Filmowy przewodnik weekendowy

Brak planów na sobotę i niedzielę? W takim razie mamy dla Ciebie kilka filmowych propozycji!
Filmowy przewodnik weekendowy
01.09.2012

Sobota, TVP1, 20:20, Pearl Harbor, dramat wojenny

Styczeń 1941. Amerykanie oglądają wojnę tylko w kronikach filmowych. Rafe i Danny, od dzieciństwa zafascynowani samolotami, służą jako piloci w amerykańskiej armii. Rafe nawiązuje romans z pielęgniarką, Evelyn. Wkrótce opuszcza ją. Wstępuje do elitarnego Orlego Szwadronu, by razem z innymi ochotnikami wziąć udział w powietrznej bitwie o Anglię. Podczas akcji jego samolot zostaje zestrzelony, a on sam uznany za zmarłego. Zrozpaczona dziewczyna znajduje pocieszenie u boku Dannyego. Oboje zostają przeniesieni do bazy w Pearl Harbor na Hawajach.

Sobota, TVP2, 22:15, Truman Show, komediodramat

Truman Burbank, 30-letni agent ubezpieczeniowy, ma nieodparte wrażenie, że jest stale obserwowany. I to prawda, bowiem pięć tysięcy ukrytych kamer śledzi przez cały czas jego życie, a on sam jest nieświadomą gwiazdą transmitowanego na żywo gigantycznego spektaklu telewizyjnego. Piękne miasteczko Seahaven, które Burbank tak lubi i nazywa domem, w rzeczywistości jest wielką atrapą zbudowaną w studio, zaś jego rodzina i przyjaciele, każdy człowiek, którego spotyka, to tylko aktorzy.

Sobota, TVN, 21:40, Step Up: Taniec zmysłów, film muzyczny

Tyler, młodociany chuligan obdarzony talentem tanecznym, demoluje audytorium szkoły artystycznej w Maryland. Zostaje skazany na odpracowanie 200 godzin w elitarnej szkole, w której uczą się najzdolniejsi tancerze z okolicy. Jest wśród nich Nora, która przygotowuje się do prezentacji dyplomowej. W decydującym momencie jej partner zostaje kontuzjowany. Wtedy w jej życiu pojawia się Tyler. Aura outsidera, która go otacza, oraz pokaz umiejętności street dancera robią na dziewczynie wielkie wrażenie. Nora proponuje chłopakowi wspólny występ.

Sobota, Polsat, 20:05, Byliśmy żołnierzami, dramat wojenny

Oparta na faktach historia grupy żołnierzy amerykańskich, którzy stoczyli jedną z najkrwawszych bitew w historii Stanów Zjednoczonych. Wietnam, Dolina Śmierci. 14 listopada 1965 roku podpułkownik Hal Moore i jego 400 żołnierzy z elitarnej amerykańskiej dywizji bojowej zostało otoczonych przez 2000 żołnierzy Wietnamu Północnego. Film, opowiadający o walczących po obu stronach, jest hołdem dla ich godności, niezwykłej odwagi, lojalności i przyjaźni.

Truman Show

Niedziela, TVP1, 21:20, Milcz i całuj, komedia romantyczna

Makler giełdowy Ryan mieszka z niezrównoważoną psychicznie matką. Pewnego dnia mężczyzna spotyka w pracy kobietę swoich marzeń. Niefortunny zbieg okoliczności sprawia, że nie jest mu dane poznać nawet jej imienia. Przyjaciel Ryana, Pete, mieszka w przyczepie kempingowej. Podczas zakupów w supermarkecie mężczyzna poznaje Tiarę. Sympatyczną rozmowę przerywają bandyci, którzy napadają na sklep. Od tej pory Pete i Ryan robią wszystko, by odnaleźć i rozkochać w sobie obie nieznajome.

Niedziela, TVP2, 21:15, Czas honoru: Koniec i początek, odc. 53, sezon 5

Maj 1945 roku. Michał i Władek ukrywają się w lesie z partyzantami. Bronek wykonuje wyroki śmierci na komunistycznych konfidentach. Janek trafia do amerykańskiego obozu dla uchodźców. Helena stara się dowiedzieć, co się stało z jej córką. Nie wie, czy Wanda przeżyła powstanie. Szuka jej w punkcie poszukiwawczym na warszawskiej Pradze. W tym samym miejscu bracia Konarscy szukają matki. Michał spotyka Celinę. Karol Ryszkowski pracuje w biurze UB. Przełożony nakazuje mu sporządzić listę polskich skoczków, z którymi miał do czynienia podczas wojny.

Niedziela, TVN, 21:00, Kochaj i tańcz, komedia romantyczna

Hania to początkująca dziennikarka. Wiedzie spokojne życie i właśnie przygotowuje się do ślubu. Sytuacja zmienia się za sprawą powrotu do kraju znanego tancerza i choreografa - Jana Kettlera. To ojciec Hani, który przed laty porzucił jej matkę. Aby dowiedzieć się czegoś o tacie, dziewczyna zapisuje się na prowadzony przez niego kurs tańca. Tam poznaje Wojtka, marzącego o karierze na Broadwayu. Tych dwoje zakochuje się w sobie. Przed Hanią jednak pozostaje perspektywa zbliżającego się ślubu.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Jak dobrze być singielką!

Życie bez faceta u boku ma mnóstwo zalet.

LIST: Mam 27 lat i nieudane małżeństwo za sobą. Rozwód w moim wieku to porażka...

Ania zaczęła spotykać się ze swoim byłym mężem w ósmej klasie.

Polecane wideo

Komentarze (3)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2012 17:05
kurde !!Zawsze fajne filmy muszą być w jeden dzień. Przez całytydzie nudy
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2012 13:48
Byliśmy Żołnierzami świetny
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.09.2012 13:38
czas honoru - nareszcie!!!!!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie