Kultowe polskie komedie, które musisz zaliczyć! LISTA FILMÓW DO ODHACZENIA

Najlepszą zabawę zapewniają sprawdzone produkcje. Widziałaś je wszystkie?
Kultowe polskie komedie, które musisz zaliczyć! LISTA FILMÓW DO ODHACZENIA
01.04.2012

Kogel-mogel, reż. Roman Załuski

Po emocjach związanych z egzaminami wstępnymi na wydział pedagogiki, Katarzyna Solska wraca do rodzinnej wsi. I tu czeka ją niespodzianka - rodzina bez jej wiedzy rozpoczęła przygotowania do zaręczyn z bogatym sąsiadem Kolasą. Dziewczyna wpada w rozpacz, próbuje się sprzeciwić decyzji rodziców, ale zostaje zamknięta w swoim pokoju. W dniu wizyty narzeczonego ucieka przez okno i z poczty dzwoni na uczelnię. Otrzymuje mylną informację i jest przekonana, że nie została przyjęta na studia. Zrezygnowana wraca do domu i zgadza się na ślub. Tymczasem w przeddzień wesela listonosz przynosi zawiadomienie o przyjęciu na uniwersytet.

Pieniądze to nie wszystko, reż. Juliusz Machulski

Bohaterem filmu jest 50-letni biznesmen Tomasz Adamczyk, który chce zrezygnować z prowadzenia interesów w branży winiarskiej i poświęcić się swojej pasji życiowej - filozofii. Pomysł ten nie przypada do gustu jego wspólnikowi. Do tego wszystkiego Tomasz ulega wypadkowi i zostaje wzięty jako zakładnik przez miłośników produkowanego przez siebie wina.

Miś, reż. Stanisław Bareja

Komedia złożona z groteskowych epizodów ukazujących rozpad PRL-owskiego systemu. Liczne sceny z barów mlecznych, urzędów i sklepów ujawniają absurd codziennej egzystencji Polaków. Wokół historii Ochódzkiego narasta wiele ważnych, małych opowieści charakteryzujących rzeczywistość początku lat osiemdziesiątych.

Kogel mogel

Dzień świra, reż. Marek Koterski

Film opowiada o Adasiu Miauczyńskim, neurotyku-inteligencie, człowieku przegranym, który pracuje jako nauczyciel języka polskiego w szkole. Główny bohater, wyraźnie chory na nerwicę natręctw oraz skoncentrowany na własnych przeżyciach i rozterkach, popada w coraz większe konflikty z otaczającymi go ludźmi i samym sobą, co prowadzi go na skraj wyczerpania psychicznego. Film rozpowszechniany był jako komedia obyczajowa, jednak należałoby go raczej zaklasyfikować jako groteskę psychologiczną. Na tle przeżyć głównego bohatera ukazano panoramę współczesnej Polski i polskiego społeczeństwa.

E=mc2, reż. Olaf Lubaszenko

Jest to współczesna komedia, opowiadająca historię gangstera - Ramzesa, który chce zostać doktorem filozofii. Napisanie rozprawy naukowej zleca pracownikowi akademickiemu Maxowi, który tworzeniem prac dorabia sobie do skromnej pensji naukowca. Pozornie prosta sprawa komplikuje się jednak, gdy Max zakochuje się w Stelli - dziewczynie Ramzesa. Zazdrosny Ramzes nie zniesie takiej zniewagi, a Stella, jak przystało na prawdziwą femme fatale, doprowadza do tego, że Max i Ramzes stają naprzeciwko siebie do prawdziwej męskiej walki.

Seksmisja, reż. Juliusz Machulski

9 sierpnia 1991 roku telewizja transmituje epokowy eksperyment: dwóch śmiałków - Maks (J. Stuhr) i Albert (O. Łukaszewicz), zostaje poddanych hibernacji. Podczas ich snu wybucha wojna nuklearna. Uczestnicy eksperymentu budzą się w 2044 roku. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat geny męskie zostały całkowicie zniszczone promieniowaniem, a oni są prawdopodobnie jedynymi osobnikami płci męskiej, którzy przetrwali kataklizm.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Romantyczne powieści o miłości

Dla wszystkich wielbicielek czytania książek na ławce w parku.

Na co warto wybrać się do kina? WIOSENNY SEZON FILMOWY czas zacząć!

Przegląd repertuaru na najbliższe dni. Same super propozycje!

Kogel mogel

Och, Karol, reż. Roman Załuski

Karol Górski lubuje się w grach i gierkach miłosnych. Mimo że ma atrakcyjną żonę Marię, nie przepuści żadnej okazji, by pójść do łóżka z inną. A to rodzi coraz większe komplikacje. Irena ciosa mu kołki na głowie, by wreszcie się rozwiódł (i ożenił z nią); Paulina spodziewa się jego dziecka; Wanda chce mu załatwić lukratywną pracę w Nigerii. Wkrótce doba okazuje się zbyt krótka, by zadowolić wszystkie panie, a oczekiwania rosną. Cierpliwość i tak zdumiewająco tolerancyjnej żony też się kończy. Wreszcie pewnego dnia kochliwy architekt zastaje wszystkie kobiety... u siebie w domu.

Poranek Kojota, reż. Olaf Lubaszenko

Kuba, młody niespełniony rysownik komiksów, zakochał się w młodej i ślicznej piosenkarce Noemi z wzajemnością. Nie wie jednak, że chłopak Noemi, niejaki Brylant, nie lubi konkurencji. Co gorsza, Brylant jest winny sporą sumę pieniędzy gangsterowi Dzikiemu i małżeństwo z Noemi poważnie podreperowałoby jego budżet…

Chłopaki nie płaczą, reż. Olaf Lubaszenko

Bohaterami filmu są dwaj młodzi przyjaciele: skrzypek Kuba (Maciej Stuhr) i Oskar (Wojciech Klata), którzy przez przypadek zostają wplątani w aferę z gangsterami. Pewnego wieczoru Kuba postanawia pomóc swemu nieśmiałemu i zakompleksionemu przyjacielowi ściągając do domu jego wuja dwie dziewczyny z agencji towarzyskiej. Po szalonej nocy okazuje się, że chłopców nie było stać na takie rozrywki...

Kiler, reż. Juliusz Machulski

Akcja filmu rozpoczyna się w sierpniu 1991 roku. Telewizja transmituje epokowy eksperyment. Maks i Albert, dwaj śmiałkowie, dobrowolnie poddają się hibernacji. Budzą się dopiero w roku 2044. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w czasie ich snu wybuchła na Ziemi wojna. Jednym z jej efektów było całkowite zniszczenie genów męskich, w związku z czym są obecnie prawdopodobnie jedynymi mężczyznami na planecie.

Komentarze (32)

Ocena: 5 / 5
snik (Ocena: 5) 02.10.2016 20:30
Lista spoko - warto sprawdzić też poniższe zestawienie z linka, bo też znajdzie się wiele fajnych produkcji, które nie zostały wymienione tutaj. http://filmyfantastyczne.pl/rankingi/najlepsze-polskie-komedie
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 06.04.2012 14:13
brakuje samych swoich i wyjścia awaryjnego
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.04.2012 22:21
opis filmu Kiler to raczej opis Seksmisji . Jak próbujecie do czegoś zachęcić to nie popełniajcie takich błędów!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.04.2012 19:15
Kogel mogel to tak durny film ze masakra.... tak jak i "och karol". ja tam lubie poranek kojota hehe :P
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 01.04.2012 19:11
Dzień Świra to dramat nie komedia. I dlaczego prawie wszystkie te "kultowe" komedie pochodzą z lat 90.? Gdzie "Sami swoi", "Rzeczpospolita Babska", "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", etc. ? To są kultowe komedie a nie durnowate filmidła z Pazurą, które oglądamy może raz w życiu (jak ja) albo nie oglądamy w ogóle.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo