było ważne, że był księciem. Prawdziwym. Wystarczyło, że pozostawał władcą jej serca. Ich więź nigdy nie została przerwana, mimo że nie dane było im być razem. Czy ta historia to wymysł samotnej kobiety czy najcenniejsze ze wspomnień?

książki

Zapasy z życiem

Opowieść o wierze w drugiego człowieka, która czyni cuda. Jun jest zbuntowanym nastolatkiem żyjącym na ulicach Tokio, z dala od rodziny, o której nie chce rozmawiać. Mistrz sumo, którego Jun często mija na ulicy, zdaje się nie zauważać jego drobnej postury i ciągle powtarza, że „widzi w nim grubego gościa”. Upór mistrza sprawia, że Jun odwiedza szkołę sumoków, w której zapozna się z tajemniczymi praktykami sztuk walki. Dzięki nim Jun odkryje w sobie siłę, inteligencję oraz zyska wiarę we własne możliwości.

Tektonika uczuć

Richard i Diane są w sobie szaleńczo zakochani i wkrótce zamierzają się pobrać. Chociaż... może nie tak szaleńczo, jak się wydaje. A z tym ślubem to też nic pewnego... Tak naprawdę, to myślą o rozstaniu. Czego oni właściwie chcą? Błyskotliwy dramat Schmitta, pełen ciągłego napięcia między dwojgiem bohaterów, to laboratoryjna analiza mechanizmów manipulacji. Wśród intryg i podchodów, aluzji i podtekstów Schmitt kolejny raz pokazuje, że najsilniejszych uczuć nie można od siebie odróżnić i wszyscy nosimy maski. Bo miłość to nieustająca gra.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

KSIĄŻKA kontra FILM: 10 filmowych adaptacji wspaniałych powieści (Do zaliczenia!)

Bez nich światowe kino byłoby uboższe.

Filmy z największymi PRZYSTOJNIAKAMI ♥ Hollywood (Subiektywny WYBÓR REDAKCJI)

Te produkcje z całą pewnością ogląda się nie tylko dla fabuły!

Komentarze (16)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.11.2012 18:30
"Pan Ibrahim i kwiaty Koranu" - POLECAM :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 15.11.2012 16:13
Ulubiony! jestem zachwycona jego większością książek! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2012 20:32
Liznęłam... dobre, ale czytałam lepsze :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2012 12:34
"Kiedy byłem dziełem sztuki" świetna na dzisiejsze czasy.
zobacz odpowiedzi (4)
Anonim (Ocena: 5) 11.11.2012 10:36
jeszcze jest inna książka: "dziecko noego" ta mi się najbardziej spodobała
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo