Filmowy przewodnik weekendowy

Sprawdź, co najpopularniejsze stacje telewizyjne proponują na sobotę i niedzielę!
Filmowy przewodnik weekendowy
13.10.2012

Sobota, TVP 1, 20:25, Komisarz Alex, odc. 19

Na torach kolejowych zostają znalezione zwłoki mężczyzny. Patolog ustala, że śmierć nastąpiła wcześniej i w innym miejscu. Ofiarą okazuje się właściciel salonu ślubnego. Bromski, Lucyna i Puchała odkrywają, że niedaleko torów doszło do wypadku. Tymczasem w warsztacie samochodowym pojawia się młody mężczyzna, Michał, który zleca naprawę auta. Pracownik warsztatu znajduje ślady krwi na wgniecionym błotniku. W tajemnicy przed szefem szantażuje Michała. Niebawem właściciel warsztatu dowiaduje się o wszystkim.

Sobota, TVP1, 21:20, Quantum of Solace, film sensacyjny

James Bond postanawia pomścić ukochaną Vesper, zabijając wszystkich ludzi powiązanych z tajemniczą organizacją, która odpowiada za jej śmierć. Międzynarodowa grupa przestępcza `QUANTUM` lekceważy działania brytyjskich i amerykańskich służb wywiadowczych, zmyślnie zacierając ślady, czym kompromituje agentów. Bondowi towarzyszy piękna i zmysłowa Camille. Oboje mają swoje powody, aby odpowiedzialni za śmierć ich najbliższych zostali zgładzeni. W końcu Bond i Camille udają się na pustynię, gdzie dochodzi do ostatecznej konfrontacji.

Sobota, TVP2, 22:05, Mafia, komedia kryminalna

Losy dwóch pokoleń mafijnej rodziny Cortino. Vincenzo Cortino, syn listonosza z sycylijskiego miasteczka, niosąc paczkę do lokalnego mafiosa, przypadkowo odkrywa jej zawartość - narkotyki. Boss chce zabić niewygodnego świadka. W trosce o jego życie sąsiedzi wysyłają chłopca najbliższym statkiem do Ameryki. 65 lat później Vincenzo stoi na czele wielkiej rodziny mafijnej. Podczas ślubu syna zostaje postrzelony przez zamachowców. Młodszy syn, Anthony, podejmuje się zlikwidowania sprawcy.

Sobota, TVN, 21:40, Listy do Julii, komedia romantyczna

Sophie pracuje w redakcji `The New Yorkera`. Wkrótce ma poślubić kucharza, który planuje otwarcie włoskiej restauracji. Narzeczeni udają się w podróż do Włoch. W Weronie przyszłego restauratora pochłaniają poszukiwania inspiracji do wymarzonego przedsięwzięcia. Sophie sama zwiedza miasto. Dociera do miejsca, gdzie według poety mieszkała Julia. Tam zakochani zostawiają przyczepione do muru listy. Amerykanka postanawia odpowiedzieć na jeden z nich, z 1957 r. W efekcie będąca babcią Claire przybywa do Włoch, aby z Sophie i wnukiem odszukać miłość.

Listy do Julii

Sobota, Polsat, 20:05, Braveheart - Waleczne Serce, dramat historyczny

Schyłek XIII w. Po śmierci bezdzietnego króla Szkocji władzę w kraju przejmuje angielski monarcha Edward I. William Wallace jest świadkiem aktów terroru popełnianych przez Anglików. Gdy jego żona zostaje zamordowana, William decyduje się na walkę z okupantem. Wraz z mieszkańcami rodzinnej wioski szturmuje angielski garnizon. Odwaga i talent bojowy natychmiast kreują Wallace`a, nazywanego Walecznym Sercem, na przywódcę powstania przeciw tyranii. Gdy Edward I wysyła na rozmowy pokojowe księżniczkę Izabelę, ta ulega fascynacji Williamem.

Niedziela, TVP1, 21:15, Uzdrowiciel z tropików, film przygodowy

Ekscentryczny naukowiec pracujący dla dużej firmy farmaceutycznej prowadzi projekt poszukiwawczy w amazońskiej dżungli. Posyła po asystenta i urządzenie określające skład gazu ponieważ jest bliski odkrycia leku na raka. Kiedy okazuje się, że asystentem jest słaba kobieta, odrzuca jej pomoc. W międzyczasie buldożery zbliżają się do miejsca gdzie są prowadzone poszukiwania. Skłócona para zaczyna ze sobą pracować i w końcu zakochuje się w sobie.

Niedziela, TVP2, 21:15, Czas honoru, odc. 59, sezon 5

Ruda dociera do matki, do Lublina. Okazuje się, że ojciec nie żyje. Rainer próbuje zainteresować Amerykanów informacjami o zakopanym archiwum. Przesłuchujący go sierżant Meyers nie jest zainteresowany negocjacjami ze zbrodniarzem z gestapo. Berta i Otto przygotowują się do wyjazdu do Niemiec. W ostatnim momencie Otto decyduje się zostać z Marią w Polsce. Michał, Bronek i Władek nie wiedzą, w jaki sposób UB trafił na ich ślad. Michał śledzi Celinę. Na weselu Janek i Bolek odnajdują Kobrę - drugiego mężczyznę ze zdjęcia.

Niedziela, TVN, 21:00, Lejdis, komedia

Cztery mieszkające w dużym mieście młode kobiety zmagają się z problemami w życiu osobistym. Łucja, nauczycielka biologii, samotnie wychowuje syna i romansuje z kuratorem oświaty, Markiem. Monia ma bogatego męża, ale jej życie zakłóca skomplikowana relacja z rodzicami. Gośka pracuje w Ministerstwie Rolnictwa, jej mąż, Artur, jest eurodeputowanym. Korba jest korektorką w kobiecym czasopiśmie, unika stałych związków. Każda z nich ma powody, by nie czuć się szczęśliwa. W ciągu roku życie pań ulega zmianom, a ich przyjaźń zostaje poddana próbie.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Co mówi o Tobie ulubiony lakier do paznokci?

Pokaż nam swoje pazurki, a powiemy Ci kim jesteś!

Szybka utrata cnoty: Nastolatki (15 - 17 lat) chcą się jej pozbyć, więc płacą za seks...

Rzeczywistość jest brutalna. Niektórzy, aby dorównać rówieśnikom, są w stanie zrobić naprawdę wiele.

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.10.2012 09:13
Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13 Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13 Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13 Postrzelony 13 Maja 9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13 Zmarł w 13 tygodniu roku. JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter czy to zbieg okoliczności ? prześlij to dalej niech inni myślą... Sorry, ale musi się spełnić. ... Pomysł sobie życzenie a zobaczysz co sie stanie... Zacznij myśleć o czymś czego naprawdę pragniesz, To funkcjonuje. Osoba, która mi wysłała ta wiadomość powiedziała, ze jej życzenie spełniło sie w 2 dni po odczytaniu tej wiadomości. Wypowiedz życzenie jak skończy sie odliczanie: 10... 09... 08... 07... 06... 05... 04... 03... 02... 01... *Wypowiedz życzenie* Wklej te wiadomość w ciągu 10 minut do 10 komentarzy Jeśli tego nie zrobisz stanie się przeciwność Twojego życzenia+
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2012 12:43
ja ,ogladam czas honoru i komisarz alex :P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2012 10:11
Lejdis
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.10.2012 00:33
Listy do Julii... zabawne a jednocześnie wzruszające:)
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo