Filmowy przewodnik weekendowy

Jeśli sobotni i niedzielny wieczór zamierzasz spędzić w domu, sprawdź, co ciekawego możesz obejrzeć w telewizji!
Filmowy przewodnik weekendowy
11.08.2012

Sobota, TVP2, 22:40, Kapitan Corelli, dramat wojenny

II wojna światowa, wioska Argostolion na greckiej wyspie Kefalinia. Wśród żołnierzy Mussoliniego jest kapitan Correlli. Młody Włoch zakochuje się w pięknej Pelagii. Między dwojgiem ludzi rozkwita uczucie. Początkowo mężczyzna traktuje wojnę jak egzotyczną przygodę. Gdy społeczeństwo greckie postanawia walczyć z okupantami, organizując ruch oporu, Correlli przechodzi przemianę. Terror i bezsens wojennej pożogi każą kapitanowi stanąć po stronie Greków. Tymczasem z frontu wraca narzeczony Pelagii, Mandras.

Sobota, TVN, 20:00, Zatańcz ze mną, komedia romantyczna

John Clark, prawnik z Chicago, mąż i ojciec dwójki dzieci, podróżując kolejką z pracy do domu, codziennie widzi napis Szkoła tańca panny Mitzi. Pewnego dnia, zaintrygowany pojawiającą się w oknie tancerką, wysiada z kolejki. Kieruje się do szkoły tańca i zapisuje się na lekcje. Ponieważ rozpoczyna się kurs, od razu trafia na parkiet i w ramiona uroczej nauczycielki, Pauliny. Żona Johna początkowo nie zauważa zmiany w jego zachowaniu. Dopiero po wpływem uwag córki baczniej przygląda się małżonkowi. Dochodzi do wniosku, że John ją zdradza.

Sobota, TVN, 22:10, Kasamowa, komedia sensacyjna

Charlie Sheen i Chris Tucker występują w niesamowicie szybkiej i powalająco śmiesznej komedii o drobnym kanciarzu, który w ciągu jednej nocy z mroków anonimowości wzbija się na szczyty sławy, kiedy podczas ucieczki z więzienia zostaje fałszywie oskarżony o zamordowanie policjantów. Wszyscy chcą jego głowy, a jedyną osobą, która może mu pomóc, jest zblazowany dziennikarz telewizyjny.

Zatańcz ze mną

Niedziela, TVP2, 20:15, Oświadczyny po irlandzku, komedia romantyczna

Amerykanka irlandzkiego pochodzenia, Anna Brady, wybiera się do Dublina, by oświadczyć się chłopakowi, Jerry`emu. Dziewczyna chce zrobić to 29 lutego, ponieważ irlandzka tradycja głosi, iż tego dnia mężczyzna musi przyjąć propozycję małżeństwa. Z powodu burzy samolot, którym Anna leci do Dublina, zostaje skierowany do Cardiff. Zdeterminowana dziewczyna nie rezygnuje z planu, a poznany barman Declan O`Callaghan zobowiązuje się pomóc jej w dotarciu do celu. Podczas podróży po Zielonej Wyspie rodzi się między nimi wzajemna fascynacja.

Niedziela, TVN, 20:00, Ja, ty i on, komedia romantyczna

36-letni Randolph Dupree spędza czas na imprezach, na które zarabia, chwytając się dorywczych zajęć. Z grona znajomych najważniejszy jest dla niego Carl - przyjaciel i wzór. Gdy ten staje na ślubnym kobiercu z Molly, Dupree jest załamany. Niebawem Carl dowiaduje się, że kolega ma kłopoty - stracił mieszkanie i źródło dochodów. Proponuje mu, by jakiś czas mieszkał z nim i jego żoną. Dupree wprowadza się do mieszkania Carla. Szukanie nowej pracy idzie mu jednak mozolnie. Molly wypełnia samotne godziny, zacieśniając znajomość z nowym lokatorem.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Plagiat czy wspólna inspiracja? TE PLAKATY oparte są na jednym schemacie - ZDJĘCIA!

Czy w XXI wieku można jeszcze wymyślić coś nowego?

Jakim (i ilu) operacjom plastycznym trzeba się poddać, żeby wyglądać jak lalka Barbie?

Modelka Katie Halchishick obnaża brutalną prawdę.

Polecane wideo

Komentarze (2)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 11.08.2012 09:45
"Oświadczyny po irlandzku" do dla Matthew Goode'a, warto to obejrzeć, niesamowicie elektryzujący aktor :D
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie