Kino w plenerze (Co, gdzie i kiedy grają?)

Aż szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji.
Kino w plenerze (Co, gdzie i kiedy grają?)
11.08.2012

Lato to idealny czas na oglądanie filmów pod chmurką. Nie ma to jak romantyczny seans na świeżym powietrzu. A okazji nie brakuje! W wielu polskich miastach przez całe wakacje organizowane są tego typu projekcje. Zobaczcie, co będzie można obejrzeć w ten weekend…

Poznań, Kino Letnie MALTA SKI ul. Wiankowa 2

Sobota, 22:00, Nie bój się ciemności, reż. Troy Nixey, horror

Sally przyjeżdża do Rhode Island, zamieszkać ze swoim ojcem i jego nową narzeczoną Kim (Katie Holmes). Ojciec pochłonięty jest remontem, a z macochą trudno jej się porozumieć. Mimo przestróg, dziewczynka sama zwiedza starą wiktoriańską willę. Ciekawość prowadzi ją w głąb posiadłości do ukrytej piwnicy. Ponad sto lat temu, w tajemniczych okolicznościach, zginął w niej pan domu. Sally słyszy głosy wołające o pomoc i nieświadoma zagrożenia uwalnia coś, co od wieków było zamknięte pod ziemią.

Poznań, Kino pod gwiazdami w Centrum Handlowym King Cross

Niedziela, 21:30, Lwica, reż. Pablo Trapero, dramat

Julia budzi się w swoim mieszkaniu otoczona krwią. Na podłodze leżą ciała Ramiro i Nahuela. Ramiro nadal żyje, obaj byli jej kochankami. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo. Jest sama. Jest przerażona. Jest w ciąży. Trafia do więzienia dla matek i ciężarnych kobiet, gdzie na świat przychodzi jej dziecko... Po porodzie Julia odwiedza Ramiro w więzieniu dla mężczyzn. Wydarzenia tamtej nocy pozostają dla nich niejasne, tak samo, jak wzajemne uczucia. Jest jeszcze dziecko...

Kino w plenerze

Warszawa, Filmowa Stolica Lata 2012, Art Park - Park Rydza Śmigłego

Niedziela, 21:15, Sin City, reż. Robert Rodriguez, kryminał

Ekranizacja trzech komiksów Franka Millera z serii "Sin City". Akcja filmu rozgrywa się w Basin City, zwanym Miastem Grzechu, które jest siedliskiem prostytutek, przestępców i wszelkiego rodzaju szumowin. Przedstawione są trzy zazębiające się historie. Głównym wątkiem filmu jest historia Marva (Mickey Rourke), twardziela, który stara się odnaleźć zabójców swojej kochanki Goldie (Jaime King). Równolegle ukazane są historie Dwighta (Clive Owen), który chroni znajome prostytutki z Old Town przed skorumpowanym gliną, zwanym Jackie Boy (Benicio Del Toro) - oraz emerytowanego policjanta Hartigana (Bruce Willis), który stara się chronić striptizerkę Nancy (Jessica Alba) przed psychopatą zwanym Juniorem lub Żółtym draniem (Nick Stahl).

Pruszków, Pruszkowskie Kino Letnie, Plac Jana Pawła II

Niedziela, 21:30, Tożsamość, reż. Jaume Collet-Serra, thriller

Doktor Martin Harris (Liam Neeson) budzi się po wypadku samochodowym w Berlinie i odkrywa, że jego żona (January Jones) go nie rozpoznaje, a jego tożsamość przyjął inny mężczyzna (Aidan Quinn). Nie wierzą mu władze, przez które jest ignorowany, poluje na niego tajemniczy zamachowiec. Czuje się samotny i zmęczony. Musi uciekać. Z pomocą przychodzi mu niespodziewany sprzymierzeniec (Diane Kruger). Martin bez namysłu angażuje się w morderczą tajemnicę, która podda w wątpliwość jego zdrowie psychiczne i tożsamość, a także pozwoli mu przekonać się jak daleko jest w stanie się posunąć, żeby odkryć prawdę.

Kino w plenerze

Warszawa, Filmowa Stolica Lata 2012, Kępa Potocka

Sobota, 21:15, Buena Vista Social Club, reż. Wim Wenders, muzyczny

Film dokumentalny poświęcony grupie wiekowych muzyków kubańskich, którzy przed wieloma laty grywali ludową muzykę rytmiczną w hawańskim klubie. Kamera poszukuje lokalu, w którym odbywały się koncerty, pokazuje współczesne życie dawnych gwiazd, rejestruje wywiady. Momentem kulminacyjnym jest koncert weteranów w nowojorskim Carnegie Hall.

Warszawa, Filmowa Stolica Lata 2012, Królikarnia

Niedziela, 21:15, Incepcja, reż. Christopher Nolan, thriller

Film zabiera widzów w podróż dookoła ziemskiego globu oraz w głąb intymnego i nieskończonego świata snów. Dom Cobb (Leonardo DiCaprio) jest niezwykle sprawnym złodziejem, mistrzem w wydobywaniu wartościowych sekretów ukrytych głęboko w świadomości podczas fazy snu, kiedy umysł jest najbardziej wrażliwy. Wyjątkowe umiejętności Cobba uczyniły z niego ważnego gracza w świecie szpiegostwa przemysłowego, ale i najbardziej poszukiwanego zbiega, a za swoją pozycję zapłacił utratą wszystkiego, co kocha. Teraz Cobb otrzymuje szansę na odkupienie.

Kino w plenerze

Zakopane, Orange Kino Letnie, zakopiańskie Krupówki

Sobota, 21:00, O północy w Paryżu, reż. Woody Allen, komedia romantyczna

W filmie śledzimy losy niedawno zaręczonej pary. Inez (Rachel McAdams) i Gil (Owen Wilson) przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul (Michael Sheen) oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana (Marion Cotillard), a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni!

Niedziela, 21:00, The Doors - historia nieopowiedziana, reż. Tom DiCillo, dokumentalny

Film, który wziął swój tytuł (When You’re Strange) z nawiązującego do stylistyki kabaretu przeboju The Doors, "People Are Strange”, jest chronologicznym zapisem narodzin kolejnych z sześciu przełomowych albumów studyjnych, nagranych w ciągu zaledwie pięciu lat oraz elektryzujących występów na żywo. Unikatowy materiał utrzymany w nurcie cinéma vérité przybliża realia ich twórczej współpracy oraz życia prywatnego.

(Te same seanse na Sopockim Molo, godzina 21:30)

Kino w plenerze

Wrocław, Kino letnie w Renomie, ul. Świdnicka 40

Sobota, 21:30, Reset, reż. Michael Greenspan, thriller

Mężczyzna budzi się we wraku samochodu, który znajduje się w lesie, na dnie stromego klifu. Jest ranny, nie pamięta kim jest, jak znalazł się w samochodzie ani co zrobił. Wkrótce odkrywa z tyłu samochodu zwłoki mężczyzny, a w radiu słyszy informację o brutalnym napadzie na bank, w wyniku którego życie stracili kasjerka i strażnik. Dziennikarz wymienia imiona i nazwiska uczestników napadu. Mężczyzna znajduje dokumenty, z których wynika, że brał udział w brutalnym zabójstwie niewinnych ludzi.

Niedziela, 21:30, Poznasz przystojnego bruneta, reż. Woody Allen, komedia obyczajowa

Sally podkochuje się w przystojnym szefie Gregu, jednak ten, nieczuły na jej awanse, próbuje usidlić inną kobietę. Mąż Sally, który ima się wszelkich sposobów, żeby spełnić swoje ambicje pisarskie, traci nagle głowę dla tajemniczej piękności z sąsiedztwa. Tymczasem spragniony mocnych wrażeń ojciec Sally odnajdzie drugą młodość u boku nieprzyzwoicie uroczej call girl. W tej błyskotliwej grze z przekornym losem, każde z namiętnych kochanków przekona się, że to właśnie miłość pozwala oszukać przeznaczenie.

Kino w plenerze

Kalisz Pomorski, Wakacyjne kino pod gwiazdami, Stadion Miejski

Sobota, 22:30, Jak zostać królem, reż. Tom Hooper, dramat historyczny

Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po szokującej abdykacji Edwarda VIII książę Albert musi, mimo wielkich oporów, zasiąść na tronie Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest dla niego... problem z wysławianiem się. Jedyną osobą, która może pomóc Jerzemu w odnalezieniu własnego głosu i stawieniu czoła groźbie inwazji hitlerowskiej, okazuje się australijski specjalista o wielce nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen.

Dajcie znać, jeżeli wiecie, gdzie jeszcze organizowane są tego typu seanse…

Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Plagiat czy wspólna inspiracja? TE PLAKATY oparte są na jednym schemacie - ZDJĘCIA!

Czy w XXI wieku można jeszcze wymyślić coś nowego?

Jakim (i ilu) operacjom plastycznym trzeba się poddać, żeby wyglądać jak lalka Barbie?

Modelka Katie Halchishick obnaża brutalną prawdę.

Komentarze (35)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.08.2012 23:51
w łodzi jest Polówka już od 5 lat, grają prawie codziennie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2012 10:47
a Lublin jako pierwsi mielismy kino w plenerze ;]
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2012 22:51
tarnów - wakacyjne kino w parku sanguszków, szczegóły na fejsie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2012 15:39
Kraków jak zwykle pominięty :(
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.08.2012 02:10
aaa Kraków?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo