Na co warto wybrać się dziś do kina?

Nie masz pomysłu na wieczór? Wyciągnij znajomych na seans filmowy!
Na co warto wybrać się dziś do kina?
06.05.2012

American Pie: Zjazd Absolwentów, reż. Jon Hurwitz, Hayden Schlossberg, komedia

Latem 1999 roku czterech przyjaciół z małego miasteczka w Michigan rozpoczęło misję, której celem była utrata dziewictwa. W kolejnych latach, Jim  i Michelle pobrali się, a Kevin i Vicky zerwali ze sobą. Teraz, ci długoletni przyjaciele wrócili do domu jako dorośli, aby powspominać czasy, kiedy byli nastolatkami, w których buzowały hormony. W komedii "American Pie: Zjazd absolwentów", wszyscy bohaterowie serii "American Pie", których poznaliśmy ponad 10 lat temu, spotykają się na szkolnym zjeździe. Podczas przedłużonego weekendu, odkrywają, że mimo upływu czasu i odległości, jaka ich dzieli, łącząca ich przyjaźń przetrwała.

Dom w głębi lasu, reż. Drew Goddard, horror

Grupa przyjaciół wybiera się na imprezowy weekend do domku w lesie. Kiedy odczytują niepokojący fragment odnalezionego tam pamiętnika, rozpoczyna się gra, w której ich życie staje się przedmiotem szokujących zakładów. Tak zaskakującej i błyskotliwej rozgrywki nie spodziewał się żaden widz. Jak mówi bohaterom spotkany po drodze tubylec: "Mogę pomóc wam tam dotrzeć, ale wydostać się będziecie musieli na własną rękę". Nie będzie to łatwe, bo ich los leży w rękach kogoś, kto właśnie bardzo dobrze się bawi...

Gniew Tytanów 3D, reż. Jonathan Liebesman, przygodowy, fantasy

Dziesięć lat po bohaterskiej walce z potworem Krakenem Perseusz - syn Zeusa i półbóg - stara się żyć spokojnie na wsi jako rybak i jedyny rodzic 10-letniego syna Heliusza. Tymczasem pomiędzy bogami i tytanami toczy się szaleńcza walka o władzę. Niebezpiecznie osłabieni brakiem czci ze strony ludzi, bogowie tracą kontrolę nad uwięzionymi tytanami i ich okrutnym przywódcą Kronosem - ojcem odwiecznie dzierżących władzę braci: Zeusa, Hadesa i Posejdona.

American Pie: Zjazd Absolwentów

Igrzyska śmierci, reż. Gary Ross, thriller

Katniss pochodzi z Dwunastego Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się by zająć jej miejsce. Musi opuścić nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który zdaje się być kimś więcej niż przyjacielem. Aby ich jeszcze zobaczyć, musi zwyciężyć w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Przeżyć może tylko jeden uczestnik.

Lęk wysokości, reż. Bartosz Konopka, dramat obyczajowy

Film jest opowieścią o młodym reporterze telewizyjnym, Tomku, który prowadzi bardzo poukładane życie. Pewnego dnia dowiaduje się, że jego ojciec trafił do szpitala psychiatrycznego, a on jest jedyną osobą, która może mu pomóc. Tomek wykorzystuje to jako okazję do sprzedania mieszkania ojca bez jego wiedzy. Wraz z kolejnymi wizytami u ojca, pogrąża się w świat szaleństwa i dowiaduje się prawdy o sobie.

Nietykalni, reż. Olivier Nakache, Eric Toledano, komedia

Ta historia zdarzyła się naprawdę. Sparaliżowany na skutek wypadku milioner zatrudnia do pomocy i opieki młodego chłopaka z przedmieścia, który właśnie wyszedł z więzienia. Zderzenie dwóch skrajnie różnych światów daje początek szeregowi niewiarygodnych przygód i przyjaźni, która czyni ich... nietykalnymi.

American Pie: Zjazd Absolwentów

Połów szczęścia w Jemenie, reż. Lasse Hallstrom, komedia

Co mogło połączyć dwójkę tak różnych ludzi? Zamknięty w sobie Fred (Ewan McGregor) pracuje dla rządowego Departamentu ds. Rybołówstwa i nie może odnaleźć życiowej drogi, tkwiąc w nieudanym małżeństwie. Piękna i odnosząca sukcesy Harriet (Emily Blunt) jest energiczną managerką w wielkiej korporacji. Poznają się za sprawą szalonego marzenia pewnego jemeńskiego szejka, który chce sprowadzić ławicę łososi na… pustynię. W sfinansowanie projektu zaangażowany jest brytyjski rząd - władze Wielkiej Brytanii za wszelką cenę szukają atrakcyjnej historii dla mediów. Dzięki niesamowitemu pomysłowi jemeńskiego szejka, Fred i Harriet przypomną sobie, co oznacza dawno przez nich zapomniane słowo "szczęście".

Street Dance 2 3D, reż. Max Giwa, Dania Pasquini, muzyczny, romans

Niezwykle ambitny i utalentowany Ash po niezbyt udanym występie tanecznym zostaje wyśmiany przez amerykańską grupę Invincible. Chłopak jednak nie poddaje się tak łatwo i wspólnie z nowopoznanym Eddim wyruszają w podróż po Europie w poszukiwaniu najlepszych tancerzy. Ich celem jest stworzenie grupy, która pozwoli im pokonać rywali. Głos serca i rytm ulicy prowadzi ich od gorącej Ibizy, przez Amsterdam, Paryż, Londyn, aż po Rzym. Brakującym ogniwem nowej grupy okazuje się być zdolna i niezwykle seksowna Eva. Jej gorący latynoski temperament i taneczne umiejętności dadzą Ashowi siłę, aby stanąć do ponownego pojedynku z dawnym przeciwnikiem.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Książki idealne na majówkowy piknik

Jeśli w tym roku zaplanowałaś spędzenie majowego weekendu na łonie natury, pamiętaj, że nic tak nie relaksuje, jak dobra lektura!

Jak Polacy czytają książki? (Przeglądanie stron, oglądanie obrazków, co jeszcze?)

W ubiegłym roku większości z nas trudno było przebrnąć chociażby przez jedną pozycję.

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2012 22:38
dom w głębi lasu - tragedia jednym słowem.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2012 19:36
Nietykalni , film który pobił Harrego Pottera i te inne, Zajebisty film
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2012 18:52
Seksualni, niebezpieczni teraz leci :) świetny film ;)) gorąco polecam ! :DD wartooo ! ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2012 18:43
Za filmem/filmami "American Pie" nie przepadam... Owszem, są w nich śmieszne sceny, ale na ogół taki humor mnie nie bawi. Nie chcę, żeby to zabrzmiało nonszalancko, ale film wg mnie trochę prostacki, stworzony dla niewyżytych chłopców z gimnazjum, których bawi wszystko, co wiąże się z seksem. Niektóre sceny wprawiały mnie w zażenowanie.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.05.2012 16:55
A ja byłam na Królewnie Śnieżce z młodszym bratem, i powiem tyle- świetne. Nie spodziewałam się, że z bajki można zrobić coś tak naprawdę świetnego. Polecam :D
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo