Filmowy przewodnik weekendowy

Sprawdź, które filmy i seriale warto obejrzeć w sobotę i niedzielę. Na pewno nie możesz przegapić Prawa Agaty!
Filmowy przewodnik weekendowy
05.05.2012

Sobota, TVP1, 20:20, Komisarz Alex, odc. 10, serial kryminalny

Barbara Odorowska znika w tajemniczych okolicznościach ze swojego mieszkania. Jej przyjaciółka jest pewna, że spotkało ją nieszczęście. Policja zastaje mieszkanie w nieładzie. Długo nie można odnaleźć ciała. Wkrótce znikają kolejne kobiety. Trop prowadzi do delikatesów "U Kopieckiej". Bromski ma przeczucie, że była właścicielka sklepu wie znacznie więcej, niż mówi.

Sobota, TVP1, 21:20, Taxi 3, komedia sensacyjna

Daniel i Emilian znowu powracają na nasze ekrany. Tym razem w stylu lepszym niż to było w części 2. Znowu mamy do czynienia z Azjatami tylko że tym razem bandyci przebrani są za mikołajów. Niemożność złapania od 8 miesięcy owych bandytów powoduje że Emilian cierpi na bezsenność i w ogóle nie zauważa zmian zachodzących w jego najbliższym otoczeniu. Daniel natomiast przeżywa kryzys swego związku, dziewczyna chce się od niego wyprowadzić ponieważ w garażu więcej nie będzie mieszkać. Zbliżają się święta a gang mikołajów jest nadal nieuchwytny...

Sobota, TVP2, 22:15, Samotność w sieci, melodramat

Ewa pracuje w jednej ze stacji telewizyjnych i jest żoną przystojnego architekta Marka. Nie mają dzieci. Ewa pragnie zajść w ciążę, ale kolejna próba kończy się poronieniem. Małżonkowie oddalają się od siebie. Podczas podróży służbowej Ewa mija na dworcu w Berlinie Jakuba, polskiego genetyka pracującego w Niemczech. Obojgu spodobał się ten sam obraz na aukcji internetowej. Ewa postanawia porozmawiać w Internecie z nieznajomym o pseudonimie "eljot". Po długiej korespondencji decydują się na spotkanie w Paryżu.

Sobota, TVN, 21:45, Idealny facet dla mojej dziewczyny, komedia

Czołowa polska feministka, Klaudia Rojek, jest szefową Akademii Feministycznej "Wolna Polka". Szkoła ma problemy finansowe. Aby je rozwiązać, Klaudia planuje produkcję feministycznego filmu porno. W roli głównej planuje obsadzić instruktorkę sztuk walki, Lunę. Ekranowym partnerem dziewczyny zostaje kompozytor Kostek. Mężczyzna zakochuje się w Lunie od pierwszego wejrzenia. Jednak Lunę i Kostka dzieli bardzo wiele, a Klara nie zamierza zaakceptować ich związku.

Prawo Agaty

Sobota, Polsat, 20:05, Operacja Dunaj, komedia

Rok 1968. Idealista Jasiu Jamroży pełni służbę wojskową w przygranicznej jednostce pancernej, w której służy także jego wuj, sierżant Edward Kotowicz. Symbolem pancerniaków jest "Biedroneczka" - czołg T-34, który brał udział w walkach podczas II wojny światowej. Gdy w ramach operacji "Dunaj" kompania otrzymuje rozkaz wymarszu do Czechosłowacji, "Biedroneczka" ma wziąć udział w interwencji. Dowódcą czołgu zostaje Edward Kotowicz. Jego podkomendni to: Romek Kwaśny, Florian Sapieżyński i Jasiu. Kotowicz i jego załoga odłączają się od głównych sił.

Niedziela, TVP1, 20:20, Ranczo, odc. 75, serial obyczajowy

Wikary przeżywa kryzys przydatności kapłańskiej. Nie potrafi rozmawiać z ludźmi, a oni go nie rozumieją. W końcu pojawia się ktoś, z kim może swobodnie podyskutować. Bezrobotne kobiety szukają sposobu na zarobienie pieniędzy. Ich mężowie są oburzeni - nie dość, że żony spędzają mniej czasu w domu, to jeszcze im przekazują część obowiązków. Mężczyźni wszczynają bunt. Uczniowie szkoły podejmują różne akcje w celu zdobycia środków na zagraniczną wycieczkę. Czerepach przechwytuje ideę, a następnie senator wygłasza ją w telewizji.

Niedziela, TVP1, 21:15, Ostatnia szansa Harveya, melodramat

Życie Harveya Shine'a nie układa się szczęśliwie. Praca autora muzyki do reklam nie daje mu satysfakcji. Tym, czego pragnie, jest komponowanie i wykonywanie utworów jazzowych. Tymczasem szef, niezadowolony z jego osiągnięć, daje mu ostatnią szansę. Była żona Harveya wyszła ponownie za mąż i wraz z córką mieszka w Anglii. Nowojorczyk wybiera się do Londynu na ślub jedynaczki. Spotyka się tam jednak z chłodnym przyjęciem. Przybity, opuszcza wesele, by wrócić do Ameryki i uratować stanowisko. W barze na lotnisku poznaje Kate.

Prawo Agaty

Niedziela, TVP2, 21:10, Kolekcjoner kości, thriller

Sparaliżowany policjant, zmęczony kalectwem, prosi znajomego lekarza, by pomógł mu popełnić samobójstwo. Jego stosunek do życia zmienia się jednak diametralnie, gdy dowiaduje się o serii porwań i okrutnych morderstw. Postanawia zająć się sprawą. Pomaga mu w tym młoda policjantka, która odwiedza miejsca zbrodni i szuka wskazówek, mogących doprowadzić ich do zabójcy.

Niedziela, TVN, 21:00, Prawo Agaty, odc. 11, serial obyczajowy

Agata reprezentuje Martę Żarską, żonę znanego i doświadczonego adwokata Roberta. Żarski utrudnia rozwód, korzystając z rozmaitych sztuczek prawnych. Walka jest zacięta. Zdesperowanej Marcie zależy tylko na uwolnieniu się od zaborczego męża. Wojtek pokazuje Dorocie bar, który kupili wraz z kolegą ze studiów. Transakcji dokonał po tym, gdy stracił pracę w banku. Dorota jest wściekła, że Wojtek trzymał to w tajemnicy. Agata umawia się z Maćkiem na kawę. Ku jej zdumieniu przyjacielskie spotkanie okazuje się być romantyczną kolacją przy świecach.

Niedziela, TVN, 22:00, Romeo musi umrzeć, film sensacyjny

Dwie rodziny mafijne rywalizują o władzę w portowej dzielnicy w Oakland. Azjaci i Afroamerykanie zwalczają się w nieustającej, bezpardonowej walce. Aż wreszcie Po, młodszy syn azjatyckiego bossa, zostaje zamordowany. Na wieść o śmierci jego starszy brat Han ucieka z więzienia w Hongkongu, by dokonać krwawej zemsty. Wraca do USA, gdzie rozpoczyna poszukiwania zabójcy z gangu kierowanego przez Afroamerykanina Isaaka. W Oakland Han zakochuje się w Trish, córce Isaaka.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

9-letnia córeczka zmotywowała ją do zmiany stylu: Zaprojektowała mamę idealną i dała wskazówki!

Mama Eleonory zmieniła się nie do poznania!

JUST DO IT, I`m Lovin` it, No to FRUGO, czyli najpopularniejsze hasła reklamowe świata

Te slogany przeszły go historii polskiej i światowej reklamy.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 05.05.2012 10:59
gdzie można kupić tę czerwoną sukienkę, którą ma Kożuchowska na zdjęciu?
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo