Filmowy przewodnik weekendowy

Komedia, film romantyczny, a może horror – co w sobotę i niedzielę obejrzysz najchętniej?
Filmowy przewodnik weekendowy
26.05.2012

Sobota, TVP1, 20:20, Komisarz Alex, odc. 13

Właściciel klubu nocnego ginie z ręki płatnego zabójcy. Komisarzowi Bromskiemu udaje się schwytać przestępcę. Następnego dnia zleceniodawca porywa Aleksa. Bromski dostaje ultimatum - albo wypuści zabójcę i wycofa oskarżenie, albo Alex zginie.

Sobota, TVP1, 21:20, Tylko mnie kochaj, komedia romantyczna

Współczesna Polska. Dwudziestokilkuletni architekt Michał jest właścicielem firmy projektowej. Nie narzeka na brak gotówki - ma luksusowe mieszkanie w Warszawie, jeździ najnowszym modelem BMW. Jego życie uczuciowe ogranicza się do luźnego związku ze wspólniczką, Agatą. Kiedy studio otrzymuje zlecenie na zabudowę terenu wokół hotelu w Sopocie, rozpoczyna u nich pracę Julia - specjalistka w dziedzinie architektury zieleni. Dziewczyna wpada w oko szefowi. Tymczasem pewnego dnia do jego drzwi puka 7-letnia Michalina, twierdząca, że jest jego córką.

Sobota, TVP2, 22:15, Agent XXL II, komedia sensacyjna

Malcolm Turner, który jako "Mamuśka" rozwiązuje najtrudniejsze zagadki kryminalne, zatrudnia się w charakterze niani i gosposi w domu Toma Fullera. Podejrzewa go o zaprojektowanie wirusa komputerowego otwierającego dostęp do tajnych akt rządowych. "Mamuśka" roztacza troskliwą opiekę nad żoną Toma oraz trójką dzieci. Jako gosposia ma pełne ręce roboty - sprząta, gotuje i dba, by rodzeństwo nie zapominało o licznych obowiązkach. Oprócz tego śledzi poczynania pana domu.

Sobota, TVN, 23:50, Czas śmierci, horror

Pod wpływem alkoholu i narkotyków grupa znudzonych studentów postanawia ożywić trochę imprezę. Kiedy Lucy proponuje seans spirytystyczny, pozostali chętnie się godzą i znajdują nieużywaną część budynku. Po zorganizowaniu okrągłego stołu i innych spirytystycznych gadżetów, Lucy ostrzega pozostałych, aby, jeśli nawiążą kontakt, w żadnym wypadku nie przerywali seansu, i nie odrywali palców od szklanki umieszczonej pośrodku stołu. Seans rozpoczyna się, każdy z obecnych kładzie palce na szklance, szklanka zaczyna poruszać się w kierunku kartek (każda opatrzona literą alfabetu) umieszczonych na brzegu stołu, Tym samym literując słowo DJINN, oraz powtarzając ALL WILL DIE. Jeden z uczestników, Liam nie wytrzymuje napięcia i przerywa seans, tym samym zatrzymując wywołanego ducha uwięzionego w realnym świecie...

Tylko mnie kochaj

Niedziela, TVP1, 20:20, Ranczo, odc. 78

By zakończyć społeczny spór, ksiądz organizuje okrągły stół. Negocjacje są trudne; rodzima historia okazuje się niezwykle pomocna. Zdesperowana dyrektorka szkoły udaje się do senatora, by jej pomógł. Czerepach dostrzega w tym kolejną szansę wykreowania wizerunku polityka jako obrońcy uciśnionych. Senator rozpoczyna kampanię medialną, jego notowania rosną, pojawiają się poważne propozycje aliansów politycznych. Zbliża się termin porodu Violetki. Stasiek bardzo się niepokoi, że żona zacznie rodzić w najmniej oczekiwanym momencie.

Niedziela, TVP1, 21:20, Blask ognia, melodramat

Osadzona w XIX wieku opowieść o pochodzącej ze zubożałej szwajcarskiej rodziny guwernantce Elisabeth. Piękna kobieta otrzymuje nietypową propozycję od brytyjskiego arystokraty, którego żona przeżyła ciężki wypadek i znajduje się w śpiączce. Mężczyzna marzy o potomku i w akcie desperacji proponuje Elisabeth rolę matki zastępczej dla dziecka.

Niedziela, TVP2, 21:10, Twierdza, film sensacyjny

Od 1971 r. Alcatraz jest już tylko tłumnie odwiedzanym przez turystów zabytkiem, lecz mit najsłynniejszego więzienia świata jest nadal żywy. Twierdzę, z której podobno nie można było uciec, opanowują terroryści - grupa zbuntowanych marines pod dowództwem generała Francisa Hummela. Ukradłszy z arsenału broni chemicznej kilka pocisków, instalują je na wyspie i kierują na San Francisco. Chcą wymusić na amerykańskim rządzie sprawiedliwość. Biorą zakładników - 81 turystów zwiedzających więzienie. Zaczyna się wyścig z czasem.

Niedziela, TVN, 21:00, Prawo Agaty, odc. 14

Agata namawia Dorotę, by wspólnie prowadziły sprawę przeciwko ProSpectrum. Pozew dotyczy dziecka, które zostało zakażone żółtaczką w szpitalu. Dębski proponuje, by znaleźć więcej poszkodowanych i skorzystać z przepisu o pozwie zbiorowym. Mimo wysiłków wciąż brakuje chętnych do przyłączenia się do pozwu. Agata coraz częściej spotyka się z Maćkiem, który, widząc, jak bardzo jest zapracowana, proponuje jej wspólne wakacje. Bartek denerwuje się przed egzaminem na aplikację. Wojtek kończy urządzać pub i zaprasza znajomych na uroczyste otwarcie.

Niedziela, Polsat, 00:00, Przeczucie, thriller

Linda, żona i matka dwóch dziewczynek, pewnego dnia dowiaduje się, że mąż zginął w wypadku. Kobieta przeżywa tragedię, lecz gdy budzi się następnego dnia, zastaje Jima w kuchni jedzącego śniadanie. Nie może uwierzyć, że miała tylko koszmarny sen. Kolejnego poranka zastaje w salonie żałobników. Przerażona i zagubiona, orientuje się, że dni nie następują po sobie we właściwym porządku. Próbuje odnaleźć w nich chronologię. Gdy zdaje sobie sprawę, że rzeczywistość, w której tkwi, jest przeczuciem nadchodzącego nieszczęścia, stara się mu zapobiec.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

PSYCHOZABAWA: Co Twoje biurko mówi o Tobie? (ISTNIEJĄ TRZY TYPY KOBIET)

Weź udział w naszym teście i dowiedz się czegoś więcej o swojej osobowości!

Ta słodka kruszynka to najmniejszy piesek na świecie (Milly jest naprawdę urocza)

Malutki chihuahua z Puerto Rico już niedługo zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2012 13:36
Przeczucie- na prawdę warto obejrzeć, do samego końca świetny film :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2012 09:42
Przeczucie-fajny film:) a reszta już była 100 razy;/
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.05.2012 00:15
ja niestety w tę sobotę muszę obejrzeć popiół i diament i człowieka z marmuru :((((
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie