Najlepsze filmy na Boże Narodzenie ♥ (Zorganizuj je sobie SZYBKO na święta 2011!)

Nie wyobrażamy sobie bez nich świąt!
Najlepsze filmy na Boże Narodzenie ♥ (Zorganizuj je sobie SZYBKO na święta 2011!)
18.12.2011

To właśnie miłość (Love Actually), Richard Curtis

Życie i miłość mieszkańców Londynu przeplata się i osiąga zenit w wigilię Bożego Narodzenia - z romantycznymi, zabawnymi i słodko-gorzkimi tego konsekwencjami dla każdego, kto miał szczęście (albo nieszczęście) znaleźć się pod urokiem miłości. "To właśnie miłość" jest debiutem reżyserskim uznanego scenarzysty Richarda Curtisa, człowieka odpowiedzialnego za sukcesy takich filmów jak "Notting Hill" oraz "Cztery wesela i pogrzeb"

Holiday, Nancy Meyers

Dwie zupełnie różne kobiety połączył ból utraty mężczyzny. Iris (Kate Winslet) zakochana od lat w Jasperze, który właśnie bierze ślub z inną i Amanda (Cameron Diaz), której chłopak Ethan dopuścił się zdrady, postanowiają pod wpływem impulsu dokonać radykalnej zmiany w swoim życiu, zerwać z dotychczasowym otoczeniem i zamienić się domami. To nic, że dzieli ich odległość tysięcy kilometrów. Wkrótce mieszkająca w słonecznym Los Angeles Amanda przybędzie do obsypanej śniegiem Anglii, Iris zaś cieszyć się będzie słońcem zachodniego wybrzeża USA. Wkrótce też odnajdą to, czego szukały... Prawdziwą miłość.

Kevin sam w domu (Home Alone), Chris Columbus

Rodzina McCallisterów zamierza spędzić Święta Bożego Narodzenia we Francji. Niestety w dzień wyjazdu omal nie spóźnili się na samolot. W wyniku małego zamieszania, tylko jednego zapomnieli ze sobą zabrać... KEVINA (Macaulay Culkin)! 8-letni członek rodziny zostaje sam w domu, od tej pory musi sam sobie radzić ze wszystkim, w czym do tej pory wyręczali go rodzice... łącznie z dwoma złodziejami, którzy tylko czyhają by okraść dom McCallisterów.

Boże Narodzenie (Joyeux Noël), Christian Carion

Film został oparty na prawdziwych wydarzeniach, jakie miały miejsce w roku 1914. Dramat wojenny, w którym ukazana jest bitwa między żołnierzami niemieckimi a oddziałami Francji i Wielkiej Brytanii. Na czas wigilii wrogie państwa postanawiają odłożyć broń na bok, a nawet złożyć sobie wzajemnie życzenia świąteczne. Film nominowany do Oskara w 2006 roku.

Grinch: Świąt nie będzie, Ron Howard

W górskiej jaskini mieszka złośliwy Grinch (Jim Carrey), który słynie ze swojej nienawiści do świąt Bożego Narodzenia. Pewnego dnia jego irytacja sięga zenitu. Zielony stwór postanawia zniszczyć święta mieszkańcom okolicznego Ktosiowa – miasteczka, które mieści się u podnóża zamieszkiwanej przez niego góry. Mała dziewczynka Cindy (Taylor Momsen) za wszelką cenę stara się odwieźć Grincha od jego szaleńczych planów i uzmysłowić mu, że święta Bożego Narodzenia to cudowny czas.

holiday

Zły Mikołaj, (Bad Santa), Terry Zwigoff

Willie (Billy Bob Thornton) jest zawodowym oszustem. Święta Bożego Narodzenia, dla innych pełne magii, dla Williego stanowią wyłącznie okazję do popełnienia kolejnych przestępstw. Willie przebiera się za Świętego Mikołaja. W czasie świąt nie ma przecież nikogo, kto wzbudzałby większe zaufanie…W takim przebraniu wypada kochać dzieci. Tymczasem Willie ich nienawidzi. Pewnego dnia mężczyzna spotyka dziecko, dzięki któremu poznaje siłę przyjaźni i ludzkiego ciepła. Zimne jak lód serce Mikołaja powoli topnieje.

Gospoda świąteczna (Holiday Inn), Mark Sandrich

Jim, Ted i Lila tworzą nowojorski tercet taneczno-wokalny. Obydwaj mężczyźni kochają piękną Lilę i pragną ją poślubić. Jim oferuje jej sielankowe życie na wsi, natomiast Ted kusi dziewczynę wizją szybkiego rozwoju kariery. Lila decyduje się na kontynuowanie kariery. Zrozpaczony Jim wycofuje się z zawodu i postanawia, że sam zamieszka na wsi. Niestety jego życie szybko go rozczarowuje. W Wigilię Bożego Narodzenia zjawia się w Nowym Jorku, by przedstawić swoim przyjaciołom nowy pomysł - chce przekształcić swoją posiadłość w gospodę, czynną tylko w święta. Wspaniała piosenka Irvinga Berlina "White Christmas" w wykonaniu Binga Crosby'ego.

Wigilijny show (Scrooged), Richard Donner

Amerykańska tragikomedia z 1988 roku zainspirowana Opowieścią wigilijną Karola Dickensa. Frank Cross jest cynicznym producentem telewizyjnym. Karierę zaczął jako goniec, a potem - dzięki bezwzględności - osiągnął szczyt. Podczas Świąt pojawiają się duchy, które uświadamiają mu, co jest w życiu ważne...

Jedziemy do babci (To Grandmother's House We Go), Jeff Franklin

Kultowy, bożonarodzeniowy film z bliźniaczkami Olsen z czasów, kiedy były jeszcze małymi, rozkosznymi istotkami. Ich tytułowa droga do babci pełna jest zaskakujących niespodzianek, nierzadko niebezpiecznych i szalonych. Na szczęście, jak w każde święta, wszystko kończy się dobrze!

To wspaniałe życie (It's a Wonderful Life), Frank Capra

Legenda kina amerykańskiego lat 40. i 50. (James Stewart), wciela się w rolę George’a Bailey'a, który wraz ze swoim wujkiem prowadzi budowlaną kasę oszczędności. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, jego wspólnik gubi 8 tys. dolarów. Oznacza to, że firma może zostać zamknięta, a jej właściciele staną się bankrutami. Zrezygnowany i zrozpaczony Bailey postanawia popełnić samobójstwo. W momencie kiedy decyduje się ostatecznie pożegnać z własnym życiem, pojawia się przed nim Anioł Stróż, który pokazuje mu pozytywne aspekty ludzkiej egzystencji.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Kontrowersyjne filmy na celowniku: Kościół, sadomasochizm, rząd & terroryści

Każdy z nich wstrząsnął opinią publiczną.

10 filmów w stylistyce lat 60-tych (Samotny mężczyzna, Uwikłani, Hairspray & inne)

Poczuj niezwykły klimat tamtych lat.

Polecane wideo

Komentarze (24)
Ocena: 5 / 5
anonim (Ocena: 5) 27.12.2012 15:03
no i co z tym fredim krugerem miałam racje
odpowiedz
jula (Ocena: 5) 27.12.2012 15:01
jeśli wpiszecie sobie w google fredy kruger to muwie zesracie sie w gacie
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 24.11.2012 20:24
Tutaj wpisz treść komentarza do Najlepsze filmy na Boże Narodzenie ♥ (Zorganizuj je sobie SZYBKO na święta 2011!)...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 22.12.2011 18:46
@dla niektórych ateistów liczy się tradycja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 19.12.2011 15:06
Tak mnie zastanawia... Skoro redaktorzy są ateistami, to czemu obchodzą Boże Narodzenie? Nieco paranoja.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie