Filmowy przewodnik weekendowy

Komedia romantyczna, film sensacyjny, a może przygodowy – co w sobotę i niedzielę obejrzysz najchętniej?
Filmowy przewodnik weekendowy
10.11.2012

Sobota, TVP 1, 20:25, Komisarz Alex, odc. 23

Znany naukowiec, biolog, ginie na ulicy. Okazuje się, że ktoś wstrzyknął mu truciznę. Trop prowadzi do dwóch kobiet, a każda z nich miała motyw. Jedną jest studentka i kochanka ofiary, drugą - żona, również naukowiec, która wiedziała o romansie. Ola bada psa, którym zajmował się biolog. Stwierdza, że zwierzę było obiektem testów farmakologicznych. Ślad prowadzi do prywatnego instytutu badawczego kierowanego przez dawnego kolegę zabitego. Ola oznajmia Bromskiemu, iż muszą się rozstać. Otrzymała bowiem propozycję stypendium naukowego w USA.

Sobota, TVP1, 21:25, Władcy ognia, film sensacyjny

Podczas prac wykopaliskowych 12-letni chłopiec budzi pradawnego smoka. Skutki wypadku są katastrofalne - na oczach dziecka ginie jego matka. W ciągu następnych dwudziestu lat ludzie niemal całkowicie znikają z powierzchni Ziemi. Pozostali przy życiu egzystują w podziemnych schronach, podczas gdy na powierzchni panują smoki. Ich wegetację zaburza przybycie grupy Amerykanów, którzy twierdzą, że znają sposób na wybawienie świata od zionących ogniem bestii i namawiają do otwartej walki. Miejscowi decydują się na podjęcie ryzyka.

Sobota, TVP2, 22:05, Życie, komedia kryminalna

Claude Banks spędza wieczór w klubie ze swoją dziewczyną. Zostaje napadnięty przez dwóch opryszków, którzy zabierają mu wszystkie pieniądze. Wówczas zjawia się drobny oszust, Rayford Gibson, który wyciąga z kieszeni Banksa pusty portfel. Rayford i Claude zostają wyrzuceni z lokalu i razem wyruszają na południe z nadzieją na szybki zarobek. Niefortunny zbieg okoliczności sprawia, że obaj zostają oskarżeni o zabójstwo i umieszczeni w więzieniu o zaostrzonym rygorze, położonym na odludziu w stanie Missisipi. Łączy ich obsesyjna myśl o ucieczce.

Sobota, TVN, 21:55, Wpadka, komedia romantyczna

Ambitna dziennikarka, Alison Scott, otrzymuje propozycję objęcia posady prezenterki stacji telewizyjnej E!. Uszczęśliwiona, postanawia uczcić sukces wizytą w klubie. Nocne szaleństwo ma nieoczekiwane konsekwencje - osiem tygodni później kobieta dowiaduje się, że jest w ciąży. Postanawia odszukać ojca dziecka. Okazuje się nim Ben Stone, zdziecinniały nieudacznik prowadzący serwis internetowy ze zdjęciami roznegliżowanych gwiazd. Dla dobra potomka Alison postanawia podjąć próbę wspólnego życia z mężczyzną.

Sobota, Polsat, 20:05, Marley i ja, komediodramat

Jennifer i John Groganowie, młode małżeństwo z Michigan, postanawiają przeprowadzić się na Florydę. Tu kupują dom, znajdują posady w redakcjach konkurencyjnych gazet i zaczynają myśleć o dziecku. Jenny czuje się gotowa do pełnienia roli matki, lecz małżonek ma wątpliwości, czy będzie dobrym ojcem. Zwierza się koledze, a ten wpada na pomysł, jak zaspokoić instynkt macierzyński Jennifer. Proponuje Johnowi, by kupił psa. Zwierzak ma być sprawdzianem cierpliwości i umiejętności wychowawczych pary. Wkrótce u Groganów pojawia się labrador Marley.

Knocked up

Niedziela, TVP1, 21:15, Ja wam pokażę!, komedia

Judyta, niespełna 40-letnia rozwódka i matka nastoletniej Tosi, pracuje nadal w redakcji poczytnego pisma dla kobiet, gdzie odpowiada na listy czytelniczek. Jest w związku z Adamem, przystojnym redaktorem radiowym. Córka jednak bardzo się mu naprzykrza. Judyta i Adam zamierzają wziąć ślub na Seszelach. Okazuje się, że jej paszport właśnie stracił ważność. Mężczyzna otrzymuje półroczne stypendium w USA. Judyta nie może z nim jechać. Tosia postanawia wykorzystać ten fakt, by sprowadzić ojca z powrotem do domu.

Niedziela, TVP2, 21:15, Czas honoru, odc. 63, sezon 5

Major Zwonariew przesłuchuje Rainera. Niemiec twierdzi, że nie pamięta dokładnie miejsca ukrycia archiwum AK, wskazuje Władysława Konarskiego jako tego, kto wie, gdzie są dokumenty. W umówionym miejscu Władek czeka na Karola. Ten nie zjawia się. Major Zwonariew organizuje przeniesienie więźniów - Rainera, Michała, Orlickiego, Brodowicza i Celiny. Wasilewski chce wiedzieć, gdzie zostaną umieszczeni. Kazimierz spotyka się z Adą. Podczas rozmowy poznaje tajemnicę z jej przeszłości. Mimo protestu Marii ubecy wywożą Rudą ze szpitala.

Niedziela, TVN, 21:00, Kilerów 2-óch, komedia

Jurek i Ewa stoją na czele fundacji, której celem jest udzielanie wsparcia organizacjom państwowym i grupom zawodowym. Prestiż fundacji powoduje, że obracają się w towarzystwie VIP-ów, a nawet samego prezydenta RP. Tymczasem Siara i Lipski za kratami więzienia organizują zamach na życie Jurka. Wynajmują płatnego mordercę Szakala, który ma zgładzić rzekomego Kilera. Ponieważ Szakal organizuje zamachy wtedy, gdy Jurek przebywa w otoczeniu wysokich rangą urzędników państwowych, próby zlikwidowania Kilera kojarzone są z osobami prominentów.

Polsat, 20:00, Szklana pułapka, film sensacyjny

Doskonale zrealizowany, klasyczny film akcji z brawurową kreacją Bruce`a Willisa. W wieżowcu japońskiej korporacji w Los Angeles trwa świąteczne przyjęcie. Wśród pracowników jest żona Johna McClane`a, policjanta z Nowego Jorku, który przyleciał do Kalifornii. W tym czasie do wieżowca przedostają się terroryści, chcący zrabować ze skarbca kilka milionów dolarów. Nie przewidzieli tylko, że w labiryncie pięter i korytarzy ukrył się McClane. Rozpoczyna się pojedynek.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Najgorszy dzień na seks to...

Poniedziałek, wtorek, niedziela, a może piątek? Sprawdź, kiedy kochankowie unikają miłosnych igraszek.

5 związkowych błędów, które popłeniasz (To one są przyczyną miłosnych zawodów!)

W twoim życiu uczuciowym ciągle coś się zaczyna i kończy – zaczynasz nawet myśleć, że nigdy nie trafisz na właściwego mężczyznę. Gdzie szukać przyczyny?

 

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2012 20:47
Wpadka jest tak nudnym filmem, że to nie komedia a raczej obyczajówka. Masakra.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2012 12:06
na tvn 7 w niedzielę o 20:00 leci harry potter i ksiaze polkrwi
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2012 01:07
Polecam "Marley i ja" - życiowy, bardzo, bardzo ciepły, wzruszający (łezka w oku się zakręci), uspokajający ale nieprzynudzający (chociaż chwilami balansujący na granicy bycia takim). Jeśli chcecie przeczytać recenzję "Marley i ja" wpiszcie w google: pocahontas recenzuje
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo