Romantyczne powieści o miłości

Dla wszystkich wielbicielek czytania książek na ławce w parku.
Romantyczne powieści o miłości
25.03.2012

Theresa Revay Biała wilczyca

Wspaniała powieść dla wielbicielek wielkich romansów. Jest rok 1917. Ksenia, piętnastoletnia Rosjanka, traci rodziców i ucieka z bolszewickiego Piotrogrodu do Paryża. Spotkanie z Maxem, czarującym, niemieckim fotografem odmieni życie obojga na zawsze. Ta wielowątkowa historia miłosna rozgrywa się na tle zdarzeń I połowy XX wieku. Czytelnik znajdzie tu grozę rosyjskiej rewolucji i luksus paryskiego "wielkiego świata", szaloną dekadencję Berlina i narastający koszmar hitleryzmu, piekło wojny i nadzieję na lepszą przyszłość.

Laura Esquivel Przepiórki w płatkach róży

Titę i Pedra łączy gorące uczucie od pierwszego wejrzenia. Niestety, zgodnie z meksykańską tradycją najmłodszej córce nie wolno wyjść za mąż - aż do śmierci swej matki musi sprawować nad nią opiekę. Tita zostaje zmuszona do rezygnacji z miłości i marzeń o własnym życiu. Pedro, chcąc być blisko ukochanej, decyduje się na poślubienie jej starszej siostry. W życiu Tity przez długie lata najważniejsze są dwie namiętności - do Pedra i do sztuki kulinarnej. Obie ściśle się ze sobą łączą. Dziewczyna starannie przygotowuje potrawy, oddając w nich swoje emocje i uczucia. Zmieniając ich smak, pokazuje ukochanemu, jaki jest stan jej duszy.

powieści o miłości

Lisa Jewell Impreza u Ralpha

Ralph i Smith to najlepsi przyjaciele... dopóki nie zakochają się w Jamimie, nowej współlokatorce. Jem wie, że jeden z nich jest jej przeznaczony - tylko który? Karl i Siobhan mieszkają piętro wyżej. Od piętnastu lat żyją szczęśliwie w nieformalnym związku. Pozornie nic nie zakłóca ich domowej idylli... No, może z wyjątkiem Cheri, femme fatale z ostatniego piętra. Cheri nie przebiera w środkach, by osiągnąć cel.

Emily Giffin Coś pożyczonego 

Co myślicie o dziewczynie, która idzie do łóżka z narzeczonym najlepszej przyjaciółki? Czy granica między tym, co dobre i złe, naprawdę jest wyraźna?

Rachel uważa się za racjonalistkę, która w każdej sytuacji postępuje właściwie. W przeciwieństwie do jej przebojowej przyjaciółki Darcy, nie zawsze lojalnej. Jedna noc sprawia, że role się odwracają. Po przyjęciu z okazji swoich trzydziestych urodzin Rachel budzi się u boku narzeczonego Darcy. Początkowo chce jak najszybciej zapomnieć o całej sprawie, ale zakochuje się i brnie w kłopoty. Tymczasem data ślubu Darcy i Deksa jest coraz bliższa...

 

powieści o miłości

John Maxwell Coetzee Hańba

Trudno uwierzyć, że koneser kobiecych wdzięków i wielbiciel poezji romantycznej częściej doświadcza nudy niż miłości. David Lurie, dwukrotnie rozwiedziony pięćdziesięciodwuletni profesor literatury na uniwersytecie w Kapsztadzie, świadomie burzy swój święty spokój.Nawiązuje romans z młodziutką studentką i wkrótce potem, zaskarżony przez nią, traci pracę i szacunek otoczenia. Wizyta u córki Lucy i zmiana trybu życia ujawniają, że nie potrafi znaleźć wspólnego języka z innymi…

Angela Becerra Przedostatnie marzenie 

W małym mieszkaniu w Barcelonie policja dokonuje wstrząsającego odkrycia: na podłodze leży para sędziwych ludzi, ubranych w ślubne stroje, zastygłych w serdecznym uścisku. Dlaczego Joan i Soledad popełnili samobójstwo?

Jak to możliwe, by nikt nie wiedział o ich związku? Ta tajemnica zmieni życie wszystkich, którzy będą próbowali ją rozwikłać. Dzieje niezwykłej pary sięgają roku 1936, gdy nastoletni kelner zakochuje się w młodziutkiej córce biznesmena... Subtelnie napisana, wyjątkowej urody powieść gra na emocjach jak najczulszy fortepian, który skądinąd pełni w niej rolę posłańca miłości.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Na co warto wybrać się do kina? WIOSENNY SEZON FILMOWY czas zacząć!

Przegląd repertuaru na najbliższe dni. Same super propozycje!

Najlepsze SERIALE DLA KOBIET: Każdy odcinek jest świetny, każdy sezon genialny, a aktorki stają się ikonami!

Jeśli nie widziałaś któregoś z nich, koniecznie nadrób zaległości!

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 26.03.2012 21:12
Czytałam "Imprezę u Ralpha" i polecam wszystkim, którzy chcą poczytać coś lekkiego, trochę romantycznego i trochę kulinarnego np. w czasie jazdy do pracy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2012 23:22
Krawcowa z Madrytu. Polecam!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2012 22:10
Nicolas Sparks! uwielbiam jego książki i polecam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2012 19:23
Jak polecacie książki w komentarzach to piszcie autorów, proszę :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.03.2012 19:16
Janusz Leon Wiśniewski , jego ksiązki przebiją powyższe.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo