Filmowy przewodnik weekendowy

Jeśli sobotni i niedzielny wieczór zamierzasz spędzić w domu, sprawdź, co ciekawego możesz obejrzeć w telewizji!
Filmowy przewodnik weekendowy
08.09.2012

Sobota, TVP 1, 20:25, Komisarz Alex, odc. 14

Komisarz Puchała spędza z rodziną wakacje nad zalewem. Pewnego dnia tonie pewna dziewczyna. Puchała dowiaduje się, że to nie pierwsze takie zatonięcie w tym miejscu. Patolog Leon Berger nie wyklucza, że mogło dojść do zabójstwa. Udając parę zakochanych, Lucyna i Bromski jadą nad zalew. Wspólnie z Puchałą przygotowują prowokację.

Sobota, TVP 1, 21:25, Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły, przygodowy

Rzecz dzieje się w XVIII wieku na Karaibach. W Port Royal odbywa się uroczystość nominowania kapitana Norringtona na komandora. W tym ważnym dniu Norrington pragnie do sukcesów zawodowych dołączyć także osobisty - zdobyć rękę pięknej córki gubernatora, Elizabeth Swann. Nieoczekiwanie na przeszkodzie jego planom staje szalony pirat, postrach siedmiu mórz, sławny Jack Sparrow. Ów zuchwalec zamierza ukraść najszybszy okręt floty brytyjskiej, ponieważ jego własną Czarną Perłę przejęła zbuntowana załoga.

Sobota, TVP 2, 22:05, Sierociniec, horror

Wychowana w sierocińcu Laura powraca do miejsca, w którym dorastała. Razem z mężem oraz adoptowanym synem Simónem wprowadzają się do opuszczonego domu dla sierot. Laura chce tam otworzyć rodzinny ośrodek dla upośledzonych dzieci. Początkowo rodzice nie dziwią się, gdy Simón snuje opowieści o niewidzialnym przyjacielu Tomasie, ale po pewnym czasie zaczynają one niepokoić Laurę, bo syn wie o rzeczach, o których wiedzieć nie powinien. Gdy chłopiec znika, a policja jest bezradna, Laura sprowadza medium.

Wyznania Gejszy

Niedziela, TVP 1, 21:20, Wzgórze nadziei, melodramat

Opowieść z czasów wojny secesyjnej. Ranny konfederat, Inman, wraca w rodzinne strony, gdzie oczekuje go narzeczona. Kraj pogrążony jest w chaosie. Mężczyzna ma przed sobą ponad 300 mil pełnej niebezpieczeństw drogi. Spotyka zbiegłych niewolników, zdemoralizowanych żołnierzy, łowców nagród, a nawet wiedźmy. Tymczasem jego ukochana Ada po śmierci ojca stara się uchronić rodzinną farmę przed licytacją. Wprawdzie z ulgą pozbyłaby się znienawidzonego miejsca, tu jednak będzie szukał jej narzeczony, na którego powrót liczy wbrew wszystkiemu.

Niedziela, TVP 2, 21:15, Czas honoru, odc. 54

Zgodnie z planem Władka Michał obserwuje posterunek milicji w Żarnowcu. Prowokacja udaje się - posterunek zostaje wzmocniony siłami KBW, co oznacza, że zdrajca przekazał informację o planowanym napadzie. Gdy łącznik przekazuje Bronkowi rozkaz od delegata sił zbrojnych na kraj, do lokalu wpadają funkcjonariusze UB. Bronek zostaje aresztowany. Przed lokalem czeka kapitan Ryszkowski. Nie wie, jak się zachować na widok Bronka, który może go obciążyć przy składaniu zeznań.

Niedziela, TVN, 21:00, Jeszcze raz, komedia romantyczna

Anna jest atrakcyjną 40-letnią rozwódką. Mimo że ma za sobą kilka nieudanych związków, nadal wierzy w wielką miłość. Wychowuje samotnie dorastającą córkę Kasię, która pod względem charakteru nie przypomina przebojowej i pewnej siebie matki. Kobiety planują wspólne wakacje nad morzem, ale nad Bałtyk trafia tylko Kasia. Na obozie surfingowym spotyka Pawła, którego zachowanie bardzo ją irytuje. Tymczasem Anna spędza urlop w Tatrach, w których prawnik Michał przysposabia się do pracy ratownika górskiego.

Poleca Kinga Walczak

Wyznania Gejszy

Sobota, TVN, 21:40, Miss Agent, komedia

Morderca, ukrywający się pod pseudonimem Obywatel, informuje organizatorów konkursu piękności, że tuż przed jego finałem podłoży bombę. Bezskutecznie polujące na terrorystę FBI postanawia umieścić wśród finalistek agentkę, która udaremni zamach. Problem w tym, że wytypowana do tej roli Gracie Hart uważa konkursy za idiotyczny wymysł. Otrzymawszy jednak rozkaz, musi go wykonać. Do tajnej misji zostaje zwerbowany również stylista Victor Melling. Ma dokonać niezwykłej przemiany Gracie z agentki-chłopczycy w zjawiskową królową piękności.

Sobota, TV 4, 22:00, Wyznania gejszy, melodramat

Japonia, 1929 r. 9-letnia Chiyo i jej siostra zostają sprzedane do Gion, rozrywkowej dzielnicy Kioto. Młodsza z sióstr trafia do okiya - domu gejsz, w którym ma służyć dorosłym gejszom. Najpopularniejszą z nich jest piękna i okrutna Hatsumomo, której intrygi pozbawiają Chiyo szansy na naukę. Pewnego dnia dziewczynka spotyka tajemniczego Prezesa. Od tej chwili sensem jej życia staje się pragnienie spotkania go jeszcze raz. Ponieważ Prezes jest znawcą urody gejsz, jest tylko jeden sposób, aby się do niego zbliżyć.

Niedziela, TVP 1, 20:20, Siła wyższa, odc. 2

Czworo nowych uczniów przybywa do buddyjskiego ośrodka. Z trudem dostosowują się do dyscypliny - chcieliby mieć wszystko od razu. Wysłany na przeszpiegi brat Robert boi się, że popadnie w religijne odstępstwo. Wkrótce zostaje prymusem kursu. Dodatkowo mężczyzna staje się obiektem zainteresowania pań. W klasztorze dochodzi do katastrofy budowlanej - zwaliła się jedna z wież. Mnisi nie mają pieniędzy na remont. Dorota wpada na pomysł, skąd wziąć fundusze. Przekonuje braci do prowadzenia odpłatnych kursów doskonalenia duchowego.

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 17:52
dzisiaj THIS IS IT z Michaelem Jacksonem!!! a o tym nie napisaliscie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 15:02
Zamień swój wolny czas na trochę kaski :) 100-200zł miesięcznie czemu nie? Skoro masz FACEBOOK-a to śmiało rejestruj się już dziś! Czekasz 24h na aktywacje konta. Na start 60gr. I za każde kliknięcie "LUBIĘ TO!" w polecone linki 2gr. Wystarczy tylko trochę wolnego czasu i chęci. Wypłacają od 6zł na każde konto bankowe. Polecam! ***.likesmanager.com/main/r/11024/ zamiast *** wpisz www.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 11:08
Wyznania gejszy i Sierociniec jak najbardziej ok! :) Tylko co wybrać, skoro oba filmy są o tej samej godzinie ;x ;D :) Chyba skuszę sie na Sierociniec :) Wyznania gejszy ogladałam juz pare razy, a Sierociniec raz i nawet nie cały .. ;d
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 08.09.2012 01:12
Film wyznania gejszy jest rozczarowujący dla kogoś kto przeczytał książkę.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo