8 najlepszych filmów z Meryl Streep ♥

Jest jedną z najbardziej cenionych gwiazd w Hollywood. Produkcje z jej udziałem to murowane hity!
8 najlepszych filmów z Meryl Streep ♥
07.10.2012

Ma na swoim koncie 3 Oscary i 8 Złotych Globów. Meryl Streep to prawdziwa mistrzyni metamorfoz. Aktorka potrafi wcielić się w każdą rolę. Z królowej romansu w jednej chwili przeistoczyć się w żelazną damę.

Co najważniejsze jednak, w swoich kolejnych kreacjach aktorka udowadnia, że nawet będąc „po czterdziestce” kobieta nie musi być skazana na twórczy niebyt.

Oto najlepsze, naszym zdaniem, produkcje z jej udziałem!

 Meryl Streep

Pożegnanie z Afryką, reż. Sydney Pollack

Duńska pisarka, Karen Blixen, wyjeżdża do Kenii, by wraz ze swym niewiernym mężem założyć tam plantację kawy. Ku swemu zdumieniu wkrótce przywiązuje się do Czarnego Lądu i jego mieszkańców. Nawiązuje też znajomość z tajemniczym myśliwym…

 Meryl Streep

Wybór Zofii, reż. Alan J. Pakula

Sophie, która przeżyła obóz koncentracyjny, związuje się z Nathanem, amerykańskim Żydem z obsesją na punkcie Holocaustu. Przyjaciel pary jest młodym pisarzem. Wszyscy razem starają się poradzić z przerażającymi wspomnieniami i obsesją Nathana.

 Meryl Streep

Godziny, reż. Stephen Daldry

Historia życia trzech kobiet, z których jedna żyje w czasach współczesnych w Nowym Yorku i zajmuje się wydawaniem książek. Druga jest typową żoną i matką, żyjącą pod koniec lat 40-tych; trzecia z kolei to postać autentyczna - Virginia Woolf, znana pisarka ogarnięta obsesją samobójczą. Trzy różne kobiety, trzy różne epoki. Jest jednak coś co je połączy, coś co zmieni ich życie na zawsze…

 Meryl Streep

Diabeł ubiera się u Prady, reż. David Frankel

Młoda dziewczyna zdobywa upragnioną pracę w jednym z najbardziej prestiżowych nowojorskich magazynów poświęconych modzie. Ma nadzieję, że otworzy jej to drogę do wielkiej kariery. Pech w tym, że jej bezwzględna szefowa okazuje się kobietą z piekła rodem.

mamma mia

Mamma Mia!, reż. Phyllida Lloyd

Film opowiada historię młodej i ślicznej Sophie (Amanda Seyfried), która niebawem ma wyjść za mąż. Dziewczyna chciałaby, aby do ślubnego kobierca zaprowadził ją jej ojciec. Problem w tym, że nigdy go nie poznała. Jej matka, Donna (Meryl Streep), zdradza tożsamość trzech mężczyzn, z którymi przed laty coś ją łączyło. Cała trójka zostaje zaproszona na ślub.

to skomplikowane

To skomplikowane, reż. Nancy Meyers

Jane (Meryl Streep) to rozwiedziona matka trójki dorosłych dzieci. Na co dzień prowadzi restaurację i utrzymuje przyjacielskie relacje ze swoim byłym mężem Jakiem (Alec Baldwin). Sytuacja komplikuje się dopiero, gdy dzieci zamierzają ostatecznie opuścić rodzinne gniazdo, a Jake poślubia młodszą od siebie kobietę. Jane czuje się zepchnięta na boczny tor, ale wkrótce na horyzoncie pojawia się architekt Adam (Steve Martin). Jak ostatecznie potoczą się losy trójki głównych bohaterów?

żelazna dama

Żelazna Dama, reż. Phyllida Lloyd

Królów było wielu, Żelazna Dama tylko jedna. Miała piskliwy głos, własny pogląd na każdy temat i niezwykły tupet. Zanim stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata, jej kapelusz i nieodłączne perły budziły pobłażliwy uśmiech. Na naszych oczach z pyskatej Maggy rodzi się Żelazna Dama, której czarna torebka do dziś jest symbolem rządów silnej ręki. Meryl Streep w roli Margaret Thatcher – prawdziwej damy w świecie zdominowanym przez mężczyzn.

dwoje do poprawki

Dwoje do poprawki, reż. David Frankel

Po wielu latach małżeństwa Kay (Meryl Streep) chce na nowo podsycić atmosferę uczuć w swoim małżeństwie. Bohaterka dowiaduje się, że w Great Hope Springs przebywa specjalista zajmujący się relacjami partnerskimi, Bernie Feld (Steve Carell). Kay postanawia nakłonić swojego sceptycznie nastawionego męża, Arnolda (Tommy Lee Jones), by wyruszył wraz z nią na intensywną terapię małżeńsko-seksualną. Wyprawa ma pomóc małżonkom pozostać razem.

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Literackie KOBYŁY, czyli książki, przez które ciężko przebrnąć - to także Twoje typy?

Nawet jeżeli jesteś molem książkowym, to będzie wyzwanie!

FILMY: Kostiumowe romanse z różnych epok - zalicz je, zanim zobaczysz `Annę Kareninę`!

10 miłosnych historii, które nie starzeją się mimo upływu czasu.

Polecane wideo

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.10.2012 07:57
Julie i Julia!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.10.2012 16:22
Moim zdaniem jeden z lepszych filmów z jej udziałem to Ze śmiercią jej do twarzy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2012 22:43
brak manhattanu i co wydarzyło sie w medison country :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2012 20:06
a gdzie jest do cholery dom dusz ?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 07.10.2012 17:21
Proponuję umieszczać zdjęcie na osobnej stronie, a opis na osobnej :) Wiadomo, że im więcej stron tym więcej miejsca na reklamy ale trochę przesadzacie. I podpisuję się pod osobą niżej, gdzie "Co wydarzyło się w Madison County"?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie