Filmowy przewodnik weekendowy

Film katastroficzny, komedia, a może melodramat – co tym razem obejrzysz najchętniej?
Filmowy przewodnik weekendowy
04.02.2012

Sobota, TVP1, 20:20, Armageddon, film katastroficzny

Szef NASA Dan Truman i jego zespół odkrywają, że w stronę Ziemi zmierza olbrzymia asteroida, równa powierzchnią Teksasowi. Jej zderzenie z planetą spowoduje zagładę. Truman pospiesznie opracowuje plan ocalenia. Jego koncepcja zakłada dotarcie do asteroidy promem kosmicznym i umieszczenie ładunków nuklearnych w wywierconych wcześniej otworach. Ich wybuch rozerwie asteroidę. Truman zwraca się o pomoc do Harry\'ego Stampera, specjalisty w dziedzinie wiertnictwa.

Sobota, TVP2, 22:30, Pizza z sercem, film obyczajowy

Zabawna opowieść o dwóch włoskich rodzinach, Prestolani i Montebello, które prowadzą konkurujące ze sobą restauracje w New Jersey. Konflikt między nimi ciągnie się od dawien dawna i wciąż jest starannie podsycany. Jak to się często zdarza, dzieci są ponad waśniami rodziców i wbrew ich woli zakochują się w sobie.

Sobota, TVN, 20:00, Poznaj moich rodziców, komedia

Greg Focker, który zdobył przychylność ojca narzeczonej, Pam Byrnes, musi zdać pomyślnie jeszcze jeden egzamin. Rodzice Pam, były agent CIA Jack i jego zakochana w etykiecie żona Dina, mają poznać państwa Fockerów i spędzić z nimi weekend. Pełni obaw narzeczeni zabierają Jacka i Dinę do rezydencji Fockerów. Niestety, przyszli teściowie nie robią najlepszego wrażenia. Rozalin i Bernie to byli hipisi z nietypowymi pasjami. Trudno więc podejrzewać, że zasadniczy państwo Byrnesowie polubią przyszłych teściów córki.

Sobota, Polsat, 20:05, Skazani na Shawshank, dramat psychologiczny

Film nominowany do Oscara aż w siedmiu kategoriach. Bankier z Nowej Anglii Andy Dufresne został niesłusznie oskarżony o zabójstwo żony oraz jej kochanka i skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank. Tylko dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia, Ellisa Boyda \"Reda\" Reddinga, udaje mu się przeżyć w tym wyjątkowo ponurym miejscu. To od niego Andy uczy się też, że w brutalnym świecie więziennej przemocy do końca nie wolno tracić nadziei, bo tylko ona pozwala przetrwać.

poznaj moich rodziców

Niedziela, TVP1, 21:20, Wzgórze nadziei, melodramat

Opowieść z czasów wojny secesyjnej. Ranny konfederat, Inman, wraca w rodzinne strony, gdzie oczekuje go narzeczona. Kraj pogrążony jest w chaosie. Mężczyzna ma przed sobą ponad 300 mil pełnej niebezpieczeństw drogi. Spotyka zbiegłych niewolników, zdemoralizowanych żołnierzy, łowców nagród, a nawet wiedźmy. Tymczasem jego ukochana Ada po śmierci ojca stara się uchronić rodzinną farmę przed licytacją. Wprawdzie z ulgą pozbyłaby się znienawidzonego miejsca, tu jednak będzie szukał jej narzeczony, na którego powrót liczy wbrew wszystkiemu.

Niedziela, TVP2, 21:10, Głęboka woda, odc. 9

Do szpitala zostaje przywieziona nieprzytomna, pobita i zgwałcona 16-letnia Cyganka. W tym samym szpitalu na badaniach jest Kalina, która angażuje się w poszukania bliskich dziewczyny. Trafia do fundacji Romana Atmo, gdzie pomaga jej młody Rom, Łoskot. Podejrzewa on, że dziewczyna została porwana na żonę. Sylvian odzyskuje świadomość. Zdradza Kalinie i Łoskotowi, że upatrzył ją sobie przywódca rumuńskich Romów, a ona jest zakochana w Benku. Rumuńscy Romowie wskazują policji Benka jako sprawcę napadu.

Niedziela, TVN, 20:00, Galimatias, czyli kogel-mogel II, komedia

Kontynuacja losów bohaterów znanych z wcześniejszej komedii Romana Załuskiego \"Kogel-mogel\". Kasia, niedoszła studentka, zrażona miejskim życiem wraca na wieś już jako żona Pawła, absolwenta SGGW, który po rocznym pobycie w Holandii zamierza krzewić nowoczesność w rodzinnej wiosce. Kłopot w tym, że dziewczyna nie chce zrezygnować z marzeń o studiowaniu. Nie planuje powiększenia rodziny. Tymczasem Paweł wciąż myśli o potomku. Ojciec Kasi obiecuje, że jak tylko urodzi się pierwszy wnuk, przepisze na niego ziemię.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Jak pachnie miłość?

Oto perfumy idealne na Walentynki!

Pigułki „72 godziny po” dostępne bez recepty! POLKI MASOWO WYKUPUJĄ JE Z APTEK

Gdzie można je kupić bez problemu i zbędnych pytań?

 

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 04.02.2012 12:09
"Skazani na Shawshank" czy "Poznaj moich rodziców"?
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo