Filmowy przewodnik weekendowy

W ten weekend warto zaprosić na seans filmowy zarówno przyjaciółkę, jak i ukochanego – każdy znajdzie coś dla siebie!
Filmowy przewodnik weekendowy
24.03.2012

Sobota, TVP1, 20:20, Komisarz Alex, odc. 4, serial kryminalny

Dwaj przestępcy napadają na samochód więzienny. Próbują odbić przewożonego więźnia, Marka Kotysa, ale bezskutecznie. Wkrótce w jednej ze szkół baletowych kilkanaście dziewcząt i ich nauczycielka zostają wzięte jako zakładniczki. Córka prokuratora jest wśród nich. Grożąc bombą, szantażysta żąda uwolnienia z więzienia syna, którego wcześniej próbował uwolnić z konwoju. Komisarz Bromski i Alex muszą być bardzo ostrożni.

Sobota, TVP1, 21:15, Vicky Cristina Barcelona, komedia romantyczna

Dwie przyjaciółki przylatują do Barcelony. Rozsądna Vicky po wakacjach wychodzi za mąż za pracującego w wielkiej korporacji Douga. Pobyt w Barcelonie chce poświęcić na pisanie pracy magisterskiej. Cristina nieustannie poszukuje nowych wrażeń. Pewnego wieczoru podczas wernisażu wpada jej w oko pewien mężczyzna. Gdy ten zaprasza Amerykanki, by poleciały z nim do Oviedo, Vicky odmawia, lecz Cristinie plan wydaje się kuszący. Weekend spędzony wspólnie z Juanem Antoniem da początek znajomości, która wiele zmieni w życiu dziewczyn.

Sobota, TVP1, 23:00, American Psycho, horror

27-letni Patrick Bateman sprawia wrażenie człowieka, który osiągnął w życiu wszystko. Jego strój i styl życia dopracowane są w najdrobniejszym szczególe. Im usilniej jednak stara się on dopasować do świata odnoszących sukcesy finansistów z Wall Street, tym bardziej czuje się w nim zagubiony. I tym mniejszą ma kontrolę na swoimi chorymi skłonnościami, które paradoksalnie dają mu poczucie, że jego życie wreszcie nabiera sensu. Prowadzący śledztwo w sprawie o morderstwo detektyw Donald Kimball podejrzewa, że Patrick jest seryjnym mordercą.

Sobota, TVP2, 22:15, Przyjaźń!, komedia

Niemcy, rok 1989. Upadek muru berlińskiego jest niezwykłą szansą dla mieszkańców NRD, którzy do tej pory nie mogli wyjeżdżać za granicę. Tom i jego przyjaciel, Veit, postanawiają wyjechać do Stanów Zjednoczonych, gdzie od kilkunastu lat mieszka ojciec jednego z nich. Nieznający zachodniego świata młodzi mężczyźni lądują w Nowym Jorku, gdzie czeka ich bolesne zderzenie z rzeczywistością. Nie zważając na przeszkody, postanawiają przedostać się do San Francisco. Okazuje się, że nie wszystko jest takie proste, jak planowali.

Kochaj i tańcz

Sobota, TVN, 21:30, Kochaj i tańcz, komedia romantyczna

Hania to początkująca dziennikarka. Wiedzie spokojne życie i właśnie przygotowuje się do ślubu. Sytuacja zmienia się za sprawą powrotu do kraju znanego tancerza i choreografa - Jana Kettlera. To ojciec Hani, który przed laty porzucił jej matkę. Aby dowiedzieć się czegoś o tacie, dziewczyna zapisuje się na prowadzony przez niego kurs tańca. Tam poznaje Wojtka, marzącego o karierze na Broadwayu. Tych dwoje zakochuje się w sobie. Przed Hanią jednak pozostaje perspektywa zbliżającego się ślubu.

Niedziela, TVP1, 20:20, Ranczo, odc. 69, serial obyczajowy

Magister rezygnuje z pracy w aptece. Kozioł próbuje przekonać pracownika do powrotu. Na domiar złego kolejna apteka pojawia się w Wilkowyjach, co stawia pod znakiem zapytania interes byłego wójta. Pod wpływem Kingi Solejukowa postanawia zdawać maturę. Violetka staje się zazdrosna o Włoszkę. Markuje niedomagania ciążowe, by zatrzymać Staśka przy sobie. Kusy usiłuje wdrożyć kobiety ze spółdzielni socjalnej do samodzielnego działania. Wikary z pasją wykłada Michałowej zawiłości wiary, co nieoczekiwanie wzmaga w niej postawę feministyczną.

Niedziela, TVP1, 21:15, Kobieta na Marsie, mężczyzna na Wenus, komedia

Ariane i Hugo Marciac są małżeństwem od dziesięciu lat. Hugo jest zapracowanym szefem dużej firmy budowlanej i niewiele czasu poświęca rodzinie. Ariane dba o dom, opiekuje się dziećmi i zajmuje się obnośną sprzedażą biżuterii. Marciacowie są kochającą się parą, jednak zaczynają popadać w rutynę. Kiedy pewnego dnia Hugo, zaabsorbowany ważnym projektem, zostawia córkę na ulicy, sfrustrowana Ariane proponuje mężowi nietypowy układ - zamianę ról życiowych. Małżonkowie na rok wymienią się obowiązkami zawodowymi i domowymi.

Kochaj i tańcz

Niedziela, TVP2, 21:10, Aida, odc. 4, serial komediowy

Aida i Paulina odkrywają, że Remik ma filmy oraz pisma pornograficzne. Paula doradza przyjaciółce, by porozmawiała z synem. Aida zwraca się z prośbą o pomoc do Antka, potem do Zibiego i Sebastiana. Każdy z nich przeprowadza z coraz bardziej zdziwionym Remikiem poważną rozmowę. Paula ma problem z jednym z klientów, policjantem Borysem, który jest przekonany, że ona nie traktuje go jak klienta. Aneta prosi Aidę o pieniądze na wykonanie piercingu. Matka zabrania poddania się zabiegowi. Remik załatwia siostrze ozdabianie ciała kolczykami.

Niedziela, TVN, 21:00, Prawo Agaty, odc. 5, serial obyczajowy

Klientką Agaty jest znana warszawska restauratorka Krystyna Sikorska. Jej ciotka, Elżbieta, jest oskarżona o zamordowanie męża, policjanta. Sikorska nie chce być powiązana z tą sprawą. Zatrudnia Agatę, by broniła Elżbietę. Uważa, że ciotka była maltretowana przez męża. Synek Doroty sprawia kłopoty wychowawcze. Wojtek zobowiązuje się zająć chłopcem. Dębski zachęca Agatę, by podjęła się obrony Elżbiety. Niebawem okazuje się, że oskarżycielem w tej sprawie jest Maria Okońska. Maria i Dębski nieoficjalnie się spotykają.

Niedziela, Polsat, 23:00, Dom Glassów: dobra matka, thriller

Po stracie rodziców w tragicznym wypadku nastoletnia Abby Snow i jej młodszy brat, Ethan, znajdują nowy dom u Eve i Raymonda Goode\'ów. Rodzeństwo wprowadza się do stojącego na uboczu domostwa przybranych rodziców. Wkrótce jednak dzieci zdają sobie sprawę, że Goode\'owie mają wobec nich inne zamiary. Marzenia Abby i Ethana o miłości i bezpieczeństwie pryskają jak bańka mydlana. Ich życie zamienia się w koszmar pełen okrucieństwa i nienawiści.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Tego dzwonka na komórkę nie słyszą ludzie powyżej 20 lat! (Można oszukać nauczycieli)

Niezwykła melodia stała się prawdziwym hitem wśród nastolatków. Trzeba przyznać, że ten kto na to wpadł, jest genialny!

Najbiedniejsze regiony UE: Polska też w niechlubnym rankingu (zobacz, czy trafiło TWOJE województwo)

Gorzej niż nam powodzi się tylko mieszkańcom Bułgarii, Rumunii i Węgier.

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2012 20:06
A ja TVP1 oglądam przez cały weekend ;P Sama się sobie dziwie, mają najlepsze filmy i seriale po 20:00- zawsze ten kanał kojarzył mi się z plebanią i wieczorynką a tu takie miłe zaskoczenie ;D
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 24.03.2012 14:31
Komisarz Alex a później Kochaj i Tańcz :)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo