Książki na dobranoc

Idealne do poczytania przed snem. A w naszym zestawieniu znajdzie się propozycja dla każdego!
Książki na dobranoc
19.02.2012

Jodi Picoult W imię miłości

Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Z doświadczenia wie, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans. Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn Nathaniel padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika; wszystko, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze.

Candance Bushnell Dzienniki Carrie

Carrie Bradshaw, najsłynniejsza dziewczyna w Nowym Jorku. Jej styl i słabość do najdziwniejszych butów vintage zawsze wzbudzały kontrowersje. Jej poczucie humoru i cięty dowcip wyróżniały ją z tłumu.Zanim została słynną autorką felietonów, pisała dzienniki. Bo od zawsze miała błyskotliwe przemyślenia na temat kobiet, mężczyzn i związków. Z naciskiem na związki, ponieważ w ostatniej klasie liceum Carrie poznała pierwszą miłość swojego życia, Sebastiana Kydda. I cały jej świat wywrócił się do góry nogami. Niewierny chłopak, problemy z przyjaciółmi, szalona siostra i pierwsze wywrotowe teksty - stąd wzięła się Carrie, którą wszyscy znamy.

piesek

Matthew Pearl Klub Dantego

Boston, intelektualna stolica Stanów Zjednoczonych, 1865 rok. Seria brutalnych morderstw wstrząsa miastem. Tylko grono amerykańskich znawców Dantego może rozwiązać mroczną zagadkę. Mimo śmiertelnego zagrożenia, pracujący nad tłumaczeniem „Boskiej Komedii” uczeni prowadzą śledztwo na własną rękę. Czy mordercą okaże się jeden z nich? Komu mogło zależeć na tym, by w Nowej Anglii nigdy nie ukazał się przekład Dantego.

Danuta Wałęsa Marzenia i tajemnice

Bardzo osobista, szczera opowieść o życiu, miłości, rodzinie i politycznych przemianach. Z wspomnień wyłania się portret odważnej i mądrej kobiety, która pragnęła miłości i rodzinnego szczęścia, a znalazła się w centrum rewolucyjnych wydarzeń, które przetaczały się przez Polskę i jej małą kuchnię na gdańskim blokowisku. Często ponad siły zmęczona, pod nieobecność męża, który tworzył ruch Solidarności, z gromadką dzieci, Danuta była podporą rodziny. Śmiała, otwarta na ludzi, teraz, kiedy spełniła się jako matka i żona, znalazła czas dla siebie i dała światu swoją  wersję wielkiej historii, a nade wszystko – własnej rodziny.

piesek

Emily Giffin Sto dni po ślubie

Ellen właśnie wyszła za mąż za mężczyznę idealnego. Andy to brat jej najlepszej przyjaciółki ze studiów, jest przystojny, męski, dobrze wykształcony i całkowicie oddany żonie. Doskonale się rozumieją i wyzwalają w sobie najlepsze cechy. Dziewczyna czuje się absolutnie spełniona i szczęśliwa. Jednak dokładnie 100 dni po ślubie wpada na ulicy na swoją pierwszą wielką miłość. Dawne uczucia odżywają z zaskakującą siłą.

Wojciech Cejrowski Rio Anaconda

W książce autor opisuje kolejną ze swoich wypraw w głąb amazońskiej dżungli, którą podjął w poszukiwaniu jednego z izolowanych od współczesnej cywilizacji plemion indiańskich. Pozycja zawiera również fotografie z wypraw w różne rejony świata. Wydana przez wydawnictwo Bernardinum oraz Poznaj Świat w 2006 roku. W pierwszym miesiącu publikacji sprzedano ponad 15 000 egzemplarzy! Rio Anaconda to opowieść wyjątkowa. Trzyma w napięciu jak kryminał, a jednocześnie rozśmiesza do łez.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Książki, które GWARANTUJĄ częste wybuchy ŚMIECHU - uwielbiamy je! (Niektóre z nich czytałyśmy KILKA RAZY)

Nie internetem czy telewizją, a dobrą książką można w najprostszy sposób poprawić sobie nastrój.

Filmowe romanse, KOMEDIE i dramaty: Dla każdego coś dobrego! Sama wybierz, co CHCESZ OBEJRZEĆ

Propozycje na weekend dla miłośników horroru, komedii, filmów o miłości, dramatów i kina ambitnego.

Komentarze (29)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 22.02.2012 15:40
Emily Giffin ''Sto dni po ślubie'' i Jodi Picoult ''W imię miłości'' to piękne książki, gorąco polecam :) Polecam też ''trzynastą opowieść'' Diane Setterfield
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 23:11
Ja bardzo polecam "Zatrzymaj się" Margarett Mazantini, historia naprawde robi wrazenie. A także "Krajobraz miłości"
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 12:37
"Zawsze przy mnie stój" polecam :))
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 20.02.2012 00:00
HARLEQUINY górą !!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.02.2012 23:59
Przedostatnie marzenie - naprawdę polecam! wyciskacz łez
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo