Filmowy przewodnik weekendowy

Komedia, thriller, a może dramat wojenny – co w ten weekend obejrzysz najchętniej?
Filmowy przewodnik weekendowy
10.12.2011

Sobota, TVP1, 20:20, E=mc2, komedia

Max jest świetnie zapowiadającym się doktorem filozofii. Jednak praca naukowa nie przynosi kokosów, więc musi dorabiać na boku. Pisze na zamówienie prace magisterskie, dyplomowe i licencjackie. Jedną z jego klientek zostaje Stella, studentka pedagogiki i dziewczyna gangstera. Dość prosta sytuacja komplikuje się, gdy Max zakochuje się w Stelli, a "Ramzes" postanawia awansować w hierarchii społecznej i zdobyć tytuł doktora filozofii. Tematem jego pracy dyplomowej ma być paradoks kłamcy.

Sobota, TVP2, 22:15, Białe piaski, thriller

Na pustyni w Nowym Meksyku policja znajduje ciało elegancko ubranego mężczyzny trzymającego w ręku pistolet. Tuż obok stoi walizka, a w niej pół miliona dolarów w gotówce. Nikt w okolicy nie przyznaje się do znajomości ze zmarłym. Szeryf Ray Dolezal rozpoczyna śledztwo. Jego żona zaniepokojona jest jego coraz większym zaangażowaniem, tymczasem on czuje, że nareszcie zabije nudę, która go do tej pory trawiła. Wkrótce odkrywa nieznany wcześniej świat handlarzy bronią. Z przerażeniem stwierdza, że stał się obiektem zainteresowania FBI.

Sobota, TVN, 20:00, Czego pragną kobiety, komedia

Nick Marshall za wszelką cenę chce awansować na dyrektora agencji reklamowej. Zarząd jednak znalazł na to miejsce lepszego kandydata - kobietę. Nick coraz częściej zaczyna sięgać po alkohol. Przydarza mu się nieszczęśliwy wypadek, którego skutkiem ubocznym jest szczególna zdolność poznawania myśli kobiet. Najpierw jest trochę przerażony nowym darem, ale z czasem zaczyna robić z niego użytek. Teraz Nick rozpoczyna walkę o wymarzone stanowisko.

Sobota, Polsat, 23:00, Sypiając z wrogiem, dramat obyczajowy

Laura i Martin są małżeństwem od czterech lat. Z pozoru wszystko między nimi dobrze się układa. Okazuje się jednak, że Martin jest chory psychicznie. Żonę traktuje jak zdobycz, która musi być mu absolutnie posłuszna. Ma obsesję na punkcie porządku. Za najmniejsze uchybienie potrafi nie tylko zrobić awanturę, ale i dotkliwie pobić Laurę. Pewnego dnia kobieta ucieka z domu. Finguje własną śmierć, zmienia nazwisko i wygląd. Poznaje Bena i chce zacząć nowe życie. Martin wpada na jej trop.

czego pragną kobiety

Niedziela, TVP1, 21:20, Skradzione serca, komedia romantyczna

Frank i Roz bardzo się kochają, ale nie mają pieniędzy. Według mężczyzny, jest szansa na szybkie dorobienie się. Musi tylko dostarczyć pewien obraz, który właśnie ukradł, do miasteczka Amahonsett w Nowej Anglii. Nie wie, że autorem płótna jest słynny francuski malarz, Henri Matisse, i że wartość dzieła oszacowano na ponad cztery miliony dolarów. Roz postanawia mu towarzyszyć w wyprawie. Chłopak obiecał jej, że to już ostatni skok. Ale w trakcie oczekiwań na odbiorcę Roz poznaje pewnego milionera.

Niedziela, TVP2, 21:10, Głęboka woda, odc. 2

Alina opiekuje się rodziną 13-letniej, uzdolnionej muzycznie Karoliny, wychowywanej przez niepełnosprawną, despotyczną babcię. Matka dziewczynki, Wioletta, odsiaduje w więzieniu wyrok za kradzież, co jest powodem szykan i drwin ze strony koleżanek nastolatki. Gdy Wioletta wychodzi na wolność, okazuje się, że jest nieprzystosowana do życia w społeczeństwie. Chcąc sprawić córce prezent urodzinowy, podczas wizyty w ośrodku kobieta kradnie Mice telefon. Posądzona o kradzież Karolina uderza w szkole koleżankę, trafia do policyjnej izby dziecka.

Niedziela, TVN, 20:00, Jeniec: Jak daleko nogi poniosą, dramat wojenny

Po ucieczce z obozu Forell pragnie za wszelką cenę dotrzeć do swoich bliskich. Trzy lata zajmuje mu przebycie 14 tysięcy kilometrów przez nieprzyjazną i niemal bezludną Syberię, gdzie nieustannie jest narażony na niebezpieczeństwo ze strony ludzi i zwierząt. Pomagają mu myśliwi i rdzenni mieszkańcy. Śladem zbiega podąża pościg kierowany przez Kamieniewa. Tymczasem Forell zmierza ku Irakowi i Turcji.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Grudniowe nowości H&M: Sweterki, marynarki, dżinsy, sukienki & dodatki (DOBRE CENY)

Porcja modowych wieści ze świata H&M.

SEX-SCENERIA: W jakich warunkach lepiej się kochać - w pełnym świetle czy po ciemku?

Którą opcję wybrać?

 

Komentarze (4)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 12:26
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 11.12.2011 15:29
polecam II część "Jeniec: jak daleko nogi poniosą". bardzo wzruszający, oglądałam już z 5 razy i nigdy mi sie nie nudzi.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.12.2011 10:51
I dzis na TVN jest ``Ze śmiercią jej do twarzy `` Bardzo fajny i śmieszny film,
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo