MISTRZ METAMORFOZ: 7 najlepszych filmów z Bradem Pittem

Jest jednym z najbardziej cenionych aktorów w Hollywood. Produkcje z jego udziałem to murowane hity!
MISTRZ METAMORFOZ: 7 najlepszych filmów z Bradem Pittem
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/bradpittofflcial/)
26.08.2012

Początki kariery Brada Pitta nie należały do najłatwiejszych. Zanim aktor zaczął grać w filmach, zajmował się bowiem telemarketingiem, a nawet występował jako maskotka-kurczak, promując sieć meksykańskich restauracji… Z biegiem lat reżyserzy dostrzegli jednak jego niebywały talent aktorski i zaczęli oferować mu coraz więcej ról.

Dzisiaj Pitt uważany jest za mistrza filmowych metamorfoz. Oto najlepsze, naszym zdaniem, produkcje z jego udziałem!

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona

Ciekawy przypadek Benjamina Buttona, reż. David Fincher

Nowy Orlean, rok 1918 − koniec I wojny światowej. Na świat przychodzi Benjamin Button, lecz jego narodziny są czymś niezwykłym. Rodzi się jako osiemdziesięcioletni staruszek i stopniowo młodnieje. Jego ojciec przerażony brzydotą dziecka porzuca go na progu domu dla starców; tam Benjamin wychowuje się pod opieką troskliwej Queenie. Tutaj też poznaje swoją miłość − wnuczkę jednej z pensjonariuszek – Daisy.

Babel

Babel, reż. Alejandro González Iñárritu

Trzy historie ze wspólnym mianownikiem - jednym strzałem z karabinu. Rodzina z Maroka, małżeństwo amerykańskich turystów, niania z Meksyku, która opiekuje się dziećmi Amerykanów oraz niesłysząca córka znanego biznesmena zostają wciągnięci w serię wypadków, których konsekwencje w zależności od punktu widzenia i od bohatera są tragiczne lub ratują życie…

Być jak John Malkovich

Być jak John Malkovich, reż. Spike Jonze

Utalentowany aktor teatrzyku lalkowego dostaje pracę zwykłego urzędnika w biurowcu na Manhattanie, na siódmym i pół piętrze. Pewnego dnia odkrywa w pokoju tajne przejście. Gdy próbuje zajrzeć do środka, wsysa go ciemny, mokry tunel. Okazuje się, że jest to... wejście do głowy znanego aktora, Johna Malkovicha. Mężczyzna zaczyna widzieć świat jego oczami.

Siedem

Siedem, reż. David Fincher

Wyjątkowo mroczna, wstrząsająca opowieść o mordercy, który powodowany specyficznym poczuciem moralności zabija tych, którzy popełnili jeden z siedmiu grzechów głównych. Giną tak, jak grzeszyli - zabijani w trakcie barbarzyńskiego rytuału. Wszystko dzieje się w przytłaczająco ponurej scenografii, w środku nieprzyjaznego miasta, gdzie przemoc wydaje się wszechpotężna…

Zobacz także:

SEKSOWNA literatura dla kobiet – te książki mają baaardzo pikantną treść!

Jeśli lubisz odważną lekturę, pokochasz te tytuły!

Kino w plenerze (Co, gdzie i kiedy grają?)

Aż szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji.

Bękarty wojny

Bękarty wojny, reż. Quentin Tarantino

Akcja filmu rozpoczyna się w okupowanej Francji podczas egzekucji rodziny Shosanny Dreyfus, której dziewczyna jest świadkiem. Egzekucji dokonuje nazistowski pułkownik Hans Landa. Shosannie udaje się uciec i wyjechać do Paryża, gdzie, jako właścicielka kina, przyjmuje nową tożsamość. W innym miejscu w Europie, porucznik Aldo Raine organizuje grupę żydowskich żołnierzy, którzy mają dokonywać aktów zemsty. Do oddziału Raine\'a dołącza niemiecka aktorka i agentka Bridget Von Hammersmark, której misją jest pozbawienie władzy przywódców Trzeciej Rzeszy…

Tajne przez poufne

Tajne przez poufne, reż. Joel Coen, Ethan Coen

Osbourne Cox to stary tajny agent CIA. Jego życie osobiste i zawodowe ostatnio nie układa się. Harry Pfarrer jest szeryfem Departamentu Skarbu, ale nie radzi sobie ze swoją próżnością. Ma nietypowe hobby: internetowe randki za plecami żony, konstruowanie zabawek erotycznych według własnych pomysłów, nie wspominając o sypianiu z nieszczęśliwą żoną Osbourne\'a. Kiedy Cox zostaje wyrzucony z pracy, postanawia spisać wspomnienia ze swojej służby. Jego żona, przygotowując dokumenty rozwodowe, nagrywa to na płytę, która trafia do kochanki Pfarrera, pracownicy siłowni - Lindy, i jej głupkowatego kolegi - Chada. Przekonani, że są to ściśle tajne informacje decydują się na sprzedanie taśmy Rosjanom za dużą sumę. Wywołuje to nieprzewidziane sytuacje.

Podziemny krąg

Podziemny krąg, reż. David Fincher

Młody yuppie, wbity w narzucony przez `wyścig szczurów` styl życia, cierpi na bezsenność. Za namową lekarza trafia na spotkania terapeutyczne ludzi ciężko i śmiertelnie chorych. Paradoksalnie odnajduje - w spotkaniach pełnych bólu i cierpienia - spokój. Wkrótce spotyka na swej drodze przewrotnego anarchistę Tylera Durdena, który imponuje mu swym nieskrępowaniem i wyzwoleniem. Obaj szybko stają się swoim wzajemnym dopełnieniem. Organizują zamknięte walki - Podziemny Krąg, który przeradza się w paramilitarną organizację anarchistyczną.

Polecane wideo

Komentarze (50)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2012 21:48
Brad w każdym filmie jest PRZEcudny :) mógłby być moim mężem :D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.08.2012 14:09
JOE BLACK !!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2012 21:59
a gdzie "meet Joe Black"? On jest tam niesamowity!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 28.08.2012 18:03
Pan i Pani Smith !!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.08.2012 19:52
Johnny Deep ! To jest prawdziwy aktor metamorfozy luudzie ! Zagra każdego i zagra zaje.biście...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie