Październikowe nowości wydawnicze: Co warto czytać w długie, jesienne wieczory?

Kiedy pogoda nie nastraja do wyjścia z domu, nie ma nic przyjemniejszego niż zaszycie się pod kocem z herbatą i ulubioną książką.
Październikowe nowości wydawnicze: Co warto czytać w długie, jesienne wieczory?
14.10.2012

Romanse, poradniki, książki przygodowe - w ostatnich tygodniach do księgarni trafiło mnóstwo interesujących pozycji! To niesamowicie wciągające lektury, które umilą Ci długie, jesienne wieczory.

Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

nowości wydawnicze

Kontrakt na śmierć, D.B. Henson

Toni Mathews ma dwadzieścia dziewięć lat i jest szczęśliwa, bo za trzy dni ma poślubić tego jedynego, wymarzonego. Jednak wydarza się nieszczęście, narzeczony ginie i dzień weselny zmienia się w dzień żałoby. Policja twierdzi, że młody inżynier popełnił samobójstwo, ale w to zakochana dziewczyna w żaden sposób nie może uwierzyć. Próbując zrozumieć, co się stało, trafia na ślad, który prowadzi ją w zupełnie nieoczekiwanym kierunku.

Lasy w płomieniach, Nora Roberts

Rowan Tripp, co roku latem walcząc z pożarami lasów w Montanie, czuje, że jest tam, gdzie powinna. Jako członek elitarnej grupy strażaków spadochroniarzy spełnia się w tym, co robi, i nie szuka mniej ryzykownego pomysłu na życie. Nie zmienia tego nawet śmierć przyjaciela podczas jednej z akcji. Ale to dopiero początek tragicznych wydarzeń. Teraz skoczkowie muszą stawić czoło mordercy. Kim jest? Dlaczego zabija? Kto będzie następny? Policja długo nie znajduje odpowiedzi, a podejrzanych i ofiar przybywa. Tymczasem Rowan w obliczu niebezpieczeństwa zaczyna odkrywać, że oprócz pracy szczęście dać jej może także miłość.

nowości wydawnicze

Dziewczyna w błękitnej sukience, Gaynor Arnold

Kiedy się poznali, miała na sobie błękitną sukienkę. Zachwyciła go, rozkochała w sobie. On był ubogi, ale utalentowany. Ona zamożna, młodziutka i bardzo naiwna.

Wkrótce Alfred zdobywa sławę jako pisarz. Życie u boku uwielbianego artysty nie jest jednak usłane różami. Alfred zamienia życie Dorothei w piekło: podkreśla na każdym kroku jej niższość, upokarza ją nieustannie cierpkimi komentarzami, romansuje z innymi kobietami, być może nawet z jej młodszą siostrą. W końcu wyrzuca żonę z domu, chociaż ich najmłodsze dziecko jest wówczas zaledwie niemowlęciem.

Lekcje francuskiego, Ellen Sussman

Josie przylatuje do Francji, bo jej kochanek miał pomysł na krótką wycieczkę za ocean. Żeby wreszcie mogli zasypiać i budzić się w jednym łóżku. Całować się przy śniadaniu w kawiarni. Spacerując, trzymać za ręce. Bez obawy, że przyłapie go jego żona, jej ojciec, jego syn, jej szef. Ktokolwiek, kto nie powinien wiedzieć o ich romansie, czyli właściwie… każdy. Josie jednak, na skutek różnych wydarzeń w jej życiu, przyjeżdża sama, a na spacer idzie z młodym i przystojnym nauczycielem francuskiego…

Zobacz także:

Książki, które powstały w więzieniu

Niektóre z nich uznawane są za arcydzieła.

8 najlepszych filmów z Meryl Streep ♥

Jest jedną z najbardziej cenionych gwiazd w Hollywood. Produkcje z jej udziałem to murowane hity!

nowości wydawnicze

Wypędzony, Jacek Inglot

Początek czerwca 1945 roku. Do zniszczonego, dopiero co zdobytego Wrocławia przybywa Jan Korzycki, uciekający przed UB porucznik Armii Krajowej. Zacierając za sobą ślady, pod przybranym nazwiskiem wstępuje do milicji. Otrzymuje zadanie wytropienia `komendanta Festung Breslau`, jak każe się tytułować przywódca konspiracyjnego niemieckiego Werwolfu. Korzycki usiłuje przeżyć w obcym, pogrążonym w chaosie i bezprawiu mieście, broniąc jego mieszkańców przed szabrownikami i niedobitkami nazistów.

Trzy oblicza pożądania, Megan Hart

Anne ma kochającego męża Jamesa, piękny dom nad jeziorem i na pozór prowadzi beztroskie życie. Chociaż kocha męża, czuje że w ich związku czegoś brakuje. Niespodziewana wizyta Alexa, dawnego przyjaciela Jamesa, sprawia, że wszystko nagle się zmienia. Powstaje erotyczny trójkąt, w którym namiętności i pożądanie zwyciężają nad zdrowym rozsądkiem… Co przyniesie układ, który połączył tę trójkę?

nowości wydawnicze

Samo Sedno. Rozwody i rozstania. Sprawdzony program odbudowy życia, Bruce Fisher, Robert Alberti

Poradnik przeznaczony jest dla osób, które muszą się zmierzyć ze skutkami rozstania, w tym dla osób rozwiedzionych, porzuconych lub pragnących zakończyć trudny związek, a także dla tych, którzy nie umieją poradzić sobie ze śmiercią bliskiej osoby. Autor prezentuje skuteczny 19-etapowy system pozwalający na stopniowe przystosowanie się do nowego życia po rozwodzie lub stracie ukochanej osoby. Proces ten został zilustrowany przez system cegiełek odbudowy psychicznej – od zaprzeczenia, lęku i adaptacji po samodzielność, poczucie celu i w końcu wolność.

Pan Whicher w Warszawie, Agnieszka Chodkowska–Gyurics, Tomasz Bochiński

Ostatnie miesiące roku 1862. W Warszawie spokój –zostaje odwołany stan wojenny. Jednak obie strony – polscy spiskowcy i rosyjscy okupanci – wiedzą, że to cisza przed burzą.

Służby carskie zrobią wszystko, by wyłapać przywódców polskiego podziemia. Na zlecenie cara do Warszawy zjeżdżają najlepsi angielscy policjanci. Jednym z nich jest słynny Jonathan `Jack` Whicher ( postać i misja autentyczne), zwany `księciem detektywów`.

Tymczasem w niewyjaśnionych okolicznościach znika krewna cara. Pan Whicher zostaje odwołany od spraw politycznych i skierowany do odnalezienia zaginionej…

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2012 14:14
Ja czekam na drugą część Ciemniejsza strona Greya ahhh...:)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 15.10.2012 07:49
amelia czyli brak kończyn, wada płodu w medycynie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2012 22:06
ja osobiscie nie moge doczekac sie spowiedzi heteryka Nergala ! :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2012 14:50
wszystkie jakieś takie smutne te książki,nie dość,że jesień to jeszcze takie książki brrr
odpowiedz

Polecane dla Ciebie