Letnie NOWOŚCI wydawnicze 2012: Które książki powinnaś przeczytać w te wakacje?

Te lektury zapewnią Ci maksymalny relaks!
Letnie NOWOŚCI wydawnicze 2012: Które książki powinnaś przeczytać w te wakacje?
01.07.2012

Poradniki, powieści, książki przygodowe i podróżnicze – w ostatnich tygodniach do księgarni trafiło mnóstwo interesujących pozycji! To optymistyczne, wakacyjne lektury, idealne do czytania na świeżym powietrzu. Wybór jest naprawdę ogromny. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!

Sekretne składniki miłości Nicolasa Barreau

Wyścig po miłość Jane Costello

Pocztówki prosto z serca Ella Griffin

Polska - 1000 Miejsc, które musisz zobaczyć, Opracowanie zbiorowe

Miłość na wrzosowisku Anna Łajkowska

15 błędów, które zabijają związek John Aiken

Dziewczyna z poczty Stefan Zweig

W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany Anonim 

Sekretne składniki miłości

Sekretne składniki miłości Nicolasa Barreau

Przypadki nie istnieją! Aurélie Bredin, która po śmierci ojca przejęła restaurację Le Temps des Cerises, jest o tym święcie przekonana. W ten brzemienny w skutkach listopadowy poniedziałek, kiedy Aurélie jest tak nieszczęśliwa jak jeszcze nigdy wcześniej, wpada jej w oko w księgarni powieść pod tytułem Sekretne składniki miłości. Zdziwiona natyka się w niej na zdanie nawiązujące do jej własnej restauracji.

Po lekturze całej historii Aurélie nagle odzyskuje wolę życia. Ma nową pasję: chce poznać autora książki, który, jak wierzy, uratował jej życie. Chce mu podziękować i zaprosić do swojej uroczej restauracji, najwyraźniej już mu znanej. Jednak próba nawiązania kontaktu z wyjątkowo nieśmiałym angielskim pisarzem za pośrednictwem francuskiego wydawnictwa okazuje się bardzo trudnym, ba, prawie niemożliwym przedsięwzięciem.

Wyścig po miłość

Wyścig po miłość Jane Costello

Abby Rogers już się zdarzało dbać o linię – wtedy zamiast dwóch babeczek z jagodami zjadała na śniadanie jedną. Odkąd pochłania ją prowadzenie własnej firmy, Abby nie ma czasu ani na ćwiczenia, ani na miłość. Kiedy atrakcyjny trener zachęca ją, by dołączyła do Klubu Biegacza, Abby nagle odczuwa nieodpartą ochotę na aktywność fizyczną. Niestety, pierwszy trening to upokorzenie: nie dość, że musi ćwiczyć w różowych legginsach, to jeszcze o mało nie wypluwa płuc. Po takim upokorzeniu zarzeka się, że nigdy nie wróci do klubu. Wtedy jej pracownica Heidi zjawia się w firmie z bardzo złą wiadomością, która na zawsze odmieni ich życie.

W świecie wiatru i wierzb

W świecie wiatru i wierzb. Wyznania chińskiej kurtyzany Anonim

Napisana z humorem i elegancką pikanterią, lekka powieść, rozgrywająca się w orientalnej scenerii. W Londynie, przy herbatce, emerytowana kurtyzana opowiada koleżance o swoim życiu i bujnej erotycznej przeszłości. Jako nastolatka została sprzedana przez rodziców na żonę pewnego starca. Potem trafiła do domu publicznego, a następnie wspinała się po szczeblach kariery kurtyzany, doskonaląc miłosne techniki i nieoczekiwanie znajdując w swym zawodzie coraz więcej przyjemności...

Poleca Michalina Żebrowska

Zobacz także:

Na co warto wybrać się dziś do kina? WIEMY, JAKI REPERTUAR GRAJĄ W CAŁEJ POLSCE!

Przegląd repertuaru na najbliższe dni. Same super propozycje!

Ulubione książki Polaków

Które bestsellery najczęściej czytają nasi rodacy? Oto lista!

Pocztówki prosto z serca

Pocztówki prosto z serca Ella Griffin

Saffy ma wymarzoną pracę w wiodącej agencji reklamowej w Dublinie. Stara się trzymać na dystans swoją rozpieszczoną matkę i czeka aż jej chłopak Greg – aktor, który ma być następnym Colinem Farrellem – wreszcie się jej oświadczy.

Z kolei Conor uwielbia piękną Jess, lecz po siedmiu latach i narodzinach bliźniąt ona wciąż nie chce za niego wyjść. Conor spędza dnie nauczając nastolatków, a nocami pisze książkę, która ma zmienić wszystko – także nastawienie Jess.

Polska - 1000 Miejsc

Polska - 1000 Miejsc, które musisz zobaczyć, Opracowanie zbiorowe

Polska to kraj niezwykły. Zróżnicowanie geograficznie usatysfakcjonować może najbardziej wymagających podróżników, zarówno tych żądnych wrażeń, jak i nastawionych na kontemplację miejsc. Bo piękno kraju przejawia się w zapierających dech w piersiach krajobrazach - od morza po góry, a także w fascynujących zabytkach kultury, muzeach i skansenach przechowujących to, co najcenniejsze dla naszej tradycji.

Z książką Polska - 1000 miejsc... czytelnik pozna najciekawsze miasta, miasteczka i wsie często pomijane na trasach wytyczanych przez przewodniki, a które kryją wiele oryginalnych zakątków i budowli. Obszerny bedeker ułatwi również planowanie tras zwiedzania poszczególnych miejsc i objaśni, na czym polega ich wyjątkowość. Odtąd każda podróż okaże się niezwykłą i pasjonującą wyprawą.

Miłość na wrzosowisku

Miłość na wrzosowisku Anna Łajkowska

W życiu Basi zachodzą spore zmiany. Przeprowadza się do uroczego angielskiego miasteczka, otwiera wymarzoną kawiarnię, remontuje dom, opiekuje się synkiem, przeżywa kłopoty dorastających córek, stara się być oparciem dla męża. Nie zawsze jest łatwo, ale wszystko wskazuje na to, że trudności związane z odnalezieniem się w emigracyjnej rzeczywistości ma już za sobą, a Haworth to jej miejsce na Ziemi. Poznaje sąsiadów, ich sekrety, kłopoty, ich romantyczne historie sprzed wielu lat... Powoli wrasta w przyjazną rzeczywistość małej społeczności.

15 błędów, które zabijają związek

15 błędów, które zabijają związek, John Aiken

Wielu z nas zapewnia, że chce znaleźć kogoś wyjątkowego, a potem swoim działaniem zniechęca potencjalnych partnerów. Psycholog John Aiken zajmował się związkami partnerskimi przez piętnaście lat i doszedł do wniosku, że większość błędów, jakie popełniamy, to te, z których nie zdajemy sobie nawet sprawy.

Aiken opisuje piętnaście barier skutecznie blokujących nas w miłosnej grze, a wśród nich - skłonność do wybierania ludzi nieosiągalnych, uwikłanie w przeszłość czy negatywne podejście. Dzieli się również własnymi doświadczeniami i objaśnia strategie, dzięki którym możliwe staje się pokonanie każdej przeszkody i stworzenie w życiu miejsca na prawdziwą miłość.

Dziewczyna z poczty

Dziewczyna z poczty Stefan Zweig

Lato 1926, Austria pogrążona w kryzysie po pierwszej wojnie światowej. Christine znajduje skromną posadę na wiejskiej poczcie. Pewnego dnia niespodziewanie dostaje od bogatej ciotki z Ameryki zaproszenie na wakacje w szwajcarskim kurorcie. Onieśmielona pojawia się w wielkim eleganckim hotelu i z pomocą krewnej wkracza w dotąd niedostępny świat, w którym wszystko jest w zasięgu ręki, a życzenia spełniają się, zanim się je wypowie. Jako arystokratka Christiane von Boolen dziewczyna z poczty podbija serca hotelowych gości. Oddaje się wyrafinowanym rozrywkom w elitarnym towarzystwie, odkrywa swoją młodość i urodę.

Zazdrość i intrygi sprawiają jednak, że na jaw wychodzi jej prawdziwa tożsamość. Pryska oszałamiający czar przemiany. Christine wraca do szarej codzienności, z którą nie będzie się już umiała pogodzić…

Polecane wideo

Komentarze (25)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2012 20:45
Na pewno przeczytam tę książkę, podoba mi się autorka. Wracając pociągiem znad morza przeczytałem.. Listy w kolorze blond - pierwsza w rankingu wyszukiwarki google grafika nowości wydawniczych 2012.. Autorka Wyścigu po miłość pasuje jak ulał do bohaterek Listów.. zbieg okoliczności, a może manipulacja wydawnictwa ????
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.08.2012 20:36
Na pewno przeczytam tę książkę, podoba mi się autorka. Wracając pociągiem znad morza przeczytałem.. Listy w kolorze blond - pierwsza w rankingu wyszukiwarki google grafika nowości wydawniczych 2012.. Autorka Wyścigu po miłość pasuje jak ulał do bohaterek Listów.. zbieg okoliczności, a może manipulacja wydawnictwa ??
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2012 18:02
Ja teraz czytam "Nie ma innej opcji!" J.Szymańskiej. Fajne i można się super pośmiać. Bardzo fajnie pokazuje polską mentalność. Normalnie jakbym widziała pewnych "znajomych". Wcześniej czytałam "Klub Matek Swatek" E. Stec. Też fajna książka.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 08.07.2012 17:56
Tutaj wpisz treść komentarza do Letnie NOWOŚCI wydawnicze 2012: Które książki powinnaś przeczytać w te wakacje?...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.07.2012 23:42
A może fantasy? Ja uwielbiam Terry'ego Tratchett'a i Trudi Canavan. Obecnie czytam "Kłamcę" Jakuba Ćwika
odpowiedz

Polecane dla Ciebie