Filmowy przewodnik weekendowy

Jak co tydzień, wybrałyśmy dla Was najciekawsze propozycje filmowe na dwa najbliższe dni.
Filmowy przewodnik weekendowy
03.12.2011

Sobota, TVP1, 20:20, Kariera Nikosia Dyzmy, komedia

Nikoś Dyzma jest człowiekiem obdarzonym rzadkim talentem: potrafi wygłaszać niezwykłe mowy pogrzebowe. Żyje z tego całkiem dobrze. Pewnego dnia trafia na dyplomatyczny raut. Tam jakiś gbur oblewa go trunkiem. Wściekły Nikoś wywołuje awanturę, a osłupiałe VIP-y patrzą, jak nikomu nieznany młodzian obrzuca stekiem wyzwisk samego wicepremiera. Jeszcze tego samego wieczoru po mieście rozchodzi się wieść: jest ktoś, kto ma takie plecy, że nikogo się nie boi. W ten sposób Nikoś rozpoczyna wędrówkę na sam szczyt politycznej i finansowej kariery.

Sobota, TVP2, 22:20, W doborowym towarzystwie, komedia

51-letni Dan Foreman jest szefem działu reklamy jednego z największych magazynów sportowych. Po reorganizacji firmy Dan traci kierownicze stanowisko, a jego bezpośrednim przełożonym zostaje o wiele młodszy Carter Duryea, cudowne dziecko biznesu, błyskawicznie wspinające się po szczeblach kariery. Dzieli ich nie tylko wiek, ale także wizja promowania magazynu. Jest jednak coś, co ich łączy. Obaj mają kłopoty rodzinne.

Sobota, TVN, 20:00, Miss Agent II: Uzbrojona i urocza, komedia kryminalna

Kontynuacja przeboju kinowego z 2000 roku, którego bohaterką jest agentka FBI, Gracie Hart. Sława, jaką osiągnęła dzięki akcji przeprowadzonej podczas wyborów Miss USA, w konsekwencji przyniosła jej więcej złego niż dobrego. Jako tajny agent FBI raczej nie ma szans na kolejne sukcesy, bowiem stała się zbyt "medialna". Ma więc do wyboru albo zająć się pracą biurową, albo, korzystając z popularności, zostać maskotką FBI. Kiedy jednak porywacze uprowadzają parę jej najlepszych przyjaciół, wbrew zakazom przełożonych postanawia wkroczyć do akcji.

Sobota, TVN, 22:20, American Pie: Wesele, komedia

Jim Levenstein i Michelle Flaherty chcą, by ich ślub wywarł niezapomniane wrażenie na przyjaciołach i rodzinie. Okazuje się jednak, że spełnienie tego marzenia nie będzie łatwe. Jim niepokoi się, czy zostanie zaakceptowany przez przyszłych teściów. Jego złe samopoczucie pogłębia świadomość braku umiejętności tanecznych. Przyjaciele, na których pomoc liczył, nie tylko nie rozwiewają dręczących go wątpliwości, lecz zamiast brać udział w przygotowaniach do ślubu, planują dowcipy na wieczór kawalerski.

american pie wedding

Sobota, Polsat, 22:00, Kumple na zabój, komedia kryminalna

Płatny morderca Julian Noble udaje się do Mexico City, gdzie mieszka jego kolejna ofiara. Pewnego dnia w hotelowej restauracji przysiada się do niego Danny Wright, uczciwy biznesmen, który w Meksyku próbuje ratować interesy firmy, przykładny mąż i wzorowy obywatel w jednej osobie. Julian i Danny, po wypiciu kilku drinków, stają się najlepszymi kompanami. Aby przypieczętować przyjaźń, zawierają układ - Julian wydobędzie firmę Danny'ego z kłopotów finansowych, a ten pomoże koledze w wykonaniu kolejnego zlecenia.

Niedziela, TVP1, 20:20, Blondynka, odc. 1

Sylwia Kubus jest początkującym lekarzem weterynarii, mieszka w Warszawie z babcią i psem. Pracuje w niewielkiej klinice. Razem z Marcinem, kolegą z pracy, nieodpłatnie dbają o zwierzęta w jednym ze stołecznych schronisk. Niestety, los placówki jest niepewny. Sylwia spotyka się w tej sprawie w studiu telewizyjnym z rzecznikiem wiceprezydenta miasta, Waldemarem Szoffem, ale przegrywa pojedynek przed kamerami. Przykuwa uwagę mężczyzny, ale to niczego nie daje. Schronisko zostaje zlikwidowane. Wkrótce babcia Sylwii ginie pod kołami samochodu.

Niedziela, TVP1, 21:20, Wichry namiętności, dramat obyczajowy

Wlliam Ludlow, generał, który odszedł z wojska, gdyż nie zgadzał się z rządowym rozwiązaniem kwestii indiańskiej, zamieszkał wraz z trzema synami u podnóża Gór Skalistych, w Montanie. Na chłopców - a szczególnie na średniego z braci, Tristana - ogromny wpływ ma przyjaciel rodziny, Indianin "Szybkie Pchnięcie". Na krótko przed wybuchem I wojny światowej na farmę przyjeżdża Susannah, narzeczona najmłodszego z synów. Piękna dziewczyna robi na pozostałych braciach ogromne wrażenie. Wkrótce wszyscy wyruszają na wojnę.

Niedziela, TVN, 20:00, Jeniec: Jak daleko nogi poniosą, odc. 1, dramat wojenny

Film oparty jest na faktach. W sierpniu 1944 r. niemiecki żołnierz Clemens Forell żegna się z żoną i dzieckiem i wyrusza do walki na froncie wschodnim. Rok później dostaje się do sowieckiej niewoli. Jako jeniec wojenny zostaje skazany na 25 lat ciężkich robót i zesłany do obozu pracy na Syberii, nad Cieśniną Beringa. Nadzorowany przez bezwzględnego podpułkownika Kamieniewa Forell nie daje się złamać psychicznie. W 1949 r., po czterech latach morderczej pracy w kopalni i nieudanej pierwszej próbie wyrwania się z niewoli, ucieka z obozu.

Poleca Kinga Walczak

Zobacz także:

Nowa data KOŃCA ŚWIATA: To się stanie już za rok (tuż przed Wigilią)!

Apokalipsa jest naprawdę blisko!

Self Pop Tart: Pastisz "sweet foci" i "cmoków" rodem z NK (Przyłączacie się?)

Im bardziej absurdalna fotka z tartą, tym lepiej!

Polecane wideo

Komentarze (5)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 27.12.2011 12:35
Huba Buba śmierć za jutra - Jeżeli to przeczytałeś twoja matka jutro zginie chyba że wkleisz to do 5 innyc-ja wpisuję bo się boję
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 04.12.2011 23:40
jeniec: jak daleko nogi poniosą najlepszy film wojenny jaki widzialam! za kazdym razem jak go ogladam to rycze...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 18:25
kariera nikosia dyzmy :)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 14:10
Jeniec: jak daleko nogi poniosą bardzo dobry film. Polecam! Za tydzień pewnie będzie druga część. Nie przepadam za tematyką wojenną, ale ten jest naprawdę dobry.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.12.2011 13:32
american pie!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie