Książki na niepogodę: Haruki Murakami, Agatha Christie, Jodi Picoult & inni autorzy

Warto mieć pod ręką porywającą lekturę!
Książki na niepogodę: Haruki Murakami, Agatha Christie, Jodi Picoult & inni autorzy
02.06.2012

Kronika ptaka nakręcacza Haruki Murakami

Życie Toru Okady po stracie pracy jest monotonne i pozbawione ambicji. Żona zarabia wystarczająco dużo na utrzymanie ich obojga, a Toru prowadzi dom. Ten harmonijny układ zostaje jednak pewnego dnia zburzony, kiedy to znika im kot. Toru wyrusza na poszukiwanie zwierzątka i tak zaczyna się wielka historia jego spotkań z różnymi najdziwniejszymi osobami, prowadząca do całkowitej przemiany duchowej, nieomal buddyjskiej iluminacji. Gdy odejście żony pozbawia go środków do życia i nie może sobie pozwolić na bezczynność, jest już innym człowiekiem, gotowym zacząć nowe życie.

Drzwi do piekła Maria Nurowska

Daria, dwudziestoletnia dziewczyna zakochała się w starszym od siebie mężczyźnie. Edward był wówczas redaktorem naczelnym pisma literackiego, widział w niej zdolną pisarkę i fascynującą kobietę. Nikt nie znał prawdziwego oblicza ich związku. Nikt też nie zrozumiałby takiej miłości, miłości-wyzwania, miłości-gry, miłości-kontroli. Daria kochała męża. I zabiła go. Z miłości. A potem zadzwoniła na policję. Skazana na dwanaście lat za zbrodnię w afekcie, trafiła do więzienia dla kobiet. Do piekła, które okazało się dla niej czyśćcem. Drogę do samej siebie odnalazła dzięki drugiej kobiecie...

Trzecia lokatorka Agatha Christie

Pewnego dnia w mieszkaniu Herkulesa Poirot zjawia się młoda dziewczyna z prośbą o poradę "w sprawie morderstwa, które prawdopodobnie popełniła", ale po krótkiej rozmowie ze słynnym detektywem rezygnuje z jego pomocy, gdyż, według niej, jest on za stary. Myli się jednak. Szare komórki małego Belga nadal są niezawodne. Śledztwo ujawnia potworną intrygę, uknutą przez ludzi, którzy są ucieleśnieniem Zła.

Uwodziciel Guy de Maupassant

Podpisywać się pod nienapisanymi przez siebie artykułami, żyć kosztem własnych przyjaciół, przyjmować pieniądze od kochanki, przechwycić połowę cudzego spadku, uwieść żonę swojego zwierzchnika - by porzucić ją i poślubić jej posażną córkę, zbierać złote okruchy afery polityczno-finansowej, którą posłużyło się mimowolnie: oto sposób na życie, który z taką łatwością przyswaja sobie Uwodziciel. Powieść o brutalnym nadejściu nowoczesności, o przetasowaniu wszelkich wartości; powieść o nadejściu czasów, w których pieniądz i władza stają się najgłębszym marzeniem człowieka.

Książki

Gra o tron, George R. R. Martin

W Zachodnich Krainach o ośmiu tysiącach lat zapisanej historii widmo wojen i katastrofy nieustannie wisi nad ludźmi. Zbliża się zima, lodowate wichry wieją z północy, gdzie schroniły się wyparte przez ludzi pradawne rasy i starzy bogowie. Zbuntowani władcy na szczęście pokonali szalonego Smoczego Króla, Aerysa Targaryena, zasiadającego na Żelaznym Tronie Zachodnich Krain, lecz obalony władca pozostawił po sobie potomstwo, równie szalone jak on sam... Tron objął Robert - najznamienitszy z buntowników. Minęły już lata pokoju i oto możnowładcy zaczynają grę o tron.

Coco Chanel. Legenda i życie, Justine Picardie

Misternie skonstruowany portret Coco Chanel obejmuje nie tylko burzliwe związki, z których była sławna, także fascynujące okoliczności powstania „małej czarnej”, słynnych perfum Chanel No 5, a także tajemny język i symbolikę, którymi kreatorka opatrywała swoje dzieła. Pisząc tę niezwykłą biografię, autorka korzystała z imponującej ilości materiałów źródłowych i zdjęć, niektóre z nich nie były dotychczas publikowane.

Zmierzch, Stephenie Meyer

Niezwykle porywająca opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Jej bohaterka, siedemnastoletnia Isabella Swan, przeprowadza się do ponurego miasteczka w deszczowym stanie Washington i poznaje tajemniczego, przystojnego Edwarda Cullena. Chłopak ma nadludzkie zdolności - nie można mu się oprzeć, ale i nie można go rozgryźć. Dziewczyna usiłuje poznać jego mroczne sekrety, nie zdaje sobie jednak sprawy, że naraża tym siebie i swoich najbliższych na niebezpieczeństwo. Okazuje się, bowiem, że zakochała się w wampirze…

Jak z obrazka, Jodi Picoult

Wciągająca i błyskotliwa powieść psychologiczna o pułapce, jaką może stać się z pozoru idealne małżeństwo. Młoda kobieta, którą policja znajduje błąkającą się po cmentarzu w Los Angeles, nie pamięta, jak się nazywa. Kiedy zgłasza się po nią mąż, Cassie Barrett dowiaduje się ze zdumieniem, że jest nie tylko uznanym i wybitnym antropologiem, ale też żoną Aleksa Riversa, słynnego aktora jednego z najpopularniejszych hollywoodzkich gwiazdorów. Stopniowo wraca jej pamięć: szalony romans w Tanzanii, ważne odkrycie naukowe, którego tam dokonała, kariera Aleksa, za którą zapłacił emocjonalnym rozchwianiem.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Najpiękniejsze cytaty z książek

Niektóre książkowe cytaty powinnaś zapamiętać na całe życie. Dlaczego i o które chodzi?

10 FILMÓW idealnych na romantyczny wieczór we dwoje (Sprawdzone klasyki, kino ambitne, komedie o miłości)

Spraw, by wspólny seans filmowy stał się dla Was niezapomnianym przeżyciem.

Polecane wideo

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 20.06.2012 19:50
drogie papilotki,a moze polecicie jakies ciekawe i wciagajace ksiazki od ktorych nie mozna sie oderwac bardziej o temtatyce erotycznej...?
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2012 13:41
Książki Jodi Picoult są po prostu świetne! Osobiście polecam "Dziewiętnaście minut" :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2012 13:38
Och Christie, uwielbiam. Poczytałabym teraz jej książkę, ale niestety sesja i trzeba czytać książki o historii sztuki ;)
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2012 13:15
Agatha Christie napisała niesamowite książki, uwielbiam w szczególności te z Herkulesem Poirot w roli głównej :) bardzo wciągające i ciężko się domyśleć kto jest winny. Naprawdę polecam!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 02.06.2012 13:08
Czytała któraś Uwodziciela ? Polecacie ? Przy okazji dziewczyny - zagłosujcie proszę na Kasandrę, wiem, że ona bardzo chciałaby wygrać, i chcę jej pomóc - wystarczy znaleźć jej pracę tutaj: sloneczny-patrol.pl/galeria/id/36/m
odpowiedz

Polecane dla Ciebie