Filmowy przewodnik weekendowy

W ten weekend warto zaprosić na seans filmowy zarówno przyjaciółkę, jak i ukochanego – każdy znajdzie coś dla siebie!
Filmowy przewodnik weekendowy
19.05.2012

Sobota, TVP1, 20:20, Komisarz Alex, odc. 12

W podmiejskiej willi grupa młodych ludzi urządza spotkania erotyczne. Piotr, jeden z uczestników, przypadkowo trafia do szpitala. Dowiaduje się, że jest nosicielem wirusa HIV. Zdesperowany postanawia zemścić się na znajomych. Wkrótce giną dwie osoby. Czas działa na niekorzyść Bromskiego. Policja nie ma żadnego tropu, podczas gdy desperat szykuje kolejną zasadzkę.

Sobota, TVP1, 21:25, Król Artur, film historyczny

Twórcy filmu, opierając się na historycznych źródłach, przyjęli hipotezę, że pierwowzorem mitycznego króla Artura był żyjący w V wieku n.e. rzymski dowódca Lucius Artorius Castus. Artur i jego drużyna, doborowy oddział kawalerii znany jako Rycerze Okrągłego Stołu, przez długi czas wiernie służą Rzymianom, choć sami Rzymianami się nie czują. Kiedy wreszcie po latach służby mogą wrócić do domów, zwierzchnicy zlecają im ostatnie zadanie. Trzeba wyprowadzić rodzinę cesarskiego dostojnika z terenów zajętych przez wojska saskie.

Sobota, TVP2, 22:15, Ojciec panny młodej II, komedia

George Banks często powtarza, że nienawidzi zmian. Tymczasem całe jego życie po raz kolejny zostaje wywrócone do góry nogami. Córka Annie i zięć Bryan powiadamiają rodziców, że będą mieli dziecko. Na wieść, że wkrótce zostanie dziadkiem, George wpada w panikę. Nie dopuszcza do siebie tej myśli, zachowuje się inaczej, zaczyna chodzić na siłownię, desperacko stara się zatrzymać uciekającą młodość. Staje się pełnym wigoru i siły mężczyzną, lecz pewnego dnia Nina oświadcza mężowi, że ona również jest w ciąży. George przeżywa kolejny szok.

Ojciec panny młodej II

Niedziela, TVN, 21:00, Prawo Agaty, serial obyczajowy

Izabela, dawna znajoma Agaty ze studiów, prosi ją, by podjęła się obrony siostrzeńca. Chłopak jest oskarżony o spowodowanie wypadku i pozostawienie ofiary bez pomocy. Nastolatek przyznaje się do potrącenia kobiety. Niemniej utrzymuje, że zatrzymał się i sprawdził stan poszkodowanej. Zbliża się doroczny bal adwokatów. Dorota zamawia sukienkę. Dębski próbuje wymigać się od udziału w zabawie w towarzystwie Okońskiej.

Niedziela, TVN, 22:00, Komórka, film sensacyjny

Beztroski dwudziestolatek Ryan odbiera tajemniczy telefon. Zrozpaczona kobieta błaga o uratowanie życia. Więziona przez porywaczy nie wie gdzie jest, ale zdaje sobie sprawę, że życie jej i rodziny jest poważnie zagrożone. Głos kobiety należy do Jessiki Martin, nauczycielki wiodącej dotychczas spokojne życie. Jessica przekonuje Ryana, że to nie żart. Chłopak wyrusza na poszukiwanie kobiety, tym samym dając się wciągnąć w wir niebezpiecznych wydarzeń.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Piękno ludzkiego oka: Zobacz zdjęcia w skali makro - bardzo szczegółowe, zaskakujące!

Fotografie wykonane przez armeńskiego artystę Surena Manvelyana pozwalają nam spojrzeć na ludzki organ wzroku z zupełnie nowej perspektywy.

Portrety GWIAZD stworzone z tłumów żywych ludzi. Wielkie BRAWA za pomysłowość!

Współczesna sztuka naprawdę potrafi zaskakiwać.

Ojciec panny młodej II

Sobota, TVN, 21:45, Poranek kojota, komedia

Kojot ma trudne życie. Wszędzie czyhają na niego pułapki, a kiedy już w którąś wpadnie, gotów jest nawet odgryźć sobie łapę, by wydostać się na wolność. W podobnej sytuacji znajduje się Kuba, młody, niespełniony rysownik komiksów, który zakochuje się w znanej piosenkarce Noemi powiązanej ze światem gangsterskim. W ten sposób naraża się jej ojczymowi, który dybie na jego życie.

Niedziela, TVP1, 20:20, Ranczo, odc. 77

Lucy przyłącza się do pikiety, mówiąc, że nie odejdzie, dopóki nie zrozumie celu protestu. Gdy nadchodzi chłodny wieczór, protestujący wspomagają się rozgrzewającym alkoholem. Częstują także Lucy. Następnego dnia kobieta niewiele pamięta, co działo się pod urzędem. Kontroler z kuratorium kończy wizytację. Dyrektorka szkoły jest załamana. Kusy próbuje ratować sytuację, ale wydaje się, że rodzice nie są zainteresowani tematem. Hadziukowa chce pomóc jednemu z dzieci z domu dziecka, ale nie potrafi wybrać. Postanawia wesprzeć wszystkie.

Niedziela, TVP1, 21:20, Wygrane marzenia, komedia romantyczna

Violet, utalentowana muzycznie nastolatka z New Jersey, chcąc zrealizować marzenia o wielkiej karierze, wyrusza na podbój Nowego Jorku. Dziewczyna pisze piosenki i nagrywa własne utwory, ale jej wysiłki nie interesują wydawców z firm płytowych. Próbuje też występować na scenie, niestety, nie może pokonać paraliżującej ją tremy. By przetrwać w wielkim mieście, podejmuje pracę barmanki w "Coyote Ugly" - najgorętszym miejscu Nowego Jorku. Tam właśnie barmanki nie tylko podają drinki, ale w prowokujący sposób zabawiają gości.

Polecane wideo

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 19.05.2012 10:54
zapraszam na p-n-z.blogspot.com
odpowiedz

Polecane dla Ciebie