Filmowy przewodnik weekendowy

Jeśli sobotni i niedzielny wieczór zamierzasz spędzić w domu, sprawdź, co ciekawego możesz obejrzeć w telewizji!
Filmowy przewodnik weekendowy
12.05.2012

Sobota, TVP1, 20:20, Komisarz Alex, odc. 11

W łódzkim parku znaleziono ciało młodej kobiety. Policja wkrótce aresztuje bezdomnego, który był widziany na miejscu zbrodni. Bromski nie jest przekonany, czy schwytano właściwą osobę. Razem z Aleksem trafiają na trop znanego lekarza, powiązanego ze sprawą zmarłej kobiety. Im więcej dowiadują się o zamordowanej, tym dziwniejsze wydaje się morderstwo.

Sobota, TVP2, 23:25, Grindhouse - Planet Terror, horror

Texas, USA. W bazie wojskowej w wyniku wypadku do powietrza dostaje się gaz zmieniający ludzi w krwiożercze mutanty. Zielona chmura zakrywa niewielkie miasteczko. Pracujący w tutejszym szpitalu państwo Block obserwują napływ pacjentów z dziwnymi objawami. Wkrótce gaz rozprzestrzenia się na całą okolicę, zmieniając większość mieszkańców w potwory. Niewielka grupka ludzi, która wykazuje odporność na trującą substancję, próbuje wydostać się z oblężenia. Drużyna składa się między innymi ze striptizerki Cherry, mechanika Wraya i szeryfa.

Sobota, TVN, 23:55, Żołnierz przyszłości, film SF

Todd jest żołnierzem, który został stworzony w drodze eksperymentów genetycznych. Całe życie wypełniała mu walka. Gdy wyprodukowano najnowszy model wojownika, tacy jak on przestali być potrzebni. Ich miejsce zajął Caine 607. Todd został zesłany na odległą planetę, gdzie składowano wszelkie odpady cywilizacyjne. Mieszkający tu ludzie zatroszczyli się o niego. Wkrótce planeta została zaatakowana. Todd postanowił bronić swego nowego świata.

Oświadczyny po irlandzku

Niedziela, TVP1, 20:20, Ranczo, odc. 76

Przed urzędem gminy trwa pikieta organizowana przez mężczyzn z Wilkowyj. Lucy ma nadzieję, że protestującym wkrótce znudzi się koczowanie na chodniku. Wikary podejmuje bezskuteczne próby mediacji. Niespodziewanie pojawia się kontrmanifestacja. Konflikt nabiera na sile, a żądania są coraz bardziej absurdalne. Więcławska zatrudnia atrakcyjną sprzedawczynię. Radykalnie zmienia to miejscowe zwyczaje - mężczyźni tłumnie robią zakupy w tutejszym sklepie. Kuratorium oświaty wysyła kontrolera do Wilkowyj. Posada dyrektorki szkoły jest zagrożona.

Niedziela, TVP1, 21:20, Oświadczyny po irlandzku, komedia romantyczna

Amerykanka irlandzkiego pochodzenia, Anna Brady, wybiera się do Dublina, by oświadczyć się chłopakowi, Jerry'emu. Dziewczyna chce zrobić to 29 lutego, ponieważ irlandzka tradycja głosi, iż tego dnia mężczyzna musi przyjąć propozycję małżeństwa. Z powodu burzy samolot, którym Anna leci do Dublina, zostaje skierowany do Cardiff. Zdeterminowana dziewczyna nie rezygnuje z planu, a poznany barman Declan O'Callaghan zobowiązuje się pomóc jej w dotarciu do celu. Podczas podróży po Zielonej Wyspie rodzi się między nimi wzajemna fascynacja.

Niedziela, TVP2, 21:10, Surogaci, thriller

Świat zmienił się nie do poznania. Ludzie utrzymują ze sobą kontakt jedynie za pośrednictwem robotów zwanych surogatami. Zostały one stworzone jako doskonalsze wersje ludzi. W tym świecie nie ma miejsca na przemoc. Twórcy robotów długo pracowali, by ją wyeliminować. Niespodziewanie, w tajemniczych okolicznościach ginie dwóch surogatów. Wkrótce zamordowani zostają także ludzie, których zastępowali. W tej sytuacji agent FBI, Tom Greer, zmuszony jest zająć się rozwiązaniem zagadki morderstw. Od niego zależy przyszłość nowego świata.

Niedziela, TVN, 21:00, Prawo Agaty, odc. 12

Agata i Dębski wyjeżdżają do małego miasteczka, by reprezentować pracownicę miejscowej fabryki w sprawie o molestowanie seksualne. Muszą stawić czoła nie tylko adwokatom pozwanego dyrektora fabryki, ale i wrogiemu dla przyjezdnych klimatowi prowincjonalnej społeczności. Gdy docierają na miejsce, okazuje się, że muszą dzielić pokój hotelowy. Dorota z ulgą przyjmuje decyzję Wojtka, by sprzedać pub i poszukać pracy w banku. Pewne wydarzenia uświadamiają jej, że mąż jest nieszczęśliwy.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

TEST: Na ile % znajdziesz tego lata miłość swojego życia?

Wystarczy, że odpowiesz na kilka prostych pytań i wszystko stanie się jasne!

KOTURNY na lato 2012 - multikolorowe, ultra wysokie, superkobiece! 20 PROPOZYCJI ♥

Zyskujesz 10 cm wzrostu, nie tracisz komfortu!

Komentarze (6)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 14:30
zapraszam na p-n-z.blogspot.com
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 10:08
Zgadzam sie ;) taki klimatowy i świetne widoki ;p
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.05.2012 09:32
oświadczyny po irlandzku cudowny film ;)
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo