Premiery książkowe na wiosnę

Już teraz możesz je kupić w polskich księgarniach!
Premiery książkowe na wiosnę
04.03.2012

Queen: Nieznana historia, Peter Hince, biografia

Nietypowa biografia Freddy’ego Mercury’ego. Nietypowa, ponieważ nie jest to chronologiczny zapis zdarzeń czy wnikliwa biografia, ale osobista historia napisana w oparciu o doświadczenia ze współpracy z zespołem. Autor pracował z Queen przez kilkanaście lat. Dodatkiem do publikacji są unikatowe zdjęcia, które stały się elementem wystawy poświęconej zespołowi: „Queen: The Unseen Archive”.

Q. Ponadczasowa historia miłosna, Evan Mandery, romans

Czy wiedząc, co przygotowała dla mężczyzny przyszłość, zgodziłby się on na cierpienie, aby uchronić przed nim swoją ukochaną? Właśnie wokół tego pytania Evan Mandery buduje swoją opowieść oraz stawia na głowie konwencję historii miłosnej. Robi to jednak w niezwykle przemyślany sposób, pełen humoru i emocji. Jego błyskotliwa, romantyczna i zabawna, a jednocześnie bardzo inteligentna opowieść prowadzi do całkowicie nieoczekiwanego zakończenia.

Schudnąć bez diety. Mity na temat nadwagi, Elżbieta Zubrzycka

Schudnąć bez diety. Mity na temat nadwagi, Elżbieta Zubrzycka, poradnik dietetyczny

Autorka na podstawie wieloletnich doświadczeń terapeutycznych proponuje osobom otyłym różne techniki wprowadzania zmian, a zwłaszcza zmiany myślenia o sobie samym, co w przypadku ludzi z nadwagą oznacza przesunięcie z pozycji skrajnie negatywnych i samokrytycznych na akceptujące. Zamiast męczących i często upokarzających diet sugeruje oddziaływania psychoterapeutyczne (wykorzystujące m.in. autosugestię i relaks), które zmienią system wartości osób otyłych, stawiając na pierwszym miejscu akceptujący stosunek do siebie.

Kiedy zaczniemy z większą miłością odnosić się do samych siebie, okaże się, że również inne zmiany – w wyglądzie zewnętrznym, ciele – staną się łatwe do wprowadzenia.

Siła trucizny Maria V. Snyder, powieść fantasy

Yelena już od roku czeka w zimnym lochu na wyrok. Fakt, że zabiła w samoobronie, nie ma dla władz żadnego znaczenia. Prawo Iksji jest bowiem surowe – śmierć za śmierć. Kiedy w końcu nadchodzi moment egzekucji, niespodziewanie wyrok śmierci zostaje odroczony…

Yelena dostaje propozycję nie do odrzucenia: nie zostanie stracona, jeśli będzie w pałacu testować posiłki samego komendanta, by uchronić go przed otruciem. Szybko jednak okazuje się, że znalazła się w więzieniu bez krat… Sytuacja jeszcze się pogarsza, gdy ku swojemu przerażeniu Yelena odkrywa, że jest obdarzona potężną magiczną mocą. Tak potężną, że gdyby wymknęła się spod kontroli, naruszyłaby naturalny porządek świata. Yelena musi nad nią zapanować, bo w przeciwnym razie zginie. Ale jeśli jej się to uda, zdobędzie władzę, jakiej nie miał dotąd żaden mag.

Zobacz także:

Kultowe seriale lat 90-tych

Losy ich bohaterów śledziły miliony widzów z całego świata! Nie mogliśmy odejść od telewizorów!

Książki na dobranoc

Idealne do poczytania przed snem. A w naszym zestawieniu znajdzie się propozycja dla każdego!

 

Kuchnia duchów, Jael McHenry

Kuchnia duchów, Jael McHenry, powieść

Po nagłej śmierci rodziców nieśmiała i skryta Ginny, młoda kobieta dotknięta zespołem Aspergera, szuka ukojenia w kuchni, z dala od dominującej siostry Amandy i wścibskich krewnych. Metodyczne czynności związane z przygotowywaniem posiłków łagodzą jej smutek i niepokój, a bogaty aromat toskańskiej zupy ribollity, przygotowanej zgodnie z ręcznie spisanym przepisem włoskiej babci, koi zmysły. Przyciąga też nieoczekiwanego gościa… Duch babci przynosi Ginny tajemnicze ostrzeżenie i znika niczym para znad stygnącego talerza. Wkrótce po tym wydarzeniu Ginny odkrywa, że ma niezwykłą moc przywoływania duchów osób, których ulubione danie przyrządza. Wie, że nie może o tym opowiedzieć swej stojącej twardo na ziemi siostrze, ale wierzy, że ten dar może być okazją do nawiązania upragnionej przyjaźni i rozpoczęcia całkiem nowego życia. Spróbuje też za jego pomocą wyjaśnić głęboko skrywany sekret i ocalić przed sprzedażą swój dom rodzinny.

Refleksyjna i smakowita powieść o samopoznaniu i wewnętrznej kruchości z oryginalną bohaterką, która łącząc teraźniejszość z przeszłością, prozę życia z poezją smaków, odkrywa w sobie cudowną moc i siłę do samodzielnego, pełnego życia.

Hipnoza w psychoterapii Josie Hadley, Carol Staudacher, literatura psychologiczna

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak obniżyć stres, podnieść samoocenę i rozwinąć kreatywność, poprawić pamięć i umiejętność uczenia się, uwolnić się od nałogów, stresu, lęków i fobii, sięgnij po hipnozę - powszechnie stosowaną w psychoterapii metodę. Lata doświadczeń terapeutów jednoznacznie wskazują, że jest ona bezpieczna i można ją stosować również na samym sobie.

Z książki można korzystać jak z podręcznika autohipnozy, przydatnego przede wszystkim dla tych Czytelników, którzy chcą sami poradzić sobie z nękającymi ich problemami. W kolejnych rozdziałach odbiorca znajdzie konkretne sugestie hipnotyczne, a także omówienie problemów i propozycje zamienienia niechcianych zachowań na pożądane. Dzięki temu zyska konkretne narzędzia, dzięki którym  nabierze sił, by żyć w pełni swoich możliwości.

Komentarze (9)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 06.03.2012 14:43
Saga o ludziach lodu jest dobra:) a tu to bym moze o Freddym poczytala a reszta lipna
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2012 22:21
to ja już wolę wrócić do klasyki, "Lalkę" Prusa sobie poczytam :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.03.2012 13:25
super jest ksiazka pt cytryna :) moja ulubiona, bo o milosci i mozna sie przy niej posmiac
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2012 14:18
zostanę jednak przy "Potopie" na polski. Ale dzięki za dobre propozycje;)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.03.2012 11:37
"Kuchnia duchów" - ciekawy opis, może kiedyś przeczytam ;) no i Queen ;)
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo