Jak Polacy czytają książki? (Przeglądanie stron, oglądanie obrazków, co jeszcze?)

W ubiegłym roku większości z nas trudno było przebrnąć chociażby przez jedną pozycję.
Jak Polacy czytają książki? (Przeglądanie stron, oglądanie obrazków, co jeszcze?)
26.04.2012

Wystarczy przejść się po pierwszej lepszej księgarni, aby zobaczyć na własne oczy, że chętnych do kupienia i przeczytania książek nie brakuje. Przy półkach można spotkać wiele osób, które starannie wybierają sobie pozycję do przeczytania, przeglądają strony, czytają streszczenie znajdujące się na tylnej okładce. Niestety, to tylko pozory...

Prawda jest taka, że w ciągu ostatnich lat Polacy stali się społeczeństwem nieczytającym. Według badań przeprowadzonych przez Bibliotekę Narodową, aż 56 procent naszych rodaków nie przeczytało w ubiegłym roku ani jednej książki!

Co najgorsze, czytanie odstawili na półkę również ludzie posiadający wyższe wykształcenie. Co piąta osoba z tytułem magistra lub inżyniera przyznała, że przez ostatnie dwanaście miesięcy nie przebrnęła przez żadną pozycję – donosi Sfora.pl.

Skąd ten drastyczny spadek czytelnictwa w Polsce? Socjolodzy uważają, że to wszystko przez szalone tempo życia, które nie pozwala nam skupiać się dłużej na robieniu jednej, monotonnej czynności.

Alicja Piechowicz

Zobacz także:

Książki, które powinnaś przeczytać zanim wyjdziesz za mąż! (UCZĄ, JAK OBCHODZIĆ SIĘ Z FACETEM...)

Oto 10 pozycji obowiązkowych dla każdej przyszłej żony.

Filmowe SCENY MIŁOSNE: Pikantne, namiętne, gorące (Czysty seks na ekranie!)

Jeśli masz ochotę na dreszczyk emocji, biegnij do wypożyczalni video!

Komentarze (44)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2012 14:21
Moj umysł nie jest w stanie ogarnąć osób ktore nie lubią czytac książek. Ale to moje skromne zdanie. Tak na marginesie polecam ksiązki carlosa ruiza zafona. magia.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 29.04.2012 13:20
Jaka to głupota ja sama mam 14 lat i w tym jednym miesiącu przeczytałam ok.4000-5000 stron książek , w tym najcieńsza miała ok.300 stron ! Chociaż z drugiej strony rozumiem ten artykuł , gdyż moi rodzice nie czytają książek .
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.04.2012 00:12
Najlepsza ksiazka? "Idiota" Dostojewskiego! Nie ma lepszej.
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2012 23:11
no nie wiem, ja zajmuje się całym domem (pranie,sprzatanie, gotowanie, zakupy itd), dzieckiem 3letnim i mężem, studiuję, chodzę do kina, do pubu, na place zabaw, wycieczki w góry. POZA WYMAGANIAMI SZKOLY--------------------i ekspresowego tempa życia, W TYM ROKU PRZECZYTAŁAM 3 KSIĄŻKI PO OK 500-600stron, tylko dla własnej przyjemności, bez obowiązku-------------------------------nie wliczam czasopism które też się przewijają i ksiazek kucharskich ;P
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 26.04.2012 21:38
Bajdełej - poczytajcie sobie trylogię Igrzysk Śmierci, naprawdę jestem w szoku, że dopiero dzięki nagłośnieniu przez media filmu, dotarła mnie informacja o istnieniu tej serii, bo jest naprawdę fenomenalna i jestem wkurzona, że wcześniej nie wpadła w moje ręce :) Teraz spokojnie leży sobie na półce.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo