Filmowy przewodnik weekendowy

Jeśli nie masz planów na dwa najbliższe wieczory, spędź je w gronie filmowych bohaterów. Stacje telewizyjne proponują komedie, thrillery, melodramat, a nawet horror!
Filmowy przewodnik weekendowy
07.01.2012

Sobota, TVP1, 22:25, Kłamstwo, thriller

Owen Matthews przenosi się z Wielkiej Brytanii na amerykańską uczelnię dzień po zabójstwie młodej kobiety. Wkrótce poznaje dziewczynę przedstawiającą się jako Dodger. Koleżanka zaprasza go, by dołączył do grupy uczniów, którzy spotykają się w nocy i grają w "kłamstwo". W grze jedna osoba zostaje wilkiem, czyli kłamcą, a reszta ma zgadnąć, kto nim jest. Po śmierci koleżanki uczniowie postanawiają nastraszyć kolegów i rozszerzyć zasięg gry. Rozsyłają e-maile z informacją, że na terenie szkoły grasuje morderca, Wilk. Niebawem ginie jeden z graczy.

Sobota, TVP2, 22:05, Fałszywy senator, thriller

Na skutek splotu okoliczności krzyżują się drogi skorumpowanego kongresmena Jeffa Johnsona i złodzieja Thomasa Jeffersona Johnsona. Przestępcy udaje się ukraść 12 tysięcy dolarów z pieniędzy przeznaczonych na kampanię. Gdy kongresmen nagle umiera, Thomas postanawia zająć jego miejsce. Występuje pod hasłem wyborczym "Jeff Johnson - nazwisko, które już dobrze znacie". Z powodu przestępczej przeszłości mężczyzna początkowo nie chce się ujawniać. Niebawem jednak zaczyna piąć się po szczeblach kariery politycznej.

Sobota, TVN, 20:00, List w butelce, melodramat

Theresa, dziennikarka "Chicago Tribune", odnajduje na plaży butelkę z listem w środku. Niewielka kartka papieru zawiera miłosne wyznanie mężczyzny tęskniącego za zmarłą żoną. Przejęta tonem listu próbuje odszukać człowieka, który potrafi tak wiernie i mocno kochać. Okazuje się nim Garret Blake, żeglarz zajmujący się renowacją łódek. Wspólna wyprawa jachtem stanie się początkiem znajomości, która przyniesie obojgu chwile szczęścia, ale i cierpienia.

Sobota, Polsat, 22:35, Koszmar minionego lata, horror

Southport, niewielka osada w Północnej Karolinie. Pod kołami samochodu, którym czworo przyjaciół, absolwentów szkoły średniej, powraca z obchodów święta 4 lipca, ginie człowiek. Helen, jej chłopak Barry oraz Julie i Ray wpadają w panikę. Ponieważ wszyscy są pod wpływem alkoholu, zamiast powiadomić o wypadku policję, postanawiają wrzucić zwłoki do wody, a całe zajście zachować w sekrecie. Radość minionego dnia pryska w jednej fatalnej chwili. Kilka miesięcy później Julie dostaje anonim informujący, że potrącony nie umarł i obiecuje zemstę.

telewizja

Niedziela, TVP1, 21:20, Plusk, komedia romantyczna

Historia Allena Bauera, młodego chłopca, który zostaje uratowany przez piękną syrenę. Spotyka ją znowu dwadzieścia lat później i zakochuje się w niej z wzajemnością. Jednak ich związek zostaje wystawiony na próbę za sprawą naukowca, który próbuje wszelkiego rodzaju intryg, aby zdobyć pełną wdzięku syrenę. Schwytana dziewczyna zostaje umieszczona w laboratorium naukowym, gdzie w basenie wypełnionym wodą znowu przybiera postać pół kobiety, pół ryby. Choć Allen poznaje prawdę, miłość okazuje się silniejsza.

Niedziela, TVP2, 21:10, Głęboka woda, odc. 5

Mika pomaga Maksowi w poszukiwaniach zaginionej Agaty Dobrzyńskiej. Jest też świadkiem ataku padaczki u jednej z bezdomnych, której udziela pomocy inny bezdomny, Hrabia Witek. Mika nie rozpoznaje w kobiecie poszukiwanej. Bezdomni koczują w opuszczonym dworku w okolicach ogródków działkowych. W poszukiwaniu jedzenia Hrabia Witek i jego koledzy trafiają do wytwórni bimbru. Pojawiają się właściciele nielegalnego interesu, którzy biją jednego z bezdomnych. Świadek zdarzenia wzywa straż miejską. Na miejscu zjawiają się Wiktor i Jerzy.

Niedziela, TVN, 20:00, Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz, komedia

Dyrektor Krzakoski jedzie w służbową delegację do Paryża. W ambasadzie poznaje Danusię i spędza z nią noc. Nie wie, że dziewczyna jest córką partyjnego prominenta. Mija kilka miesięcy. Pewnego dnia Danusia składa wizytę w gabinecie Krzakoskiego. Bez ogródek oznajmia skonfundowanemu dyrektorowi, że jest z nim w ciąży. Mężczyzna czym prędzej zawozi ją do znajomego ginekologa. Ten jednak uświadamia Krzakoskiemu, z kim miał romans. Dyrektorowi niczego więcej nie trzeba. Krzakoski postanawia niezwłocznie rozwieść się z żoną, by poślubić Danusię.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

„W Sylwka upiłam się do nieprzytomności, ona to wykorzystała i uwiodła mojego faceta!”

Karola utwierdziła się w przekonaniu, że kobiety bywają podłe i bezwzględne.

Ciuchy gwiazd VS Twoja szafa (Zobacz, czego Ci brakuje i znajdź to na wyprzedażach!)

Mnóstwo modowych inspiracji na nowy rok.

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 07.01.2012 20:23
nie ogladajcie 'klamstwa' bo to wielka strata czasu! nudny, przewidywalny, kiepscy aktorzy
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo