Filmowy przewodnik weekendowy

Będzie "Bridget Jones" i "Starsza pani musi zniknąć"!
Filmowy przewodnik weekendowy
17.12.2011

Sobota, TVP1, 20:20,Skarb narodów: Księga tajemnic, przygodowy

Odkrywszy wielką tajemnicę templariuszy, Benjamin Gates stał się jednym z najbardziej znanych poszukiwaczy skarbów. Tym razem dzięki pomocy ojca odnajduje kilkanaście zaginionych kart z dziennika Johna Bootha, zabójcy prezydenta Abrahama Lincolna. Wynika z nich, że jeden z przodków Gatesa brał udział w spisku Bootha. Na poszukiwanie tajemniczej księgi wyruszają także przyjaciel Bena, Riley, oraz jego była ukochana, Abigail. Jeśli uda im się ujawnić tajemnicę, doprowadzą do wyjaśnienia największego spisku w historii świata.

Sobota, TVP2, 22:15, Ciało, czarna komedia

Pociągiem z Krakowa do Sopotu jedzie Goldi, mało rozgarnięty złodziejaszek. W przedziale zastaje śpiącego Woltera, który, jak się okazuje, nie żyje. Do przedziału wsiada też emerytka Wanda z 10-letnią wnuczką Olą. Goldi udaje przed nimi, że Wolter jest jego śpiącym przyjacielem i zawozi go do szefa. Ten każe pozbyć się trupa, w czym pomaga Goldiemu kolega - Dizel. Tymczasem współlokatorzy Woltera - Cezar i Julek - wyruszają w podróż tropem zaginionego ciała przyjaciela.

Sobota, TVN, 20:00, Starsza pani musi zniknąć, komedia

Początkujący pisarz Alex Rose i jego narzeczona, dziennikarka Nancy Kendricks, mają dosyć drogiego, maleńkiego mieszkanka na Manhattanie. Za namową Kennetha, agenta nieruchomości, decydują się przenieść do Brooklynu, gdzie za skromniejszą sumę mogą nabyć duże i piękne dwupoziomowe mieszkanie w zabytkowym budynku. Okazuje się, że na piętrze mieszka starsza i schorowana pani Connelly, której przepisy socjalne gwarantują niski czynsz i dożywotnie prawo do lokalu. Za jej sprawą życie Aleksa i Nancy bardzo szybko zmienia się w koszmar.

Sobota, TVN, 21:50, Bridget Jones - w pogoni za rozumem, komedia romantyczna

Bridget Jones pracuje w mediach, zbyt dużo pije i pali, liczy kalorie i walczy z pechem. Nie jest już jednak samotna. Choć jej wybranek Mark Darcy kocha ją i nie ogląda się za szczuplejszymi kobietami, Bridget i tak nie potrafi spać spokojnie. Zwłaszcza gdy u boku ukochanego pojawia się asystentka. Znacznie lepiej układa się za to zawodowe życie Bridget - szef powierza jej prowadzenie programu o kuchniach całego świata. Jej partnerem ma być były szef, Daniel Cleaver, z którym łączyło ją w przeszłości znacznie więcej niż tylko relacje zawodowe.

 

w pogoni za rozumem

Sobota, Polsat, 22:10, Ślepa furia, film sensacyjny

Nick Parker jest weteranem wojny w Wietnamie, podczas której stracił wzrok. Ciężko rannego żołnierza uratowali mieszkańcy pobliskiej wioski. Nauczył się od nich, jak przetrwać w najtrudniejszych warunkach. Mimo kalectwa poznaje wszystkie tajniki wschodnich sztuk walki, zręcznie włada samurajskim mieczem. Po 20 latach nieobecności w kraju Nick Parker wraca do Stanów Zjednoczonych. Poszukuje dawnego przyjaciela, który, jak się okazuje, ma kłopoty z mafią.

Niedziela, TVP1, 21:20, Zakochać się, komediodramat

Frank Raftis i Molly Gilmore codziennie dojeżdżają do pracy w Nowym Jorku tą samą kolejką. Frank pracuje jako architekt, a Molly jest grafikiem. Przypadek sprawia, że podczas świątecznych zakupów w księgarni przez nieuwagę zamieniają się paczkami z prezentami dla najbliższych. Od tej pory nie mogą przestać o sobie myśleć. Gdy ponownie spotykają się w pociągu, znajomość przeradza się w przyjaźń, a ta z kolei w miłość. Mimo że oboje mają własne rodziny, nie potrafią zrezygnować ze spotkań.

Niedziela, TVN, 20:00, Jak przeżyć święta, komedia romantyczna

Młody milioner Drew Latham nie ma rodziny ani przyjaciół, z którymi mógłby spędzić święta. Psychiatra radzi mu, by udał się w sentymentalną podróż śladami dzieciństwa. Drew wyrusza do domu, w którym dorastał. Budynek wygląda zupełnie inaczej niż 20 lat temu. W dodatku mieszkają w nim obcy ludzie. Drew składa Tomowi Valco i jego żonie Christine propozycję, by na czas świąt Bożego Narodzenia udawali jego rodzinę. Państwo Valco wraz z dziećmi, Alicią i Brianem, starają się spełnić jego oczekiwania, niestety wkrótce świąteczny czar pryska.

Niedziela, Polsat, 12:35, Pracująca dziewczyna, komedia romantyczna

Tess McGill jest sekretarką Katherine Parker, kobiety sukcesu prowadzącej firmę maklerską na Wall Street. By zdobyć jej uznanie, Tess podsuwa przełożonej pomysł kupna stacji radiowej. Gdy Katherine łamie nogę na nartach, ambitna Tess zastępuje ją na stanowisku. Wtedy przypadkiem odkrywa, że Katherine zamierzała wykorzystać jej pomysł jako własny. Dziewczyna nie ma nic do stracenia. Podszywając się pod własną szefową, rozpoczyna negocjacje z grubymi rybami biznesu. Jej partnerem jest przystojny Jack Trainer.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

10 filmów w stylistyce lat 60-tych (Samotny mężczyzna, Uwikłani, Hairspray & inne)

Poczuj niezwykły klimat tamtych lat.

Kontrowersyjne filmy na celowniku: Kościół, sadomasochizm, rząd & terroryści

Każdy z nich wstrząsnął opinią publiczną.

Polecane wideo

Komentarze (11)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 18.12.2011 14:22
uwielbiam colina firtha ,po prostu kocham kocham kocham!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2011 22:22
Masz ochotę na coś słodkiego. Cudowne przepisy na różne pyszności i wiele innych. Zapraszam abyania.blogspot.com A.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2011 21:01
Nudzi Cię zwykłe miasto ? Ludzie którzy zgrywają kogoś, kim tak naprawdę nie są ? Chcesz wstąpić do unikalnej społeczności ? Nasze miasto Ci na to pozwoli, SexyCity stanie się Tym czego szukasz! Odwiedź nas na www.sexycity.pl/polecam/55
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2011 14:36
"Dziennik Bridget Jones" obejrzę na pewno, już po raz enty.. :) uwielbiam H. Granta i C. Firtha!!
zobacz odpowiedzi (2)
Anonim (Ocena: 5) 17.12.2011 11:01
Właśnie czytam poraz milionowy "Dziennik Bridget Jones" i wczoraj koleżance mówiłam że znowu mam ochotę obejrzeć też film... MÓWISZ MASZ :) super
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie