Na co warto wybrać się dziś do kina?

Oto najciekawsze propozycje filmowe na najbliższe dni!
Na co warto wybrać się dziś do kina?
11.12.2011

Jak ona to robi? (I Don't Know How She Does It), reż. Douglas McGrath, komedia

Kate Reddy (Sarah Jessica Parker) – to żona, matka, kobieta sukcesu, a przede wszystkim utalentowana żonglerka. Życie Kate jest naprawdę wspaniałe i bardzo intensywne. Ma cudownego męża, Richarda (Greg Kinnear), architekta, który właśnie zaczął pracować na własną rękę. Po latach ciężkiej i sumiennej pracy, Kate jest wreszcie bliska sukcesu zawodowego, gdy jej nowy projekt funduszu inwestycyjnego zyskuje uznanie ważnej persony z nowojorskiego dowództwa firmy - Jacka Abelhammera (Pierce Brosnan). Kolejną dobrą wiadomością jest to, że Jack chce za pomocą nowego funduszu Kate ubić interes z bardzo ważnym klientem. Czasu na sfinalizowanie interesu jest mało, co oznacza, że Kate będzie musiała przenieść się do Nowego Jorku, by być na każde zawołanie Jacka. Tymczasem Richard również ma dobre wieści: pierwszy raz w swojej solowej karierze architektonicznej zdobył duży kontrakt - jego realizacja jest dla niego kwestią życia i śmierci. Wszystko wskazuje na to, że tym razem Kate będzie musiała wspiąć się na szczyt swoich żonglerskich umiejętności…

Listy do M, reż. Mitja Okorn, komedia romantyczna

Przez lata kobiety wylewały łzy razem z Bridget Jones, zakochiwały się na zabój w Hugh Grancie i śmiały się, nawet kiedy w perspektywie czterech wesel, pojawiał się pogrzeb. Teraz czas na film Listy do M., w którym pogubieni życiowo bohaterowie odkryją, że to, co ich spotkało, to właśnie miłość! W jeden, wyjątkowy dzień w roku, pięć kobiet i pięciu mężczyzn przekona się, że przed miłością i świętami nie da się uciec. Paweł Małaszyński, Maciej Stuhr, Piotr Adamczyk, Tomasz Karolak, Roma Gąsiorowska, Agnieszka Dygant i Katarzyna Zielińska pokażą jak kochać, w najbardziej romantycznym przeboju tego roku.

Sylwester w Nowym Jorku (New Year's Eve), reż. Garry Marshall, komedia romantyczna

Bez wątpienia romantyczne uniesienia dominują w ostatnich godzinach 31 grudnia. Wiele par nie może doczekać się wyjątkowego pocałunku o północy, niektórzy pod wpływem magii tego wieczora decydują się na zobowiązania na całe życie, a jeszcze inni postanawiają dać szansę komuś nowemu, kto może okazać się właśnie "tym jedynym" lub "tą jedyną". "Sylwester w Nowym Jorku" ukazuje miłość w różnych wspaniałych i oszałamiających fazach, ale opowiada też o innych jej przejawach: wybaczeniu, współczuciu i tym zwykłym cudzie, jakim jest otwieranie się na inny punkt widzenia. Film porusza te kwestie za pośrednictwem poszczególnych opowieści, jak gdyby przypadkowo wybranych spośród niezliczonych historii, które dzieją się każdego dnia. Każda z nich stanowi osobną opowieść, ale niektóre na krótko się przeplatają, a jeszcze inne w końcu się spotykają i razem tworzą idealne zakończenie.

kino

Szpieg (Spy), reż. Tomas Alfredson, thriller

W Cyrku działa głęboko zakonspirowany podwójny agent. Kuzyni nie byli w stanie pomóc w jego identyfikacji. Zawiedli szperacze, inkwizytorzy i ciecie. W końcu matka, artyści uliczni i latarnicy zostali wciągnięci do akcji. Kto jest persilem? "Szpieg" to znakomita ekranizacja bestsellerowego thrillera szpiegowskiego Johna le Carré w oscarowej obsadzie. Po raz pierwszy brytyjski wywiad zdradza tak wiele tajemnic, z pracy swoich najlepszych agentów. George Smiley – agent mający dostęp do najpilniej strzeżonych tajemnic wywiadu, tocząc walkę z czasem rozpocznie śledztwo, które ujawni największy skandal w historii MI6.

Wyjazd integracyjny, reż. Przemek Angerman, komedia

Zwariowana komedia pomyłek, w której Tomasz Kot, Jan Frycz, Tomasz Karolak i debiutująca w roli pierwszoplanowej Katarzyna Glinka doświadczają na wyjeździe integracyjnym krajowej wersji "Kac Vegas", wplątując się w serię zabawnych tarapatów. Pracownicy korporacji "Polish Lody" i wybrani klienci firmy trafiają do malowniczo położonego kompleksu hotelowego, aby pod wodzą ambitnego, choć fajtłapowatego dyrektora kadr (Tomasz Kot) zacieśniać zawodowe więzi i świętować sukcesy lidera branży lodziarskiej. Życie spłata im złośliwego figla, gdy prezes korporacji (Jan Frycz) zostanie omyłkowo zameldowany w jednym pokoju z ponętną modelką (Katarzyna Glinka) i przebojowym dziennikarzem (Tomasz Karolak). Lawina komicznych nieporozumień i skandal, jaki wywoła zawiązanie tego przypadkowego trójkąta, wywróci do góry nogami stosunki panujące dotąd w firmie. Czy „Polish Lody” przetrwają gorącą integrację?

Zamiana ciał (The Change-Up), reż. David Dobkin, komedia

Mitch (Ryan Reynolds) i Dave (Jason Bateman) razem dorastali, są przyjaciółmi od zawsze, jednak w miarę upływu lat powoli zaczynają się od siebie oddalać. Podczas gdy Dave to przepracowany prawnik, mąż i ojciec trójki dzieci, Mitch pozostał wiecznym chłopcem, który nigdy nie spotkał tej właściwej kobiety. Dla Mitcha, życie Dave jest idealne: ma piękną żonę, dzieci, które go uwielbiają i dobrze płatną pracę w prestiżowej kancelarii. Dla Dave'a, to właśnie życie Mitcha, bez stresu, zobowiązań i konsekwencji byłoby spełnieniem marzeń. Pewnego ranka, po wspólnym wypadzie do baru i morzu alkoholu, życie Mitcha i Dave'a zmienia się o 180 stopni. Budzą się w nie swoich ciałach i próbują jakoś dać sobie z tym radę. Mimo uwolnienia się od codziennych obowiązków i przyzwyczajeń, przyjaciele wkrótce odkrywają, że życie każdego z nich nie jest takie różowe, jak to sobie wyobrażali.

Poleca Maja Zielińska

Zobacz także:

Kontrowersyjne filmy na celowniku: Kościół, sadomasochizm, rząd & terroryści

Każdy z nich wstrząsnął opinią publiczną.

10 filmów w stylistyce lat 60-tych (Samotny mężczyzna, Uwikłani, Hairspray & inne)

Poczuj niezwykły klimat tamtych lat.

 

Komentarze (30)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 12:25
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 14:35
Szpieg - Oldman i Firth - MEGA
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 14:17
Szpieg - jeśli komuś jeszcze zależy , żeby w kinie oglądać dobrych aktorów, to z tej grupki najlepszy Szpieg !
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.12.2011 07:46
List integracyjny- szkoda na to czasu. Pseudo-komedia
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 12.12.2011 15:51
byłam wczoraj na "listy do m." - REWELACJA, bardzo mi się podoba i uwielbiam Karolaka
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo